Apple zaprasza media na konferencję otwierającą WWDC 2018

Firma Apple wysłała dzisiaj zaproszenia do przedstawicieli mediów na doroczną konferencję WWDC 2018, która odbędzie się 4 czerwca 2018 roku o godzinie 19.00.

Apple WWDC 2018 - zaproszenie, media

Tradycyjna prezentacja (Keynote) otwierająca konferencję dla programistów WWDC odbędzie się 4 czerwca br. o godz. 10.00 czasu lokalnego, czyli o 19.00 czasu polskiego, w San Jose w Kalifornii, w McEnery Convention Center. Apple oficjalnie zaprosiło dzisiaj media na to wydarzenie.

WWDC 2018 potrwa od 4 do 8 czerwca 2018 roku, a sesje programistyczne poświęcone będą najnowszym platformom technologicznym Apple’a, czyli tradycyjnie między innymi mobilnemu systemowi operacyjnemu iOS-owi i macOS-owi – w tym roku będą to iOS 12 i macOS 10.14. Kluczową nowinką w tym roku jest miejsce konferencji, w którym Apple po raz pierwszy zaprezentuje swoje platformy.

Wśród poruszanych tematów będą zapewne: iOS 12, macOS 10.14, tvOS 12, watchOS 5 i prawdopodobnie ulepszenia Siri i HomePod. Apple zazwyczaj upublicznia tego samego dnia bety nowych systemów dla iPhone’a, iPada, Maca, Apple Watch i Apple TV, a kilka tygodni później pojawiają się ogólnodostępne publiczne wersje beta i finalne wydania we wrześniu.

W ubiegłym roku prelekcja otwierająca Apple WWDC 2017 obejmowała również wprowadzenie nowych MacBooków Pro i iMaca, a także zapowiedź iMaca Pro i HomePoda. Oczekiwania sprzętowe w tym roku są niewielkie – mówi się o nowym 13-calowym MacBooku Retina, który może pojawić się pod koniec tego roku, ale więcej dowiemy się już za kilka tygodni.