Apple zaprasza media na konferencję otwierającą WWDC 2018

Firma Apple wysłała dzisiaj zaproszenia do przedstawicieli mediów na doroczną konferencję WWDC 2018, która odbędzie się 4 czerwca 2018 roku o godzinie 19.00.

Apple WWDC 2018 - zaproszenie, media

Tradycyjna prezentacja (Keynote) otwierająca konferencję dla programistów WWDC odbędzie się 4 czerwca br. o godz. 10.00 czasu lokalnego, czyli o 19.00 czasu polskiego, w San Jose w Kalifornii, w McEnery Convention Center. Apple oficjalnie zaprosiło dzisiaj media na to wydarzenie.

WWDC 2018 potrwa od 4 do 8 czerwca 2018 roku, a sesje programistyczne poświęcone będą najnowszym platformom technologicznym Apple’a, czyli tradycyjnie między innymi mobilnemu systemowi operacyjnemu iOS-owi i macOS-owi – w tym roku będą to iOS 12 i macOS 10.14. Kluczową nowinką w tym roku jest miejsce konferencji, w którym Apple po raz pierwszy zaprezentuje swoje platformy.

Wśród poruszanych tematów będą zapewne: iOS 12, macOS 10.14, tvOS 12, watchOS 5 i prawdopodobnie ulepszenia Siri i HomePod. Apple zazwyczaj upublicznia tego samego dnia bety nowych systemów dla iPhone’a, iPada, Maca, Apple Watch i Apple TV, a kilka tygodni później pojawiają się ogólnodostępne publiczne wersje beta i finalne wydania we wrześniu.


W ubiegłym roku prelekcja otwierająca Apple WWDC 2017 obejmowała również wprowadzenie nowych MacBooków Pro i iMaca, a także zapowiedź iMaca Pro i HomePoda. Oczekiwania sprzętowe w tym roku są niewielkie – mówi się o nowym 13-calowym MacBooku Retina, który może pojawić się pod koniec tego roku, ale więcej dowiemy się już za kilka tygodni.

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj