Nowe wydanie książki „Modyfikowany węgiel” Richarda Morgana

Zanim obejrzysz serial „Modyfikowany węgiel” na Netfliksie (oryg. „Altered Carbon”) przeczytaj książkę Richarda Morgana o tym samym tytule.

Okładka książki Richarda Morgana „Modyfikowany węgiel”

W grudniu zeszłego roku nakładem Wydawnictwa Mag ukazało się nowe wydanie książki Richarda Morgana pt. „Modyfikowany węgiel”, której ekranizację będziemy mogli śledzić na Netfliksie.

Oparty na cyberpunkowej powieści serial „Modyfikowany węgiel” (oryg. tytuł „Altered Carbon”) rozgrywający się w przyszłości, w której umysły ludzkie są poddawane cyfryzacji i można je przegrywać z jednego ciała do drugiego, pojawi się w serwisie Netflix już 2 lutego 2018 roku.

Powieść została napisana szesnaście lat temu i jest to pierwszy tom cyklu o Takeshi Kovacsie. Na język polski przełożył ją Marek Pawelec. Fantastyczną okładkę książki zaprojektował Piotr Cieśliński (studio Dark Crayon) polski grafik, ilustrator oraz autor wielu okładek książek i gier.

Polskie 544-stronicowe wydanie ma twardą oprawę, a cena detaliczna zaczyna się od 39 zł, ale na pewno znajdziecie księgarnie, w których można kupić ją już od 24 zł. Niestety nie ma jeszcze e-booka. U mnie ten tytuł już czeka na przeczytanie – na pewno zdążę przed emisją serialu!

O czym jest powieść „Modyfikowany węgiel” – opis książki

W dwudziestym szóstym wieku ludzkość rozprzestrzeniła się po galaktyce, zabierając ze sobą w zimny kosmos podziały rasowe i religijne. Pomimo napięć i wybuchających tu i ówdzie krwawych wojen, Protektorat NZ trzyma nowe światy żelazną ręką, wykorzystując do tego elitarne oddziały uderzeniowe: Korpus Emisariuszy.

To, czego nie mogła zagwarantować religia, zapewniła technika. Teraz, gdy świadomość można zapisać w stosie korowym i w prosty sposób przenieść do nowego ciała, śmierć stała się zaledwie drobną niedogodnością. O ile tylko stać cię na nowe ciało…

Były Emisariusz NZ, Takeshi Kovacs, zna smak umierania, to ryzyko zawodowe. Jednakże ostatnia śmierć była szczególnie brutalna. Przetransferowany strunowo na odległość wielu lat świetlnych, upowłokowiony w nowym ciele w San Francisco na Starej Ziemi i rzucony w środek spisku bezwzględnego nawet jak na standardy społeczeństwa, które zapomniało o wartości ludzkiego życia, szybko uświadamia sobie, że pocisk, który wybił dziurę w jego piersi na Świecie Harlana, to dopiero początek problemów.

Fragment książki możesz przeczytać poniżej:

Na cykl opowieści o historii Takeshiego Kovacsa składają się trzy części. Wznowione wydanie drugiego tomu zatytułowanego „Upadłe anioły” (oryg. Broken Angels) ma ukazać się nakładem wydawnictwa Mag już 4 kwietnia 2018 roku, a trzeci tom pt. „Zbudzone furie” (oryg. Woken Furies) w lipcu 2018 roku.

źródło: Wydawnictwo Mag