Nowe wydanie książki „Upadłe anioły” już 4 kwietnia!

Fani pierwszej części „Modyfikowany węgiel” mogą mieć powody do radości, bowiem już 4 kwietnia 2018 roku pojawi się nowe wydanie drugie części zatytułowane „Upadłe anioły”.

„Upadłe anioły” Richard K. Morgan - Wydawnictwo Mag (4 kwietnia 2018)

Dokładnie za miesiąc, 4 kwietnia 2018 roku, nakładem Wydawnictwa Mag, pojawi się nowe wydanie drugiego tomu przygód Takeshi Kovacsa zatytułowany „Upadłe Anioły” (oryg. tytuł Broken Angels). Autorem serii jest Richard K. Morgan, a książka pojawiła się po raz pierwszy w polskim tłumaczeniu w 2004 roku. W grudniu zeszłego roku pojawiła się pierwsza część serii.

Proza Morgana zyskała w tym roku na popularności dzięki ekranizacji pierwszej części przez serwis Netflix. Serial „Modyfikowany węgiel” (oryg. „Altered Carbon”) jest dostępny na platformie streamingowej od lutego tego roku i zawiera wydarzenia z pierwszego tomu.

Można przypuszczać, że w planach jest przygotowanie drugiego sezonu serialu Altered Carbon (Broken Angels). Jednak zanim to nastąpi, miłośnicy science fiction, cyberpunku i dystopijnych historii już za miesiąc będą mogli przeczytać kolejną część w nowym wydaniu. Jak tylko przeczytam tę część podzielę się z Wami swoimi wrażeniami! Być może uda mi się jeszcze przed premierą nowego wydania?

Przepiękna okładka została zaprojektowana podobnie jak w przypadku „Modyfikowanego węgla” przez Piotra Cieślińskiego (studio Dark Crayon).

Druga część ma 544 stron, a cena detaliczna wynosi 39 zł – ale z pewnością znajda się oferty, w których kupicie ten egzemplarz za 25 zł.

O czym jest drugi tom pt. „Upadłe anioły” Richarda K. Morgana?

Upowłokowiony w uszkodzone ciało bojowe Klina Takeshi Kovacs służy jako najemnik w sponsorowanej przez Protektorat, brutalnej wojnie domowej, mającej zdławić rewolucję na Sanction IV.

Korzystając z szansy dołączenia do tajnej ekspedycji, mającej zabezpieczyć znalezisko archeologiczne, Takeshi wpada w wir zdrady i oszustw, przy których front wydaje się miłym wspomnieniem. Poszukiwany obiekt jest bezcenny i niesie ze sobą niezliczone zagrożenia. To znalezisko, dla którego korporacje będą zabijać. Odkrycie, które zmieni ludzkość.

Updałe Anioły zdzierają powłokę z 26. wieku, odsłaniając nagą przemoc, głupotę i czystą chciwość, które sprawiają, że człowiek okazuje się zupełnie nieprzygotowany na odkryte dziedzictwo: gwiazdy.

Oto SF najwyższej jakości: fantastyczny i równocześnie subtelnie opisany świat; silne, a przy tym wrażliwe postacie, niesamowita, lecz wiarygodna technika, ekscytujące, a zarazem głębokie pisarstwo. Richard Morgan dołączył do światowej elity fantastyki naukowej.

Okładka książki „Upadłe anioły” R. Morgan (Wydawnictwo Mag, 2018)
Okładka książki „Upadłe anioły” R. Morgan (Wydawnictwo Mag, 2018)

Trzeci tom serii w lipcu!

Cykl opowieści o  Takeshi Kovacsie składa się z trzech części. Wznowione wydanie trzeciego tomu pt. „Zbudzone furie” (oryg. Woken Furies) ma pojawić się już w lipcu 2018 roku.

źródło: Wydawnictwo Mag