Czytamy „Netfilm” i… jednak można wydać magazyn o VOD

Już jutro w kioskach ukaże się pierwszy numer magazynu Netfilm, stworzonego z myślą o użytkownikach platform streamingowych z filmami i serialami na życzenie – czytamy przedpremierowo, zobacz o czym piszą!

Magazyn „Netfilm” (numer 1/2018, marzec/kwiecień)

Dwumiesięcznik „Netfilm” pojawi się w sprzedaży już jutro, we wtorek 6 marca 2018 roku. mobiRANK.pl miał przyjemność zapoznać się z zawartością już dzisiaj i śpieszymy podzielić się z Wami wrażeniami.

W czasach, gdy nikt już nie kupuje programu telewizyjnego, bo wszystko mamy albo w aplikacji mobilnej, albo w internecie, trzeba tę niszę czymś wypełnić. I taka idea miedzy innymi przyświecała zapewne twórcom tego czasopisma. Wraz ze wzrostem popularności takich platform streamingowych jak Netflix, Showmax, HBO Go czy Amazon Prime Video, rośnie zapotrzebowanie na treści skierowane do ich użytkowników.

Jak pisze we wstępie Od redakcji redaktor naczelny pisma „Netfilm” Artur Kosiński, nikt do tej pory nie pokusił się (albo nie odważył), żeby wydawać magazyn drukowany poświęcony wyłącznie serialom i filmom dostępnych na platformach streamingowych. Co ciekawe nie zrobiono tego nie tylko w Polsce, ale i na świecie!

Twórcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zarówno serwisy VOD jak i tradycyjna gazeta to dwa inne światy, ale to widz ma je łączyć.

Przeczytaj także: TOP 24 najlepszych seriali wszech czasów Netflixa

Dla kogo jest magazyn „Netfilm”?

Magazyn powstał dla nałogowych (i nie tylko) oglądaczy seriali w streamingu, którym jest ciągle mało seriali i filmów. Dla tych, którzy chcą wiedzieć co warto obejrzeć i na jakie premiery warto poczekać.

Wiadomo, że wydrukowany dwumiesięcznik nie będzie wstanie zaktualizować się w czasie rzeczywistym, dlatego nie zawsze będzie on aktualny. O niektórych premierach z pewnością dowiecie się, zanim ukaże się kolejny numer. Tak jak dzisiaj o premierze „Czarnego lustra”dowiedzieliśmy się kilka godzin temu…

Co w środku magazynu Netfilm?

Miałem ogromne obawy, czy takie pismo ma w ogóle sens i czy mnie zainteresuje? Na początku potraktowałem też informację o wydaniu Netfilmu jako żart. Okazuje się jednak, że jest to jedno z nielicznych pism, które mnie – wielbiciela serwisów streamingowych i dobrych produkcji serialowych – mocno zaciekawiło. Na pewno wiele informacji, które pojawiły się w druku nie było dla mnie nowością, ale przy tak ogromnej liczbie premier i produkcji można o czymś zapomnieć. Takie pisemko, na pewno będzie pomocne w układaniu kalendarza seansów!

Co znajdziecie w środku czasopisma?

Na ponad 100 stronach, znajdziecie informacje, ciekawostki, zapowiedzi, recenzje, opisy seriali oraz mnóstwo dodatkowych treści dotyczących ponad setki tytułów, które dziennikarze piszący o nich – obejrzeli je dla czytelników – ale nie za nich!

Netfilm (nr 1) - Casa de papel (Domek z papieru)

Bałem się tego, że pismo będzie bulwarowo-broszurowe, na szczęście postarano się także nie tylko o ciekawą treść i niektóre dłuższe lecz nie za długie unikalne treści, ale także dopracowany skład i estetyczne wydanie.

W premierowym egzemplarzu tematem numeru jest serial „House of Cards” i odpowiedź na pytanie, czy 6. sezon może się udać bez Franka Underwooda. Całość podzielona jest oczywiście na działy, gdzie najwięcej poświęcono najważniejszym premierom serialowym i filmowym marca i kwietnia. Świetnym rozwiązaniem byłoby przygotowanie przez redakcję kalendarza premier, w takiej formie, aby można ją było sobie wyjąć z gazety i przyczepić nad biurkiem!

Taki oto podsuwam pomysł redaktorom – wyrywałbym! W obecnej formie, premiery seriali są oznaczone logo serwisu streamingowego i jest data premiery, ale zabrakło mi chronologii.

Netfilm (nr 1) - Alienista

Dział Ludzie i miejsca szczególnie mi się spodobał, można w nim znaleźć artykuł dla fanów Czarnego lustra pt. Technologia nie jest winna – Charlie Brooker. Całość zamyka dział Polecamy z opisami polecanych seriali. ie brakuje całego mnóstwa ciekawostek, na przykład dowiecie się, które seriale oglądają aktorzy seriali, ktore ogladacie, czy kto jest kim w hiszpańskim serialu „Dom z papieru”. Wszystko podane w schludnej i ciekawej formie.

Magazyn poleca kontynuacje głośnych seriali: Seria niefortunnych zdarzeń, Westworld 2, Gomorra, Opowieść podręcznej i Ucho Prezesa. Wśród wiosennych premier szczególną uwagę warto zwrócić na nowy serial twórcy Narcos José Padilhi – The Mechanism o największej aferze korupcyjnej w Brazylli, stylowy kryminał Alienista oraz na klasyczny serial w nowej odsłonie czyli Zagubionych w kosmosie.

Netfilm (nr 1) - Black Mirror Charlie Brooker

Więcej dowiecie się już jutro, gdy w Wasze ręce trafi to pismo. Polecam „Netfilm” wszystkim wielbicielom seriali z platform streamingowych – za jedyne 6,99 zł możecie poczytać o swoich ulubionych tytułach na papierze, bez nadęcia w dobrym stylu i bez plotek i paparazzich!

Najważniejsze informacje o premierze serialu - Netfilm
Najważniejsze informacje o premierze serialu

Co w następnym numerze?

Następny numer pojawi się 8 maja 2018 r. i wtedy przeczytacie o tym co teraz robi Pedro Pascal, który jako Peña łapał Pablo Escobara w serialu „Narcos” i dał się zabić w „Grze o tron”. Dowiedzie się wszystkiego o superbohaterach „Daredevilla”, a  w zwiedzaniu Rzymu pomogą wam bohaterowie „Suburry”.

Miłego czytania i oglądania!

Polecam: TOP 15 Najlepsze seriale nieanglojęzyczne na Netfliksie

źródło: Netfilm – Wydawnictwo Bauer – nakład 70 tys. egzemplarzy (116 stron)