TOP 15 Najlepsze seriale nieanglojęzyczne na Netfliksie

Jeżeli szukasz zagranicznych seriali nieanglojęzycznych w serwisie Netflix, to sprawdź tę listę TOP 15 doskonałych seriali, które na pewno Ci się spodobają.

TOP 15 seriali nieanglojęzycznych (Netflix)

W serwisie Netflix jest cała masa rozmaitych filmów i seriali, jednak ostatnio moją uwagę przyciągnęły produkcje, które tworzone są przez twórców nieanglojęzycznych.

Chociaż większość tych produkowanych w Ameryce i Wielkiej Brytanii także jest świetnych, to oryginalne seriale Netfliksa tworzone przez twórców z Norwegii, Szwecji, Francji, Japonii, Niemiec czy Belgii mają swój klimat i potrafią wciągnąć na całego. Oprócz klimatu stworzonego już na wstępie przez inny język niż angielski, wyróżnia je jeszcze trudna do zdefiniowania nieamerykańskość.

Polacy też wkrótce doczekają się pierwszego oryginalnego serialu Netfliksa w języku polskim, który nakręcony zostanie we współpracy z Agnieszką Holland. Jednak zanim się pojawi, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Innymi polskimi akcentami będzie serial „The Witcher” (Wiedźmin) na podstawie prozy Sapkowskiego, ale nie będzie to polskojęzyczna produkcja. Podobnie ja w przypadku filmu Król Polki (The Polka King), który opowiada o polskim obywatelu, który namieszał w Ameryce.

Zobacz także: TOP 24 najlepszych seriali wszech czasów Netflixa

Do tego czasu proponuję obejrzeć, te nieanglojęzyczne seriale, które dostępne są w polskiej wersji serwisu. 

Pierwsze pięć to te, które już obejrzałem i szczerze polecam!  Pozostałe czekają w sekcji „Moja lista” do obejrzenia – te seriale cieszą się również dużą popularnością i ocenami widzów, stąd znalazły się na mojej liście.

Jeżeli obejrzałeś serial nieanglojęzyczny na Netflikcie, którego nie ma na poniższej liście i go polecasz, daj koniecznie znać w komentarzu!

TOP 15 nieanglojęzycznych seriali serwisu Netflix

Poniżej zamieściłem krótkie opisy seriali z serwisu oraz zwiastuny, które pomogą Wam wybrać najlepszy dla siebie tytuł. Przy każdym opisie znajdziesz także link do serialu.

Most na Sundem, oryg. The Bridge – Bron/Broen (Szwecja, Dania)

Mroczny i trzymający w napięciu serial kryminalny. Na granicy szwedzko-duńskiej odnaleziono zwłoki. Niedługo po tym morderca zaczyna komunikować się z opinią publiczną za pośrednictwem dziennikarza tabloidu.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


DARK (Niemcy)

Zagmatwany, intelektualny i przerażający serial. Rok 2019. Zaginięcie miejscowego chłopca wzbudza strach w mieszkańcach Winden — niemieckiego miasteczka o niezwykłej i tragicznej historii.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


3% (Brazylia)

Dystopijny serial science fiction produkcji brazylijskiej. Badanie lekarskie Fernanda prowadzi do szokującego odkrycia. Gra logiczna powoduje spięcia w grupie. Aline próbuje dowiedzieć się, co ukrywa Ezequiel.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


Dom z papieru, oryg. La casa de papel (Hiszpania)

Emocjonujący i trzymający w napięciu hiszpański serial. Profesor rekrutuje Tokio i 7 innych przestępców do udziału w wielkim skoku — ich celem będzie hiszpańska mennica.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


Intruz, oryg. The Break (Belgia)

Policyjny detektyw opłakujący bolesną stratę wraca do sennego rodzinnego miasteczka, gdzie zostaje wciągnięty w sprawę morderstwa, która ujawnia mroczne sekrety.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


Nieposkromiona, oryg. Ingobernable (Meksyk)

Pierwsza dama Meksyku podąża za swoimi przekonaniami i ideałami. Kiedy traci wiarę w swojego męża, musi znaleźć siłę, by stanąć do walki o prawdę.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


Fauda (Izrael)

Wyśmienity izraelski agent wraca do czynnej służby, by dopaść palestyńskiego bojownika, który teoretycznie miał już nie żyć. Rozpoczyna się chaotyczne polowanie.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


Suburra (Włochy)

Rok 2008. Konflikt wokół terenu w nadmorskim miasteczku niedaleko Rzymu przeradza się w walkę na śmierć i życie między gangsterami, skorumpowanymi politykami i Watykanem.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


Hibana: Spark (Japonia)

Ekscytujący, oparty na wielokrotnie nagradzanej książce serial o przyjaźni i konflikcie dwóch komików, którzy szukają sensu życia oraz sztuki komediowej.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


Hotel Beau Séjour (Belgia)

Kiedy Kato znajduje swoje własne ciało w hotelowej wannie, powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, że nie żyje. Jednak niektórzy wciąż ją widzą i słyszą.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


Nobel (Norwegia)

Seria incydentów w Afganistanie wywołuje ciąg skomplikowanych zdarzeń politycznych i osobistych w życiu wracającego do domu żołnierza norweskich sił specjalnych.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


Raz po Raz, oryg. One More Time (Korea Południowa)

Ten dramat fantastyczny opowiada historię piosenkarza, który gubi się w zawirowaniach czasu, ale i tak rusza na ratunek dziewczynie będącej w wielkim niebezpieczeństwie.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


Samurai Gourmet (Japonia)

Świeżo upieczony emeryt Takeshi ponownie odkrywa przyjemności kuchni i życia, nawiązując kontakt ze swoim wewnętrznym wojownikiem i jedząc to, na co naprawdę ma ochotę.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


Bardzo Tajne Służby, oryg. A Very Secret Service (Francja)

W latach 60., najgorszym okresie zimnej wojny, do francuskich służb specjalnych dołącza André Merlaux, by zmagać się zarówno z wrogami zewnętrznymi, jak i z biurokracją.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)


El Chapo (Ameryka Łacińska, USA)

Ten serial dramatyczny oparty jest na prawdziwej historii wzlotów i upadków okrytego złą sławą meksykańskiego barona narkotykowego — Joaquína „El Chapo” Guzmána.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

Wpisujcie w komentarzach tytuły nieanglojęzycznych seriali z Netfliksa, które polecacie do obejrzenia! Dzięki!

źródło: Netflix