Magazyn o serialach „Netfilm” to żart, czy nie żart?

Od wczoraj pojawiają się artykuły na temat magazynu filmowego „Netfilm”, w którym mielibyśmy poczytać raz na dwa miesiące o nowych serialach pojawiających się w serwisach VOD.

Aktualizacja – zobacz co znajdziesz w pierwszym numerze: Czytamy „Netfilm” i… jednak można wydać magazyn o VOD

To, że prasa i ciekawie wydawane magazyny wciąż mogą odnieść sukces w zdygitalizowanym świecie, nie jest tajemnicą. Wciąż mamy do czynienia z premierami tak ciekawych tytułów jak Przekrój czy magazyn Pismo. Ale czy dwumiesięcznik o filmach i serialach ma rację bytu i jest sens wydawać taki tytuł?

Od wczoraj możemy przeczytać w „internetach”, że w marcu pojawi się pierwszy numer dwumiesięcznika „Netfilm” o najlepszych serialach i filmach na Netflix, HBO GO, Showmax czy Amazon Prime…

Osobiście przyznam się, że potraktowałem tę informację jako żart, który powstał w przypływie chwilowej nudy. Nie tylko ze względu na to, że miłośnicy seriali uwielbiają wszelkiego rodzaju materiały wideo dotyczące ulubionych tytułów – od zwiastunów, po „makingofy” – ale także dlatego, że w ciągu dwóch miesięcy pojawia się tyle informacji na temat nowych premier serialowych, że dwumiesięcznik w dniu wydania byłby bardzo nieaktualny.

Przeczytaj także: TOP 24 najlepszych seriali wszech czasów Netflixa

Takie czasopismo musiałoby oferować tak bardzo wyjątkowe treści, których wątpliwym jest, że wcześniej nie znajdziemy w sieci…

Do tej pory nie wiem, czy jest to żart, czy rzeczywiście czeka nas „Jedyny taki magazyn na świecie”? Jeśli pierwszy numer magazynu Netfilm pojawi się w marcu w kioskach, to fani najnowszych seriali emitowanych w serwisach z wideo na życzenie będą go mogli kupić w cenie 6,99 zł.

Okładka magazynu „Netfilm”

Początkowo tytuł obecny był na stronach Ruchu wraz z ciekawym opisem (poniżej), ale bardzo szybko zniknął ze strony. Można go było jeszcze dzisiaj podejrzeć w Google Cache. I tym sposobem nie wiemy, czy to był żart, czy po fali krytycznych artykułów dystrybutor zrezygnował z wydawania tego pisma? Możliwe, że wkrótce się do wiemy. Nie ukrywam jednak, że chętnie zobaczyłbym, co takiego kryje zawartość Netfilmu – części można domyślić się po tytułach z okładki.

Opis magazynu Netfilm ze strony dystrybutora:

To nowatorski magazyn premium, dedykowany wielkomiejskiej grupie odbiorców o wysokim statusie społecznym. Unikalny kontent: Rozbudowane opisy seriali przedstawione poprzez tło geograficzne, historyczne, społeczne i naukowe, nowe sezony i odcinki, sylwetki aktorów. Klasyka filmowa – przedstawiona za pomocą ciekawych faktów a nie opisów, rekomendacje filmów i seriali z różnych gatunków dostępnych w ofercie (filmy dla dzieci, komedia, dramat, akcja, science-fiction, fantasy, horror, dokument). Ponadto: ciekawostki dotyczące filmów i seriali oraz gadżetów i samochodów „grających” w produkcjach filmowych. Kolumny dedykowane nowinkom technicznym dotyczącym sprzętu i akcesoriów wykorzystywanych do oglądania filmów i seriali przez Internet.