Aplikacja Google ma teraz integrację z iMessage

Aplikacja mobilna Google na urządzenia z systemem iOS pozwala teraz korzystać z rozszerzenia dla iMessage, dzięki czemu można wyszukiwać i udostępniać linki bez opuszczania komunikatora Apple’a.

Google Search App - iMessage

Firma Google wydała dzisiaj aktualizację swojej aplikacji mobilnej na iOS-a, wprowadzając kilka nowych zmian. Nowe usprawnienia mają na celu umożliwienie użytkownikom szybsze i łatwiejsze wyszukiwanie i udostępnianie informacji w iMessage oraz z samej aplikacji Google.

Aplikacja mobilna Google na iOS-a obsługuje teraz rozszerzenie dla iMessage, które pozwala użytkownikom wyszukiwać i udostępniać takie treści jak np. filmy, zdjęcia i strony internetowe w komunikatorze, bez opuszczania go.

Na poniższym przykładzie widać, że można wybrać np. opcję Żywność lub W pobliżu, aby wyszukać jakiś przepis albo restaurację, a następnie udostępnić wybraną treść bezpośrednio w iMessage. Po prawej stronie paska wyszukiwania znajduje się specjalny przycisk, który przełącza poszczególne elementy w tryb wyszukiwania GIF-ów.

Przeczytaj także: Asystent Google otrzyma wsparcie dla 30 dodatkowych języków

Rozszerzenie aplikacji Google na iOS-a
Rozszerzenie dla iMessage aplikacji Google na iOS-a

Jeśli masz już aplikację Google, wystarczy ją zaktualizować do najnowszej wersji a rozszerzenie automatycznie pojawi się na twojej liście aplikacji iMessage.

Na koniec, jeśli używasz iPada z systemem iOS 11, możesz teraz użyć opcji przeciągnij i upuść, aby przenosić tekst, obrazy i linki do i z aplikacji Google. Na przykład proste kliknięcie i przytrzymanie artykułu pozwoli teraz przeciągnąć link do innych aplikacji, takich jak iMessage lub Notes.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: The Keyword (Google Blog) – Getting more done with Search on iOS