Instalowanie aplikacji z wyników wyszukiwania

Google testuje pobieranie i instalację aplikacji mobilnych na Androida, prosto z wyników wyszukiwania.

instalacja-aplikacji-mobilnych-z-wynikow-wyszukiwania

Google testuje wiele nowych funkcji w swoich aplikacjach mobilnych, które mają na celu usprawnienie i uproszczenie czynności wykonywanych przez użytkowników smartfonów. W nowej funkcji, zauważonej przez Android Police, użytkownicy mogą instalować i pobierać aplikacje bezpośrednio ze strony z wynikami wyszukiwania Google’a.

Podczas wyszukiwania aplikacji mobilnej w wyszukiwarce Google, jako pierwszy wynik na liście pojawia się ikona aplikacji, krótkie podsumowanie, ocena oraz przycisk Zainstaluj. Do tej pory wyszukiwarka przenosiła bezpośrednio do sklepu Google Play i dopiero wtedy można było zainstalować aplikację. Teraz, użytkownicy, którzy mają już dostępną nową funkcję, mogą zainstalować bezpośrednio z wyszukiwarki. Po wybraniu przycisku Zainstaluj pojawia się pop-up z opcją akceptacji.

Aplikacja pobierana jest w tle a postęp instalacji widoczny jest na liście wyszukiwania. Poniżej zrzuty ekranów z nową funkcją w wynikach wyszukiwania:

Instalacja aplikacji mobilnych bezpośrednio z wyników wyszukiwania w aplikacji Google na Androidzie (screen)
Instalacja aplikacji mobilnych bezpośrednio z wyników wyszukiwania w aplikacji Google na Androidzie (screen)

Już duża część użytkowników zauważyła nową funkcję. U mnie w dalszym ciągu wyniki wyszukiwania kierują do sklepu z aplikacjami. Funkcja działa tylko w aplikacji Google Search, nie ma jej jeszcze w przeglądarce Chrome.

Zobacz także:

źródło: 9TO5Google – Google is testing app downloads from search results