Czy Apple pracuje nad wsparciem dla Li-Fi?

Kod systemu iOS sugeruje, że Apple pracuje nad wsparciem dla szybszego, opartego na świetle bezprzewodowej łączności Li-Fi.

Kod systemu iOS: LiFi Capability

Łączność Wi-Fi jest obecna w naszym życiu już d dłuższego czasu, ale w przyszłości może przyjąć się także Li-Fi. Wygląda na to, że Apple już bada możliwości nowego sposobu przesyłania danych.

Oczywiście, nie ma szans aby Wi-Fi zniknęło w najbliższym czasie. Ale to nie przeszkadza w tym, aby próbować z nowymi technologiami lub pomysłami na szybsze sposoby łączności internetowej. Jednym z ciekawszych pomysłów Li-Fi, dzięki której możliwa jest znacznie większa prędkość internetu i łatwiejszy dostęp do niego w domu, biznesie lub gdziekolwiek indziej.

Wyobraź sobie, że żarówka w salonie może działać także jako punkt dostępu do danych, również z prędkością do 224 gigabitów na sekundę.

Możliwości Li-Fi

Li-Fi działa na zasadzie przesyłania danych za pośrednictwem szybko modulującego źródła światła, i jest odbierane za pomocą czujnika światła zanim zostanie zmienione na sygnał.

Według informacji od AppleInsider i postu opublikowanego przez Chase’a Fromma na Twitterze, w kodzie systemu iOS 9.1 można znaleźć linijkę kodu w której występuje wpis LiFi Capability, któ®a istnieje tam juz od jakiegoś czasu.

LiFi Capability w kodzie systemu iOS
LiFi Capability w kodzie systemu iOS

Zobacz także: Li-Fi to świetlna przyszłość internetu

Li-Fi jest obecnie w fazie eksperymentalnej, ale firmy takie jak Velmenni już pracują nad implementacją jej w realnym świecie. Apple z pewnością patrzy także w przyszłość, ale Li-Fi to technologia, która może zastąpić Wi-Fi dopiera za jakiś czas – nie nastąpi to na pewno zbyt szybko.

źródło: iPhoneHacks – iOS code suggests Apple is working on supporting faster, light-based Li-Fi wireless data, @uloshe