Google na iOS-a wyszuka treści z innych aplikacji

Od teraz znajdziesz treści z innych wybranych aplikacji mobilnych prosto w aplikacji Google na iPhone’a i iPada.

Treści z aplikacji mobilnych w wynikach wyszukiwania Google na iOS-a

Od teraz bez względu na to, czego szukasz aplikacja Google na iPhone’a i iPada odnajdzie najbardziej trafne wyniki na mobilnych stronach internetowych lub w zainstalowanych aplikacjach.

Dwa lata temu Google wprowadziło już taką funkcjonalność w aplikacji Google Search na Androida, dzięki czemu możliwe jest przeszukiwanie można znaleźć treści i linki w całej zawartości smartfona.

W ubiegłym tygodniu Google udostępniło deweloperom możliwość indeksowania, w wynikach wyszukiwania, treści z aplikacji mobilnych na iOS-a. Od teraz można zauważyć już efekty pracy robota i wyszukać treści z wybranych aplikacji. Aby wyszukiwać treści z appek, trzeba zalogować się na swoje konto w aplikacji mobilnej Google lub mobilnej przeglądarce Chrome na iOS-a. Jeśli treści znajdą się w wynikach wyszukiwania wystarczy kliknąć na link, aby otworzyć tę aplikację.

Jak sprawdzić działanie wyszukiwania treści z aplikacji mobilnych?

Jeśli masz zainstalowaną aplikację OpenTable, wyszukaj w aplikacji Google: I need a reservation at Bombay Cricket, a zobaczysz  w wynikach wyszukiwaniarezultaty z aplikacji OpenTable.

Możesz też wyszukać DIY interior design i zobaczyć wyniki z appki Pinterest, albo sprawdzić definicję googol przechodząc z wyników wyszukiwania do aplikacji The Free Dictionary.

Wprowadzenie tej funkcjonalności to zaledwie pierwszy, mały krok do indeksowania większości appek. Obecnie w rezultatach wyszukiwania widoczne są wyniki z zaledwie kilku aplikacji mobilnych w wybranych krajach, takich jak:

  • Eat24, Free Dictionary, Huffington Post, OpenTable, Pinterest, SeatGeek, Slideshare, Tapatalk, Yellow Pages, YouTube i Zillow tylko w USA, Biblia JFA Offline i Letras tylko w Brazylii, Cookpad i Tabelog tylko w Japonii, Domain w Australii oraz eBay Kleinanzeigen w Niemczech.

Google pracuje nad dodaniem znacznie większej liczby aplikacji. Oczywiście oprócz odnajdywania treści z tych aplikacji, które mamy zainstalowane w smartfonie, można odkrywać nowe aplikacje bezpośrednio w wyszukiwarce Google (tak jak to ma miejsce na Androidzie). Teraz wyszukując określoną frazę zobaczysz także odpowiadająca jej aplikację z przyciskiem Zainstaluj (prowadzącym do App Store’a na iPhone’ie lub iPadzie).

Linki do aplikacji mobilnych w wynikach wyszukiwania Google

Google zapowiada w najbliższych miesiącach rozszerzanie wyników wyszukiwania o kolejne udogodnienia i materiały z innych aplikacji mobilnych.

źródło: The official Google Search blog (autor: Eli Wald, Product Manager) – Find app content straight from the Google app—now on iPhone and iPad