Yeedi 2 hybrid sam odkurza i mopuje mi podłogę!

Sprawdzam, jak sobie radzi i czy warto kupić automatycznego robota sprzątającego yeedi 2 hybrid, który dodatkowo myje podłogę?

yeedi 2 hybrid - robot odkurzający z funkcją mopowania

Z pewnością wielu Was słyszało od znajomych, że kupili sobie robota sprzątającego i nie wyobrażają sobie życia bez niego. Wtedy słyszycie cenę i rezygnujecie z takiego luksusu, ale na rynku znajdują się tanie i bardzo dobre urządzenia, które świetnie poradzą sobie z każdym mieszkaniem! Nawet tam, a może przede wszystkim tam – gdzie dzieci rozrzucają małe klocki po podłodze, kot lub pies gubi sporo sierści, albo po prostu macie dość ciągłego zmywania podłogi i odkurzania dywanów. Do sprzedaży trafił niedawno hybrydowy robot sprzątający yeedi 2 hybrid, który szybko zyskuje popularność wśród użytkowników!

Yeedi to nowa marka, która dopiero od niedawna istnieje na rynku, ale za to ma w swoim portfolio trzy bardzo dobre produkty z różnych półek cenowych. Co ciekawe, odkurzacze yeedi są jednymi z najlepiej ocenianych na amerykańskim, niemieckim czy brytyjskim Amazonie (powyżej 4,5 ★) i cieszą się dobrymi recenzjami serwisów technologicznych.

Postanowiłem zatem na własnej podłodze sprawdzić zalety najnowszego modelu 3 w 1 o nazwie yeedi 2 hybrid i podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami. Mam nadzieję, że będą pomocne przy podejmowaniu decyzji.

Jak zacząć? Pierwsze uruchomienie

Automatyczny odkurzacz yeedi jest tak naprawdę samouczącym się robotem sprzątającym, któremu na początek musimy pozwolić się zapoznać się z naszym mieszkaniem, aby później móc stworzyć odpowiednie sceny i harmonogramy odkurzania i mopowania.

Po wyjęciu robota z pudełka należy wyjąć elementy zabezpieczające i ustawić go na stacji ładującej, aby nabrał energii na czekające go wyzwania. Skoro robot już znalazł się na podłodze należy go skonfigurować, aby to zrobić wystarczy:

 1. Zainstalować aplikację mobilną yeedi na urządzenia z systemem iOS lub Android. Aplikacja jest dostępna w języku angielskim, ale wszystkie kroki opatrzone są ilustracjami i intuicyjnymi animacjami.
 2. W apce warto stworzyć konto, dzięki czemu po zalogowaniu się na innym urządzeniu będziemy mieli dostęp do urządzenia i jego ustawień.
 3. Wybierz opcję Add robot i wybierz yeedi 2 hybrid (w moim przypadku to ten model) lub K650 (inny model yeedi).
 4. Pozwól aplikacji na dostęp do sieci lokalnej (Wi-Fi 2,4 GHz) i lokalizacji.
 5. Postępu zgodnie z poleceniami w aplikacji.

Gdy robot będzie już dodany w aplikacji mobilnej ustaw moc ssania (Vacuum Power), posprzątaj z podłogi krzesła i inne przeszkody, które później będą mogły wrócić na miejsce. Ustaw tryb Auto, aby yeedi mógł zapoznać się z Twoimi pomieszczeniami i zmapować sobie obszary do czyszczenia w Twoich pomieszczeniach. Najlepiej pozwolić robotowi przejechać w tym trybie od 3 do 5 razy – uzyskasz w ten sposób najbardziej dokładny rozkład. U mnie wystarczyło zaledwie 2 razy, aby uzyskać dokładny rzut mieszkania.

Yeedi 2 hybrid - automatyczne wykrywanie obszaru sprzątania

W aplikacji będziesz mógł później ustawiać wirtualne ściany i obszary, które robot będzie pomijał podczas sprzątania albo zaznaczać pojedyncze miejsca, które ma posprzątać.

Najważniejsze funkcje robota yeedi

Robot yeedi 2 hybrid został stworzony do wielozadaniowych wyzwań i rzeczywiście daje sobie radę z jednoczesnym odkurzaniem podłogi, dywanów i inteligentnym mopowaniu tylko tych obszarów, które są do tego przeznaczone – nie zachlapie Wam dywanu! Zbiornik o pojemności ok. szklanki wody wystarcza na powierzchnię ok. 260 m².

Robot wyposażony jest w podwójne elastyczne szczotki krawędziowe, uniwersalną samodopasowującą się szczotkę do różnych rodzajów powierzchni. Robot świetnie radzi sobie z kurzem i większym brudem wielkości draży, poradzi sobie na panelach, płytkach, podłogach drewnianych i dywanach ze średniej długości włosiem. Jeżeli masz zwierzęta, to spokojnie wciągnie pozostawioną przez Twojego pupila sierść.

 • jednocześnie odkurza i mopuje podłogę,
 • duża siła ssąca (max 2500 Pa) – to jedna z większych wartości na ,rynku – dostępne są 3 poziomy ssania,
 • system Visual SLAM umożliwia sprzątanie całych pięter,
 • opcje sprzątania w aplikacji yeedi – harmonogramy, sprzątanie obszarów/pomieszczeń, wirtualne ściany/granice/obszary,
 • system potrójnego filtrowania zatrzymuje do 99% roztoczy, kurzu i alergenów (o wielkości nawet 6 µm) – docenią to z pewnością alergicy i młodzi rodzice,
 • inteligentne i automatyczne dozowanie wody w zależności od powierzchni.

Trzy poziomy ssania dostosowane zostały do konkretnych zadań:

 • Standard do codziennego sprzątania.
 • Max do intensywnego czyszczenia dywanów.
 • Max+ do intensywnego i szybkiego sprzątania mocno eksploatowanych powierzchni.
Poziomy odkurzania w yeedi 2 hybrid

Według mnie poziom Max jest wystarczający, aby dokładnie posprzątać całe mieszkanie – w zasadzie korzystam tylko z tego ustawienia, ale nie mam w domu zwierząt :) Jeśli jednak rozsypaliście na przykład orzeszki ziemne lub płatki kukurydziane, to polecam włączyć najwyższa moc ssącą.

Mapa domu to świetna opcja do zarządzania sprzątaniem!
Dzięki niej możesz decydować kiedy i gdzie robot ma posprzątać! Wracasz do domu ze znajomymi, a nie było odkurzane? Na pół godziny przed przyjsciem możesz zdalnie wyznaczyć robotowi obszar do odkurzenia i przetarcia mopem!

Należy pamiętać, że wszystkie przetwarzane przez roboty yeedi obrazy są usuwane natychmiast po przechwyceniu i nie są nigdzie zapisywane – dlatego nie musisz się martwić o prywatność podczas mapowania Twoich pomieszczeń.

Doskonałą opcją jest wyznaczanie tylko tych obszarów, które mają zostać od razu posprzątane! Wyciągasz aplikację i zaznaczać na mapce mieszkania zabrudzony obszar, a yeedi szybko podjedzie, sprzątnie tyle razy ile chcesz i wróci do swojej stacji ładującej.

Tworzenie wirtualnych granic – na przykład miejsca, w którym Twoje pociechy porozrzucały klocki lub rozpoczęły układanie puzzli – powie robotowi, aby nie sprzątał zaznaczonej powierzchni.

Aplikacja yeedi

Dzięki aplikacji mobilnej yeedi robot będzie sprzątał tak jak będziesz chciał – szybko i łatwo zapanujesz nad sprzątaniem z kanapy lub każdego innego dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Robot współpracuje także z Alexą i Asystentem Google’a.

 • sprzątanie strefowe
 • strefa zakazana
 • sprzątanie punktowe
 • kontrola przez apkę
 • sprzątanie obszaru
 • wirtualna granica
 • planowanie
 • zapisywanie mapy
 • użycie akcesoriów
 • instrukcje
 • sterowanie głosem
 • aktualizacje firmware’u
Funkcje aplikacji mobilnej Yeedi

Aplikację yeedi pobierzesz bezpłatnie na urządzenia z systemami iOS (iPhone) i Android ze sklepów App Store i Google Play:

Czujniki i mobilność robota

Dzięki płaskiemu korpusowi o wysokości ok. 7 cm, robot dotrze pod szafki, sofy czy meble. Zawieszone swobodnie koła umożliwiają mu pokonanie progów i nierównych powierzchni. Robot pokonuje progi o wysokości do 2 cm (lub 1,5 cm z zainstalowanym zbiornikiem na wodę), więc nie trzeba go podnosić ani przenosić do innych pomieszczeń.

Yeedi posiada zestaw czujników, który uniemożliwia mu spadnięcie ze schodów, a czujniki zapobiegające kolizji pomagają uniknąć zderzeń z przeszkodami. POdczas uczenia się robot może trochę uderzać w meble, ale nie przejmuj się – posiada amortyzowany przód z gumowymi osłonkami, które nie uszkodzą nawet delikatnych wykończeń.

Szczotka adaptacyjna do różnego rodzaju powierzchni w yeedi 2 hybrid

Nie musisz się też przejmować tym, że podczas sprzątania rozładuje się bateria – jeśli tylko yeedi będzie sprzątał na ostatnich oparach, automatycznie wykryje potrzebę doładowania i wróci do stacji dokującej.

Ładowanie i bateria

Yeedi 2 jest zasilany akumulatorem o pojemności 5200 mAh, co pozwala mu sprzątać nieprzerwanie przez 200 minut, a gdy bateria będzie się rozładowywać – podjedzie do ładowarki i wznowi sprzątanie w miejscu gdzie skończył, gdy tylko się naładuje.

Ładowanie i bateria robota yeedi 2 hybrid

Co w zestawie?

 • robot yeedi 2 hybrid
 • 2 szt. szczotek bocznych
 • 1 szt. filtra piankowego HEPA
 • 5 szt. jednorazowych ściereczek do mopowania
 • 1 szt. ściereczki wielokrotnego użytku do mopowania podłogi
 • pojemnik na kurz
 • zbiornik na wodę
 • stacja dokująca i kabel zasilający
 • instrukcja obsługi
Co w zestawie yeedi 2 hybrid?

Specyfikacja techniczna yeedi 2 hybrid

wymiary średnica: 350 mm, wysokość: 77 mm
głośność pracy55 dB
moc40 W
moc ssania2500 Pa
napięcie100-240 V
typ filtrówHEPA
bateria/czas działaniaLi-Ion 5200 mAh – 200 min pracy
pojemność pojemnika na kurz430 ml
pojemność pojemnika z wodą240 ml
tryby czyszczeniaautomatyczne, miejscowe, obszarowe
wsparcie asystentów głosowychAlexa, Asystent Google
funkcjeodkurzanie, zmiatanie, mopowanie, planowanie sprzątania, aplikacja mobilna
certyfikacjaCB, CE, ROHS

Moja ocena urządzenia

Polecane przez mobiRANK.pl (sticker small)

Robot jest u mnie zaledwie 2 tygodnie i już nie chcę pamiętać o odkurzaniu i zmywaniu podłogi. Choć są zabrudzenia – szczególnie te przyschnięte , które trzeba samemu przetrzeć nieco mocniej, to w większości przypadków yeedi radzi sobie wyśmienicie i nie potrzebuje już mojej pomocy.

Najbardziej przypadła mi do gustu opcja harmonogramu i sprzątania strefowego, które całkowicie zautomatyzowały mi kolejną czynność w domu.

Jeżeli zastanawiasz się nad inteligentnym rozwiązaniem do sprzątania, to śmiało mogę polecić Ci to urządzenia, szczególnie, że jego cena jest zdecydowanie niższa niż konkurencyjnych rozwiązań, a efekty są takie jak oczekiwałem.

ZALETY ⬆

 • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • aplikacja mobilna
 • automatyzacja
 • mapa mieszkania i możliwość wyboru obszarów
 • możliwość stawiania wirtualnych ścian
 • funkcja mopowania

WADY ⬇

 • pojemność zbiornika na kurz mogłaby być większa
 • głośność pracy (szczególnie na poziomie Max i Max+)
 • niektóre fragmenty mopa stają się mokre po jakimś czasie, nawet na najwyższym poziomie

NASZA OCENA

8★

w 10-stopniowej skali (8/10)

Gdzie i za ile kupić yeedi?

yeedi 2 hybrid - gdzie kupić?

yeedi 2 hybrid

od1150,00 zł

stan na 15 lutego 2021 r.

*cena może się zmieniać w zależności od obowiązującego kursu USD lub może zależeć od okresowych promocji

Odkurzacze yeedi możesz kupić na Allegro i AliExpress (z wysyłką z magazynu w Polsce):

W kwietniu Aliexpress obchodzi swoje 11 urodziny.
Z tej okazji yeedi oferuje rewelacyjne obniżki cen od 29 marca 2021 roku od godz. 9:00 do 2 kwietnia 2021 r.

źródło: opracowanie własne