Po 4 latach pojawia się WinAMP 5.9

Po czterech latach uśpienia Nullsoft wprowadza nową wersję WinAMP 5.9 RC1 Build 9999 z obsługą Windows 11, ulepszonym odtwarzaniem strumieni audio oraz obsługą VP8.

WinAMP 5.9

Legendarny odtwarzacz multimedialny WinAMP może obsługiwać dźwięk MP3, płyty CD i transmisje strumieniowe. Teraz pojawiła się nowa wersja WinAMP 5.9 RC1 Build 9999, która jest pierwszą wersją kandydująca przed wydaniem ostatecznej wersji aplikacji. Ostatnia stabilna wersja to WinAMP 5.8 sprzed 4 lat. Klasyczny odtwarzacz to wersja 5.0.3a. Aktualizacja wersji WinAMP 5.9 RC1 została wydana 28 lipca 2022 roku, zajmuje ok. 10,8 MB i można ją pobrać bezpłatnie i zainstalować na komputerach z systemem Windows.

Przeczytaj także: Winamp powraca, ale po co komu to potrzebne?

WinAMP to szybki, elastyczny odtwarzacz muzyki o wysokiej wierności odtwarzania dla systemu Windows. Program obsługuje odtwarzanie wielu typów plików audio (MP3, OGG, AAC, WAV, MOD, XM, S3M, IT, MIDI itp.) i wideo (AVI, ASF, MPEG, NSV). Posiada mnóstwo niestandardowych skórek (obsługuje zarówno klasyczny Winamp 1 skórki .x/2.x i skórki Winampa 3 freeform), wtyczki do wizualizacji dźwięku i efektów dźwiękowych (w tym dwie dominujące w branży wtyczki wizualizacyjne), zaawansowaną bibliotekę multimediów, obsługę radia internetowego i telewizji, zgrywanie płyt CD i nagrywanie płyt CD .

Funkcje Winampa: edytor list odtwarzania i 10-pasmowy korektor graficzny z definiowanymi przez użytkownika ustawieniami wstępnymi, które mogą automatycznie ładować określone pliki. Obejmuje ona również obsługę wejścia/wyjścia technologii Windows Media 4.0 oraz dekoder MP3 firmy Fraunhofer będący standardem branżowym.

 • Bezprzewodowa synchronizacja pulpitu z Winampem na Androida.
 • Importowanie biblioteki iTunes.
 • Poważny remont podcastów, w tym nowy katalog zasilany przez Mediafly.
 • Obsługa nowego systemu Windows 7, w tym sterowanie odtwarzaczem na pasku zadań.
 • Dostępny w 16 językach, w tym tureckim, rumuńskim i brazylijskim portugalskim.
 • Ulepszony generator list odtwarzania.
 • Dodawanie paska narzędzi Winampa i możliwość sterowania odtwarzaniem z przeglądarki (opcjonalnie).

Co nowego w aplikacji WinAMP 5.9?

Ta wersja to zwieńczenie 4 lat pracy od wydania 5.8. Aplikację ulepszały dwa zespoły programistów, którym szyki pokrzyżowała pandemia. Użytkownikom może wydawać się, że niewiele zmieniono, ale istnieje cała masa zmian – największą i najtrudniejszą częścią była w rzeczywistości migracja całego projektu z VS2008 do VS2019 i pomyślne skompilowanie.

Podwaliny zostały już przygotowane i teraz bardziej skoncentrowano się na funkcjach. Kompilacja #9999 będzie niezmienna w tym wydaniu, np. jeśli pojawi się wersja RC2 lub wersja ostateczna (kompilacje można rozpoznać po nazwie pliku + znacznik czasu). Zostanie to zresetowane w wersji 5.9.1.

Chociaż przeprowadzono już szeroko zakrojone testy wewnętrzne, nadal ta wersja jest oznaczona jako kompilacja Release Candidate. Wszystkie funkcje wymagają wciąż testowania. Jeśli to możliwe, możesz przetestować instalacje pod systemem Windows 7 – 8.1. Pojawiły się już raporty o nieładowaniu bibliotek DLL.

 • Ulepszono kompatybilność z Windows 11.
 • Ulepszono odtwarzanie strumieni https://.
 • Zaktualizowano i uporządkowano generowanie kodu listy odtwarzania html.
 • Ulepszono wsparcie [in_mkv] vp8.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Winamp | TechSpot