Ten retrofuturystyczny odtwarzacz audio oddaje prostotę radia

Każdy może zrobić swój wymarzony odtwarzacz audio do streamingu muzyki, radia, podcastów i wszystkiego co chcemy słuchać.

TechNIK - Streaming Audio Player (DIY)

Obecnie nie brakuje potężnych i wyrafinowanych odtwarzaczy multimedialnych, które mają prawie wszystkie funkcje, jakie można w nich zmieścić. Niektóre z nich są bardziej otwarte na złożoność opcji i elementów sterujących, podczas gdy inne kryją się za zwodniczo minimalistyczną fasadą, która zamiast wykorzystywania pokręteł i suwaków wykorzystuje sterowanie przez aplikację mobilną.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Ty też możesz zrobić takie radio internetowe z kasety magnetofonowej

Chociaż zawsze jest miejsce na tak zaawansowane urządzenia, czasami potrzebne są także prostsze, które skupione są na konkretnych funkcjach. Na przykład staromodne radio po prostu odtwarza muzykę odbieraną z określonych częstotliwości i właśnie taki rodzaj wyrafinowanych wrażeń słuchowych stara się zaoferować ten odtwarzacz strumieniowy audio TechNIK typu „zrób to sam” (DIY).

Zaprojektował go Nik Reitmann, utrzymując w retrofuturystycznym stylu. Dzięki temu, Technik wygląda jak połączenia radia analogowego, małego telewizora i, co dziwne, miniaturowej kuchenki mikrofalowej.

Urządzenia do przesyłania strumieniowego (ang. Streaming Audio Player) są obecnie tak powszechne, że prawie nie ma sensu ich tworzyć samodzielnie. W końcu nasze smartfony potrafią to robić i jeszcze więcej, a ponadto można je z łatwością sparować z domowym głośnikiem bezprzewodowym, aby uzyskać głośniejszy dźwięk.

TechNIK - Streaming Audio Player (DIY)

Oczywiście, jeśli bardziej cenisz sobie proces tworzenia tak funkcjonalnego projektu niż kupować gotowy produkt, prawdopodobnie będziesz potrzebować czegoś, co wyróżnia się czymś więcej niż tylko samym wyglądem.

Ten samodzielny odtwarzacz do streamingu można uplasować gdzieś pomiędzy inteligentnym głośnikiem a inteligentnym wyświetlaczem i skupia się głównie na strumieniowym przesyłaniu dźwięku. Jest jednak wyposażony w ekran dotykowy, który dodaje odrobinę pikanterii.

Nie jest to jednak urządzenie wyłącznie dotykowe, ponieważ jego twórca wolał zastosować pewne analogowe elementy sterujące, zwłaszcza pokrętło głośności, które wydaje się być obecnie rzadkim widokiem w wielu inteligentnych głośnikach. Jest jednak także kilka przycisków podświetlanych diodami LED, a całą konfiguracją można sterować zdalnie z telefonu, a nawet komputera.

Projekt wybrany dla odtwarzacza jest niewątpliwie charakterystyczny i obejmuje estetykę, która zdaje się mieszać różne epoki. Układ dużego wyświetlacza lub prostokątnego elementu naprzeciw zestawu przycisków i pokrętła przywodzi na myśl analogowe radia, a nawet niektóre telewizory sprzed kilkudziesięciu lat.

Gładkie powierzchnie i krzywizny nadają jednak bardziej nowoczesny wygląd, który przypomina kuchenkę mikrofalową z fizycznym pokrętłem zamiast samych przycisków. Tak czy inaczej, jest to interesujący projekt odtwarzacza do strumieniowania audio, który skupia się na wrażeniach słuchowych, zamiast gubić się w mnóstwie funkcji.

TechNIK - Streaming Audio Player (DIY)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nik reitmann | Yanko Design