Tetris Solid z klocków LEGO pozwala na prawdziwą grę całymi godzinami

Tetris Solid zgłoszony do LEGO Ideas ma duża szansę stać się prawdziwym zestawem, jeśli zyska uznanie fanów i decydentów LEGO.

Tetris Solid LEGO Ideas

Nostalgiczna gra w Tetris cieszy się popularnością od pokoleń i nie bez powodu. 15-letni Willis Gibson w końcu zdołał pokonać Tetrisa, osiągając 157 poziom w klasycznej grze wideo i podpalając internet. Teraz, gdy Willis podjął się tego wyzwania, entuzjaści LEGO mogą zagrać w klockowe Tetris w prawdziwym świecie.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Film „Tetris” łączy prawdziwą historię z thrillerem retro

To jest projekt LEGO Ideas przesłany przez projektanta Victorvey300, który jest niesamowicie pomysłowy i wydaje się świetną zabawą dla zabicia wolnego czasu. Prawdziwa gra Tetris w pomysłowy sposób łączy rozgrywkę i elementy gry wideo – stanowi wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych fanów Tetris w celu uzyskania wysokiego wyniku.

Ten zestaw LEGO, nazwany Tetris Solid, ma już mój solidny głos za kolejny duży projekt LEGO Ideas, który powinien trafić na półki jak najszybciej. Małe pudełko z klockami LEGO otwiera się, ukazując pionowe ścieżki, po których można przesuwać tetromino w żądanym kierunku. Bieżnia rolkowa po prawej stronie pokazuje następną cegłę do zsunięcia, a Ty musisz szybko myśleć, gdzie cegła powinna spaść. Możesz nawet rejestrować, jak dobrze grasz, co jest genialne.

Całkiem oczywiste, że nie można sprawić, by linie zniknęły po wypełnieniu poziomej szczeliny (pamiętaj, że to prawdziwe życie, a nie grafika z gry wideo). Dlatego twórca pozwolił sobie nieco zmodyfikować zasady, w których musisz w skomplikowany sposób wypełnić planszę wszystkimi elementami, zupełnie jak w grze logicznej. Z pewnością jest to spin-off Tetrisa, ale nadal ma w przeważającej części klasyczne wpływy, co robi wrażenie.

Gra Tetris Solid LEGO Ideas
Gra Tetris Solid LEGO Ideas

Wygrywasz, jeśli uda Ci się ułożyć wszystkie elementy na planszy tak, aby nie pozostały żadne luki. Oczywiście będziesz musiał wiele próbować, zanim zrozumiesz, ale jeśli ci się nie uda, dostępny jest przycisk resetowania w postaci dźwigni, która pozwala wszystkim elementom wpaść z powrotem do pudełka i zacząć od nowa. Aby uczcić pamięć Aleksieja Pażytnowa, twórcy Tetrisa, w pudełku znajduje się ukryta przegródka, w której znajduje się diorama geniusza wraz z komputerem PC przedstawiającym czas tworzenia gry.

Tetris Solid LEGO Ideas – biuro Aleksieja Pażytnowa
Tetris Solid LEGO Ideas – biuro Aleksieja Pażytnowa

Obecna liczba ponad 4100 zwolenników Tetris Solid jest dość niska, biorąc pod uwagę, jak fajny jest ten pomysł. Miejmy nadzieję, że ten pomysł w LEGO Ideas dotrze do większej liczby entuzjastów, którzy w końcu sprawią, że pewnego dnia stanie się on oficjalnym zestawem LEGO.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO Ideas | Yanko Design