„Pilgrims” teraz także w sklepie App Store

Amanita Design Studio udostępniło teraz grę mobilną „Pilgrims” jako samodzielną wersję w sklepie App Store, bez potrzeby wykupywania dostępu do Apple Arcade.

„Pilgrims” od studia Amanita Design

Na pewno wiele osób kojarzy czeskie studio deweloperskie Amanita Design ze świetnych gier Machinarium, Samorost 3 i Creaks. Wraz z premierą Apple Arcade w 2019 roku Pilgrims (Tramp, babcia, bandyta i czart) został również wydany jako tytuł w kolekcji gier Apple’a objętych subskrypcją. Prawie pięć lat później w sklepie App Store dostępna jest obecnie samodzielna wersja na urządzenia z systemami iOS i iPadOS, po usunięciu Pilgrims z Apple Arcade w marcu tego roku.

➔ ZOBACZ TEŻ: Staw czoła bestiom w bajkowej grze taktycznej „Howl”

Pilgrims to mała przygodówka rozgrywająca się na tle malowniczego królestwa, inspirowana klasycznymi baśniami Europy Środkowo-Wschodniej i częściowo książkami Johna Steinbecka. Opowiada krótkie historie Trampa, Babci, Bandyty i Czarta, czterech różnych postaci, każda z własnymi dziwactwami i zaletami, które ostatecznie przemierzają kraj razem, walcząc z nieznajomymi i pomagając sobie nawzajem.

Oryginalny pomysł na Pilgrims zrodził się z minigry karcianej z poprzedniego tytułu Amanita Design, Samorost 3, która polegała na rozwiązywaniu zagadek poprzez eksperymentowanie z interakcją różnych kart. Pilgrims jest więc pełne zaskakujących, humorystycznych sytuacji, które zachęcają gracza do wypróbowywania różnych kombinacji, gdyż wiele problemów można rozwiązać na różne sposoby.

Powtarzalność gry jest wspierana przez 45 osiągnięć do odblokowania. Gra została od początku zaprojektowana z myślą o maksymalnej wygodzie na smartfonach i do grania wymaga tylko jednego kciuka.

Pilgrims został opracowany przez zespół kierowany przez Jakuba Dvorsky’ego, który zaprojektował grę i zajął się oprawą wizualną, ożywił ją animator Václav Blín, a programowaniem zajął się Michal Berlinger. Muzykę i dźwięki skomponował klasyczny duet Tomáš „Floex” Dvořák i Tomáš „Moták” Dvořák. Ci ostatni odpowiadali już za oprawę muzyczną w Samorost 3 i Machinarium – oferują mieszankę żywych instrumentów z dźwiękami elektronicznymi oraz gości na gitarze i klarnecie.

Ekrany z gry mobilnej „Pilgrims” od Amanita Design
Ekrany z gry mobilnej „Pilgrims” od Amanita Design

Gra Pilgrims dostępna jest bezpłatnie w sklepie App Store w momencie premiery. Po rozegraniu krótkiej sekwencji wprowadzającej gracze będą mogli odblokować pełną wersję gry za jednorazową opłatą w wysokości 9,99 zł. Aby zainstalować Pilgrims, potrzebujesz urządzenia z systemami iOS lub iPadOS 13.0 i co najmniej 416 MB wolnego miejsca na dysku. Grę można pobrać także na urządzenia z systemem Android, ze sklepu Steam i na Nintendo Switch.

Pilgrims to wesoła gra przygodowa. Swobodnie przemierzaj ziemie, zdobywaj nowych przyjaciół, śmiej się z towarzyszami podróży i pomóż im ukończyć ich opowieści, na twój sposób. Ile różnych rozwiązań jesteś w stanie znaleźć?

Najlepiej się gra, jeśli lubisz:

  • Przewrotność: nie przechodź gry – baw się nią! Rozwiązuj zróżnicowane zadania przy pomocy wielu przedmiotów i wyjątkowych postaci bez konieczności podążania jedną wytyczoną ścieżką.
  • Wielokrotną rozgrywkę: Pilgrims to gra, którą można rozegrać wiele razy, zdobywając 45 osiągnięć. Czy uda Ci się je wszystkie zdobyć?
  • Ręcznie tworzone elementy: setki wyjątkowych animacji oraz unikalnych efektów dźwiękowych zapewniają niezliczone pokłady żartów i nietypowych rezultatów. Odkryj ich jak najwięcej!
  • Wyjątkową muzykę: Floex powraca z połączeniem instrumentów oraz elektroniki wzbogaconymi o gitarę i klarnet.

Ostatni zwiastun premierowy na YouTubie przybliża nam, czego można się spodziewać w nowej wersji w sklepie App Store.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amanita Design w serwisie X | Appgefahren