„Samorost 3+” teraz także w Apple Arcade

Wyjątkowa kosmiczna podróż w klasycznej grze „Samorost 3” dostępna jest teraz także dla subskrybentów Apple Arcade.

Samorost 3+

Jest kilka tytułów, których nie da się zapomnieć. Obejmuje to z pewnością klasyki takie jak Angry Birds czy Doodle Jump, ale także tytuły takie jak Machinarium. Jednak ekipa czeskiego studia Amanita Design, stojąca za przygodowymi grami logicznymi, sprowadziła do App Store’a kilka kolejnych gier, takich jak Samorost. Teraz można znaleźć Samorost 3 również w ramach subskrypcji Apple Arcade.

Dokładniej jest to Samorost 3+. Wdrożenie dla Apple Arcade bazuje na klasyku z 2016 roku. Klasyczna wersja premium kosztuje obecnie 27,99 zł, czyli więcej niż miesiąc dostępu do biblioteki gier w Apple Arcade. Czego możesz się spodziewać w Samorost 3+?

Każdy, kto wcześniej próbował tytułów Amanita Designs, takich jak Machinarium czy Botanicula, z pewnością polubi również Samorost 3+. W tej grze również znajdziemy misternie zaprojektowane środowiska fantasy w typowym dla twórców stylu.

Za pomocą prostych koniuszków palców na ekranie możesz poruszać bezimiennym, ale uroczo animowanym gnomem, a po znalezieniu magicznego fletu możesz użyć tych samych czynności, aby go uruchomić. Aby to zrobić, flet jest po prostu przeciągany z górnej prawej krawędzi ekranu na odpowiednie obiekty, aby móc z nimi wchodzić w interakcje. Ponadto, podobnie jak w Machinarium, pojawiają się skomplikowane łamigłówki, często z tłem opartym na fizyce, które przyprawiają gracza o zawrót głowy.

Samorost udowodnił już swoją klasę. W polskim sklepie App Store gra mobilna ma ocenę 4,6 gwiazdek. Poniższy zwiastun przybliża wrażenia jakie daje rozgrywka.

Wydanie gry Samorost 3+ można pobrać na komputery Mac, iPhone’a i iPada ze sklepu App Store w ramach wykupionej subskrypcji Apple Arcade:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: App Gefahren | App Store