Staw czoła bestiom w bajkowej grze taktycznej „Howl”

Taktyczna gra turowa „Howl” osadzona jest w średniowiecznym baśniowym świecie – wcielasz się w rolę głuchej bohaterki rzucającej się w wir niebezpieczeństw w poszukiwaniu lekarstwa.

Gra mobilna „Howl”

Wycie rozlega się w okolicy, zamieniając każdego, kto je usłyszy, w wilkołaka, który będzie dalej rozsiewał wilczą zarazę. Łamigłówka turowa Howl umieści Cię w samym sercu historii, gdzie wcielisz się w niesłyszącą bohaterkę, która jest odporna na zaraźliwą potworność. Zanim będzie za późno, znajdź antidotum, które uratuje pozostałych.

➔ ZOBACZ TEŻ: „Howling at the Moon” to piękny album łączący realne i fikcyjne światy

Howl podziwiać możemy ręcznie malowane ilustracje przywodzące na myśl klasykę bajek — tylko nie wpatruj się zbyt długo. Mieszanka turowej taktyki oraz łamigłówki zmusza gracza do szybkiego działania — trzeba bowiem pokonywać wilkołaki oraz ratować mieszkańców wioski przed przemianą. 

Przemierzaj opanowane przez skowyt ziemie w poszukiwaniu lekarstwa

Myśl jak wilk! Gdy w Howl stawisz czoła pierwszym wrogom, nie będzie czasu na rozmyślanie o taktyce. Planuj z wyprzedzeniem kolejne posunięcia, ataki i umiejętności, których użyjesz — już od początku rundy gra zacznie przeprowadzać Cię przez zaplanowane uprzednio kroki, zmieniając potwory. 

Planuj do sześciu kroków naprzód, aby przechytrzyć przeciwników – wilki opanowane przez głód i szał. W ciemności czyhają różne rodzaje wrogów. Każdy z nich posiada określony poziom żywotności i różne zdolności, więc musisz starannie opracować strategię, aby ich pokonać.

W walce wykorzystujesz nie tylko spryt, ale również szereg zdolności. W miarę zabijania kolejnych wilków nabędziesz umiejętności takie jak przeskok, bomba dymna i przebijający strzał. Czyń postępy podczas swojej podróży, aby ulepszać umiejętności, odblokować więcej gniazd działań i punktów cofania wszystkich działań w rundzie. Opracowując własny plan ataku, tworzysz również swoją przepowiednię, tkając manuskrypt podczas walki.

Ekran z gry mobilnej „Howl”
Ekran z gry mobilnej „Howl”

Wizualna oprawa została stworzona przy pomocy 'żyjącego atramentu’, stylu który barwnie maluje historie podczas gry. Przedzieraj się przez mroczny baśniowy świat złożony z tajemniczych, magicznych miejsc, w których będziesz walczyć i pisać, aby pozbyć się plagi.

  • Przewiduj działania przeciwników w trakcie taktycznych turowych starć.
  • Przechytrz różne gatunki wilków – od szybkich drapieżników po dużych przywódców stada.
  • Pięknie zilustrowane unikalnym, stylem artystycznym żyjącego atramentu.
  • Odblokuj i ulepszaj nowe umiejętności, takie jak krok w cień, eksplodujący strzał i nie tylko.
  • Ratuj wieśniaków przed pazurami – lub wyciem – wilków.
  • Rozegraj 60 poziomów w 4 rozdziałach.
  • Rozplanuj swoją trasę na mapie świata aby odkryć nowe umiejętności i sekretne ścieżki.

Siedziba założonej w 2009 roku firmy Mi’pu’mi Games mieści się w stolicy Austrii, Wiedniu. Zespół tworzy własne tytuły oraz współpracuje z największymi producentami gier. Howl powstało podczas tzw. Mi’pu’mi Days, czyli jednego z dni, który pracownicy poświęcają na próbowanie czegoś nowego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: App Store