Uniwersum „For All Mankind” wkrótce stanie się znacznie większe

Hit Apple TV+ „For All Mankind” doczekał się piątego sezonu, a spin-off również powraca do początków i przedstawia nowe spojrzenie na radziecki wyścig kosmiczny.

For All Mankind (Apple Tv+)

Serial For All Mankind był jednym z pierwszych seriali science fiction zapowiedzianych przez Apple TV+ w momencie premiery serwisu w 2019 roku i stanowi alternatywne spojrzenie na wyścig kosmiczny. Chociaż wydaje się, że od punktu początkowego, w którym Sowieci jako pierwsi wysłali astronautów na Księżyc minęło dużo czasu, dramat badał zupełnie inną rzeczywistość, która mogłaby się wydarzyć.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: W serialu „Fallout” jest więcej rzeczy, które Ci się spodobają

Teraz, jak podaje Variety, Apple TV+ przedłużyło serial na piąty sezon, jednocześnie zlecając producentom stworzenie spin-offu, pod roboczym tytułem „Star City” – ta produkcja ponownie zacznie się od Sowietów, którzy pobili Amerykę wyścigu na Księżyc.

„Star City” odkryje historię spoza żelaznej kurtyny, pokazując życie kosmonautów, inżynierów i oficerów wywiadu zaangażowanych w radziecki program kosmiczny, oraz ryzyko, jakie wszyscy podjęli, aby popchnąć ludzkość do przodu.

Za stworzenie spin-offu odpowiada ten sam zespół, który stoi za For All Mankind, a na jego czele stoi Ronald D. Moore. Showrunnerami nowego serialu będą Matt Wolpert i Ben Nedivi.

„Nasza fascynacja sowieckim programem kosmicznym rosła z każdym sezonem „For All Mankind”” – powiedzieli Wolpert i Nedivi. „Im więcej dowiadywaliśmy się o tym tajemniczym mieście w lasach pod Moskwą, w którym pracowali i mieszkali radzieccy kosmonauci i inżynierowie, tym bardziej chcieliśmy opowiedzieć historię po drugiej stronie wyścigu kosmicznego”.

„Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani możliwością dalszego tworzenia wszechświata historii alternatywnej w For All Mankind wraz z naszymi partnerami Apple i Sony” – kontynuowali.

Nie ogłoszono dat premiery 5. sezonu For All Mankind ani 1. sezonu Star City. Na proces ten duży wpływ miały strajki w Hollywood w 2023 roku.

Wszystkie cztery sezony For All Mankind są teraz transmitowane strumieniowo w Apple TV+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Variety | Apple Insider