„Co zrobiła Jennifer” wspiął się na szczyty list Netflixa

Kiedy Jennifer Pan dzwoni na numer alarmowy, żeby zgłosić, że zastrzelono jej rodziców, staje się główną podejrzaną w nietypowej sprawie kryminalnej.

„Co zrobiła Jennifer” - film dokumentalny Netflix 2024

Dokumentalne filmy i seriale kryminalne oparte na prawdziwych wydarzeniach (w tym tzw. true crime) od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością w serwisach streamingowych, a Netflix wie to najlepiej. Jakiś czas temu pisałem, skąd bierze się u nas ciekawość i to, że uwielbiamy oglądać tego typu historie, czy to o seryjnych mordercach, czy nieodpowiedzialnych lekarzach-oszustach. Za każdym razem interesuje nas, co się wydarzyło, jakie były motywy, którymi kierowali się przestępcy.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „Ciemne strony amerykańskich obozów wychowawczych dla młodzieży” od 5 marca na Netflixie

To, co zrobiła Jennifer, z pewnością pasuje do tej kategorii produkcji. Wszyscy chcą się dowiedzieć, dlaczego Jennifer Pan próbowała zabić swoich rodziców w 2010 roku i jak policja w końcu rozgryzła jej kłamstwa. Interesujący jest także aspekt traumy psychicznej w tej historii. Jennifer borykała się z problemami osobistymi i brakowało jej odpowiedniego wsparcia, które pomogłoby jej przez to przejść.

Co ciekawe film dokumentalny Co zrobiła Jennifer (tyt. oryg. What Jennifer Did) miał premierę w tym tygodniu w serwisie Netflix i szybko zajął pierwsze miejsce na liście 10 najpopularniejszych filmów serwisu Netflix. Tego typu popularność z pewnością przyciągnie uwagę każdego, kto przegląda rekomendacje w leniwe weekendowe popołudnie.

Dokument opisuje śledztwo w sprawie spisku Jennifer mającego na celu popełnienie morderstwa. Kazała zabić matkę, a ojciec został tak ciężko ranny, że po ataku przez jakiś czas pozostawał w śpiączce.

Zwiastun, który możesz zobaczyć poniżej, wyjaśnia „akcję” tego oryginalnego filmu dokumentalnego Netflixa z kategorii true crime, więc nie będę zdradzał więcej poza tym, co oferuje klip. Krótko mówiąc, Jennifer kłamała rodziców, że studiuje. W rzeczywistości sfałszowała dokumenty, aby myśleli, że uczęszcza do szkoły w obawie, że zawiedzie oczekiwania rodziców.

Życie miłosne Jennifer nie było mniej skomplikowane. Była zakochana w koledze ze szkoły średniej, którego rodzina nie akceptowała. Daniel Wong był handlarzem narkotyków z przeszłością kryminalną. Jennifer współpracowała z Wongiem i trzema mężczyznami, aby zorganizować morderstwo jej rodziców, które powinno wyglądać jak nieudany napad z bronią w ręku, i w wyniku którego stała się jedynym świadkiem.

Taka była jej historia. Kiedy jednak jej ojciec wybudził się ze śpiączki, w nocy 8 listopada 2010 roku podzielił się inną wersją wydarzeń.

Śledczy prowadzący tę sprawę dowiedzieli się o kłamstwach Jennifer na temat jej studiów uniwersyteckich. Kiedy jej ojciec wybudził się ze śpiączki, prawda zaczęła wychodzić na jaw.

Jennifer w końcu przyznała się, ale twierdziła, że to ona wynajęła mężczyzn, aby ją zabili, a nie jej rodziców. W 2014 roku została skazana na dożywocie z możliwością zwolnienia warunkowego po 25 latach. Obecnie odbywa karę i nadal twierdzi, że jest niewinna.

➔ ZOBACZ TEŻ: „Proces diabła” — czy diabeł popchnął nastolatka do morderstwa?

Co więcej, Sąd Najwyższy Kanady będzie musiał zdecydować, czy rozpatrzyć sprawę ponownie. Sąd Apelacyjny w Ontario uchylił w zeszłym roku wstępne wyroki, argumentując, że ława przysięgłych powinna była otrzymać inne potencjalne dowody.

Film dokuemantalny „Co zrobiła Jennifer” w TOP 10 serwisu Netflix (W USA i Polsce) (14 kwietnia 2024 r.)
Film dokuemantalny „Co zrobiła Jennifer” w TOP 10 serwisu Netflix (W USA i Polsce) (14 kwietnia 2024 r.)

Znalezienie filmy Co zrobiła Jennifer w serwisie Netflix nie powinno stanowić problemu, ponieważ jest to obecnie film nr 6 w Polsce i nr 1 w USA. Podejrzewam, że film znajduje się w TOP 10 w innych krajach. Możesz też kliknąć poniższy przycisk, aby przejść bezpośrednio na stronę filmu dokumentalnego w serwisie Netflix.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BGR | Netflix