TCL udostępniło dziwaczny zwiastun filmu wygenerowanego przez AI

Animacja AI może być przyszłością usługi przesyłania strumieniowego TCLtv+. TCL wypuściło wygenerowany przez sztuczną inteligencję zwiastun filmu zatytułowanego „Next Stop Paris”.

Kadr z filmu „Next Stop Paris” od TCLtv+
Kadr z filmu „Next Stop Paris” od TCLtv+

Film krótkometrażowy pt. Next Stop Paris ma oryginalny scenariusz i głosy podłożone przez prawdziwych aktorów, ale do wygenerowania animacji wykorzystano generatywną sztuczną inteligencję. Next Stop Paris pojawi się w TCLtv+, bezpłatnej usłudze transmisji strumieniowej oferowanej przez TCL i będzie pierwszym krokiem firmy w stronę oryginalnych treści. Firma znana jest przede wszystkim z budżetowych telewizorów z Android TV i tanich smartfonów z Androidem, teraz zagłębia się w tworzenie oryginalnych treści.

➔ Może Cie zainteresować TEŻ: Krótki film „Kiss/Crash” to morficzny obraz stworzony przez AI i człowieka

Generatywna sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w wielu popularnych zastosowaniach, w tym w generowaniu tekstu, generowaniu obrazów, a nawet w niestandardowych animacjach. Jednak technologia wciąż się rozwija, a sztuczna inteligencja nie została jeszcze wykorzystana przez dużą firmę do pełnometrażowych animacji wideo. Zmienia się to w przypadku Next Stop Paris, który TCL nazywa „ofertą specjalną generowaną przez sztuczną inteligencję”. To krótki film romantyczny napisany przez prawdziwych scenarzystów i aktorów, przy udziale także artystów-ludzi. Jednak większość animacji jest dziełem sztucznej inteligencji.

TCL nie dokonało żadnych większych przełomów w animacji generatywnej AI, jeśli zwiastun Next Stop Paris ujawnia charakter produkcji. Wygląda na to, że firma użyła generatora obrazów AI do tworzenia zdjęć, a następnie dodała do nich trochę ruchu. Bardzo wyraźnie widać, że zwiastun powstał przy użyciu sztucznej inteligencji, gdyż widać nieprawidłowości, zwłaszcza na twarzach bohaterów. Ścieżka głosowa również nie wydaje się idealnie zgodna z ruchami ust, co stwarza wrażenia wizualne, które można określić jedynie jako niezręczne.

Oczywiście nie jest tak źle, jak poprzednie przykłady animacji sztucznej inteligencji – być może pamiętacie wirusowe filmy przedstawiające Willa Smitha jedzącego spaghetti – ale z pewnością nie jest też zbyt dobrze. Ludzie z TCL chcą przesuwać granice dzięki temu filmowi generowanemu przez sztuczną inteligencję i sprawdzić, czy widzom się to spodoba. Chociaż nie zostało to wyraźnie powiedziane, tworzenie przez TCL oryginalnych treści wykorzystujących sztuczną inteligencję zamiast korzystania z prawdziwych animatorów lub formatu akcji na żywo wiąże się z oczywistymi korzyściami finansowymi.

„Historia będzie sercem wszystkiego, co robimy” – mówi Chris Regina, dyrektor ds. treści w TCL. „Umożliwiamy twórcom korzystanie z tej nowej technologii, aby wzbogacić ludzkie doświadczenia, i wierzymy, że twórcy z nieograniczoną wyobraźnią będą napędzać niekończące się innowacje. Postrzegamy Next Stop Paris jako wczesny eksperyment i cieszymy się, że możemy to zobaczyć jak to zostanie przyjęte na rynku.”

TCL twierdzi, że Next Stop Paris ukaże się latem tego roku, zarówno w internecie, jak i za pośrednictwem aplikacji TCLtv+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TCL | Android Central