„Bokser” pojawi się jesienią na Netflixie!

Najważniejsza walka w życiu toczy się poza ringiem – premiera filmu „Bokser” z Erykiem Kulmem jr. i Adą Chlebicką zadebiutuje jeszcze w tym roku!

Film „Bokser” (Netflix, 2024)
fot. Robert Pałka (Netflix)

Najnowszy film Mitji Okorna zatytułowany Bokser to historia o pogoni za marzeniami, odwadze, ale i o gorzkiej cenie sukcesu. W rolach głównych zobaczymy Adę Chlebicką oraz Eryka Kulma jr, który by wcielić się w rolę profesjonalnego pięściarza, przeszedł prawdziwą metamorfozę.

➔ Może Cię zainteresować TAKŻE: Poznaj nadchodzące polskie premiery Netflixa w 2024 roku!

Bokser opowiada o losach Jędrzeja – ambitnego, porywczego sportowca, i jego żony Kasi, którzy uciekają z komunistycznej Polski do Anglii, by wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość i spełnić marzenia Jędrzeja o zawodowej karierze bokserskiej. Okazuje się jednak, że życie na Zachodzie nie jest usłane różami, a kolejne wyzwania pojawiające się na drodze do szczęścia skutecznie gaszą młodzieńczy zapał. Jędrzej decyduje się przełknąć swoje ego i wziąć udział w pojedynku, który może odmienić los obojga. 

Eryk Kulm jr, który jest świetnym aktorem, poświęcił wiele miesięcy, aby nabrać masy ciała, zbudować sylwetkę i kondycję do roli Jędrzeja. To sprawiło, że zarówno w scenach walki, jak i poza ringiem wypada spektakularnie. Z kolei rola Ady Chlebickiej, silnej kobiety stojącej za mężczyzną i jego dzikim pościgiem za sukcesem, jest równie ważną postacią, bo toczy walkę swojego życia na innej płaszczyźnie w tej  słodko-gorzkiej opowieści o marzeniach i poświęceniu.

– opowiada Mitja Okorn, reżyser filmu

Przygotowania Kulma jr do wejścia w rolę trwały ponad pół roku. Aby stanąć na ringu, aktor musiał przyswoić techniki bokserskie, a pion produkcji dostosować otoczenie do realiów z dawnych lat.

Kadr z filmu „Bokser”
Kadr z filmu „Bokser” | fot. Robert Pałka (Netflix)

Chcieliśmy, żeby wszystko wyglądało jak najbardziej wiarygodnie  – począwszy do wyglądu bohatera, jak i przez walkę oraz atmosferę świata, w której przyszło mu budować karierę. To wymagało wiele pracy i jeszcze więcej poświęceń.

– podkreśla Maciej Kawulski, producent filmu Bokser

W filmie zobaczymy również Eryka Lubosa, który wcielił się w rolę wujka Jędrka, wspierającego go w bokserskiej karierze. Scenarzystą i reżyserem Boksera jest Mitja Okorn, który pracował nad scenariuszem wspólnie z Lucasem Colemanem i Ivanem Bezmarevićem. Za produkcję odpowiedzialna jest firma OpenMind production oraz producent Maciej Kawulski. 

Obawiając się powtórzenia błędów swojego ojca, obiecujący młody bokser, w którego rolę wciela się Eryk Kulm jr, ucieka z komunistycznej Polski, podążając za swoim marzeniem zostania największym pięściarzem w historii. Z żoną u swojego boku, mężczyzna szybko zdaje sobie sprawę, że walka o jego marzenie będzie trudniejsza, niż się spodziewał. Po miesiącach mierzenia się z niełatwym życiem emigranta, polski bokser zgadza się wziąć udział w ustawionym pojedynku, który zmieni jego życie na zawsze.

  • obsada: Eryk Kulm Jr., Ada Chlebicka, Eryk Lubos
  • reżyseria: Mitja Okorn
  • scenariusz: Mitja Okorn, Lucas Coleman, Ivan Bezmarević
  • producent: Maciej Kawulski
  • produkcja: OpenMind production
  • gatunek: dramat

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska