Już nie mogę się doczekać kolejnego sezonu „Problemu trzech ciał”!

Ekranizacja powieści Liu Cixina okazała się dla mnie miłym zaskoczeniem i pomimo zmian w fabule, dostarczył całkiem przyjemną odskocznię.

Bohaterowie serialu „Problem trzech ciał”
Bohaterowie serialu „Problem trzech ciał”

Wreszcie serwisowi Netflix udało się stworzyć ciekawy i ambitny serial science fiction i zdecydowanie mogę polecić ten tytuł, jako osoba należąca do licznej grupy widzów, którzy pokochali pierwszy sezon i nie mogli się nim nacieszyć. Do tego stopnia, że już się zastanawiam, ile czasu zajmie zanim pojawi się drugi sezon Problemu trzech ciał (tyt. oryg. 3 Body Problem). Bo to, że się pojawi – jestem niemal pewien. Piszę to pomimo dość istotnej dziury w fabule serialu, która wymaga naprawy.

Jeśli zamierzasz obejrzeć ten serial, lub jesteś po seansie pierwszego sezonu a nie czytałeś trylogii Cixina – to polecam lekturę, aby dowiedzieć się znacznie więcej.

Serial jest niezwykle wciągający jeśli potrafisz przenieść się w świat naszych bohaterów. Nie jest to tez serial do oglądania jednym ciągiem – niektóre momenty należy po prostu przetrawić i przetrwać – szczególnie wątek z chorym na nowotwór Willem Downingiem, który twórcy szczególnie rozciągnęli na kilka odcinków. w około tydzień.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TEż INNE NASZE ARTYKUŁY ZWIĄZANE Z SERIALEM:

Najlepiej oglądać ten serial we własnym tempie, a kiedy skończysz na pewno poczujesz, że nie możesz się doczekać co stanie się dalej.

Czy Netflix stworzy 2. sezon „Problemu trzech ciał”?

Nie jest tajemnicą, że Problem trzech ciał to serial nieco polaryzujący. Nie każdy go uwielbia. Nie uzyskuje doskonałych ocen od recenzentów ani przeciętnych subskrybentów Netflixa. I nie od razu znalazł się na czołowych miejscach list popularności Netflixa, jak ma to miejsce w przypadku wielu hitowych seriali.

Istnieją pewne potencjalne sygnały, jeśli chodzi o decyzję Netflixa dotyczące stworzenia drugiego sezonu serialu. W końcu nie byłby to pierwszy raz, kiedy Netflix odwołał kosztowny projekt, który miał oddaną rzeszę fanów.

Dodaj do tego wysoki koszt produkcji, podobno 20 milionów dolarów za odcinek, a pojawia się jeszcze jeden czynnik, który Netflix rozważy przed wydaniem zielonego światła na kolejne sezony. Co więcej, umowa Netflixa z Benioffem i Weissem opiewa na 200 milionów dolarów. To właściwie jeden z powodów, dla których ta dwójka (i Alexander Woo) powinni kontynuować tę historię.

Tak czy inaczej, Netflix nie zdecydował w sprawie 2 sezonu Problemu trzech ciał, a showrunnerzy nie mają jeszcze żadnych szczegółów na ten temat. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter twórcy dywagowali o tym, że w drugim sezonie mogłaby rozwinąć się szersza i bardziej epicka historia i zasugerowali, że rozmowy trwają.

„Rozmawialiśmy o tym także z ekipą Netflixa” – powiedział Benioff.

„Liu Cixin stworzył tę niezatartą trylogię, a książki stają się dla mnie coraz lepsze” – dodał. „Druga część jest znacznie lepsza od pierwszej, a trzecia całkowicie mnie rozwaliła. W miarę upływu czasu historia staje się coraz bardziej ambitna, a w drugim tomie następuje ogromny skok. Czuję więc, że jeśli przetrwamy do drugiego sezonu, będziemy w dobrym miejscu.”

Zamiast czekać, przeczytaj książki Liu Cixina

Wiemy też, że showrunnerzy wyobrażali sobie tę historię jako czterosezonowy serial. Nawet gdyby Netflix przedłużył serial na kolejne trzy sezony, nie warto czekać z przeczytaniem całej trylogii – od pierwszej części począwszy – bowiem nie wszystko w serialu jest takie jak w powieści!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co będzie dalej, przeczytaj trylogię Liu Cixina (pisownia także Cixin Liu, chiń. upr. 刘慈欣; chiń. trad. 劉慈欣; pinyin Liú Cíxīn). Cykl Wspomnienie o przeszłości Ziemi skłąda się z trzech tomów: Problem trzech ciał, Mroczny las i Koniec śmierci.

Po lekturze książek uzyskasz odpowiedzi na prawdziwą historię, na której oparty jest serial Netflix, na długo przed obejrzeniem drugiego sezonu (jeśli powstanie). Gwarantuję, że książki dostarczają momentami znacznie lepszej rozrywki, niż ten udany serial Netflixa.

„Problem trzech ciał”, „Ciemny las” „Koniec śmierci” – cykl Wspomnienie przeszłości Ziemi - serial oryginalny Netflix

Trylogię można znaleźć praktycznie wszędzie, zarówno w formie tradycyjnej w miękkiej oprawie, jak i w wersji cyfrowej (w formie e-booka).

Serial Problem trzech ciał składający się z 8 odcinków można obejrzeć w całości w serwisie Netflix:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | BGR