macOS Sonoma 14.4.1 naprawia błąd z USB, awarie Javy i nie tylko

Apple udostępniło uaktualnienie systemu operacyjnego macOS Sonoma 14.4.1 dla komputerów Mac – warto zaktualizować swój komputer od razu!

Apple wydało uaktualnienie macOS Sonoma 14.4.1

Po wydaniu aktualizacji mobilnych systemów operacyjnych iOS 17.4.1 i iPadOS 17..4.1 pod koniec zeszłego tygodnia firma Apple wydała uzupełniającą aktualizację systemu macOS Sonoma 14.4.1, zawierającą aktualizacje zabezpieczeń i kilka dużych poprawek błędów. Nadal nie jest jednak do końca jasne, co zawiera cała aktualizacja, podobnie jak w przypadku systemów mobilnych.

Informacje o poprawkach wyświetlane dla aktualizacji ręcznej wspominają, że aktualizacje zapewniają „ważne poprawki błędów i aktualizacje zabezpieczeń” oraz że są „zalecane dla wszystkich użytkowników”.

Informacje o aktualizacji zawierają także łącze do szczegółowych informacji na temat wydań zabezpieczeń firmy Apple. Strona nie jest jednak jeszcze zaktualizowana i nadal brakuje w niej szczegółów na temat aktualizacji pod systemem iOS 17.4.1.

Poniedziałkowa aktualizacja macOS Sonoma 14.4.1, zgodnie z oczekiwaniami, naprawia kilka problemów. Koncentratory USB w monitorach nie działały prawidłowo po poprzedniej aktualizacji macOS Sonoma 14.4. Ponadto błąd w wersji 14.4 spowodował nieoczekiwane zakończenie procesów Java.

Inni użytkownicy doświadczali problemów z drukowaniem. W przypadku niektórych użytkowników proces aktualizacji usunął podstawowe oprogramowanie CUPS, uniemożliwiając komunikację drukarki i komputera Mac. Nie jest jeszcze jasne, czy problem został rozwiązany.

Uaktualnienie macOS Sonoma 14.4.1
Uaktualnienie macOS Sonoma 14.4.1

Oprócz aktualizacji macOS 14.4.1 Apple wypuściło także macOS 13.6.6. Notatki dotyczące aktualizacji są podobnie ubogie w szczegóły. Aktualizacja systemu macOS 14.4.1 ma numer kompilacji 23E224, a aktualizacja systemu macOS 13.6.6 zawiera kompilację 22G630.

macOS Sonoma 14 na ekranach komputerów Mac
macOS Sonoma 14 na ekranach komputerów Mac

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple