iOS 17.4.1 oraz iPadOS 17.4.1 już gotowe do pobrania!

Firma Apple udostępniła publicznie iOS 17.4.1 i iPadOS 17.4.1, jednocześnie wprowadzając system VisionOS 1.1.1 oraz iOS 16.7.7.

Uaktualnienie systemu iOS 17.4.1

Małą, ale istotną aktualizację dla wszystkich trzech systemów operacyjnych: iOS 17.4.1, iPadOS 17.4.1 i VisionOS 1.1.1 można pobrać na iPhone’a, iPada i Apple Vision Pro. Aktualizacje pojawiły się niedługo po wydaniu iOS 17.4 i iPadOS 17.4, które pojawiły się 5 marca 2024 roku. Wersje 17.4.1 pojawiły się bez wydawania wersji beta, były testowane wewnętrznie przez Apple’a już od ponad tygodnia i warto je od razu zainstalować!

➔ ZOBACZ TEŻ: IOS 17.4 I IPADOS 17.4 GOTOWE DO ZAINSTALOWANIA!

Nowe wydania systemów iOS i iPadOS mają numer kompilacji 21E236, zastępując poprzednią kompilację dla wydań 17.4 o numerze 21E219. Najnowsza aktualizacja systemu VisionOS do wersji 1.1.1 ma numer kompilacji 21O224.

Nie jest jasne, co dokładnie nowego znajduje się w poszczególnych wydaniach, ale szczegółowa aktualizacja zazwyczaj oznacza poprawki błędów oraz zgodności a także ulepszenia wydajności. W przypadku mobilnego systemu operacyjnego iPadOS może to oznaczać także wsparcie dla nowych modeli iPadów.

Informacje o poprawkach wyświetlane dla aktualizacji ręcznej wspominają, że aktualizacje zawierają „ważne poprawki błędów i aktualizacje zabezpieczeń” oraz że są „zalecane dla wszystkich użytkowników”. W opisie jak zwykle znajduje się także link do szczegółowych informacji o aktualizacjach zabezpieczeń firmy Apple.

Wersje iOS 17.4 i iPadOS 17.4 zawierały wiele zmian, w tym elementy zapewniające zgodność z europejską regulacją o rynkach cyfrowych DMA, takie jak obsługa zewnętrznych sklepów z aplikacjami. Reszcie świata podobały się zmiany, takie jak nowa postkwantowa zmiana szyfrowania w iMessage.

W tym samym czasie, co aktualizacje systemów operacyjnych obecnej generacji, Apple wydało także aktualizacje starszej wersji. Aktualizacje dla iOS 16.7.7 i iPadOS 16.7.7, numer kompilacji 20H330. Aktualizacje Apple’a dla starszych systemów operacyjnych są często wprowadzane ze względu na zgodność, naprawianie błędów lub bezpieczeństwo.

Uaktualnienie iPadOS 17.4.1 w trybie OTA
Uaktualnienie iPadOS 17.4.1 w trybie OTA

Aby ręcznie zaktualizować urządzenia do systemu iOS 17.4, przejdź do opcji UstawieniaOgólne, a następnie Uaktualnienia. Osoby z włączonymi automatycznymi aktualizacjami zauważą z pewnością, jak zostanie ona zainstalowana w ciągu kilku następnych dni.

Użytkownicy mogą także aktualizować system VisionOS w Apple Vision Pro, otwierając Ustawienia, następnie Ogólne, a następnie Uaktualnienia. Automatyczne aktualizacje można włączyć w tym samym miejscu.

CZekamy także na poprawkę systemu macOS 14.4.1 Sonoma, która powinna wyeliminować sporo problemów, z którymi borykają się użytkownicy komputerów Mac.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple