Uroczy kot Maneki Neko z LEGO może machać rękami, aby zapewnić ci szczęście!

W feng shui szczęśliwy kot, znany również jako maneki-neko lub kot szczęścia, to japońska figurka, która reprezentuje szczęście, bogactwo i dobrobyt.

Kot Maneki Neko z klocków LEGO | Lego Ideas 2PPL
Kot Maneki Neko z klocków LEGO | Lego Ideas 2PPL

Figurka maneki-neko (jap. 招き猫, kot zapraszający, wabiący)  przedstawia kota, zwykle perkalowego japońskiego bobtaila, z uniesioną łapą w geście przywołującym. Konstruktor LEGO „2PPL” postanowił zbudować tę ikonę japońskiej kultury z klocków LEGO. Poznaj Maneki Neko z zestawu LEGO Ideas — uroczego siedzącego kota, który macha do Ciebie rękami, praktycznie błogosławiąc Cię na dostatnie życie!

➔ CZYTAJ TEż: Vintage Radio z LEGO ze skrytką na smartfona

„Charakterystyczną cechą Maneki Neko jest podniesiona łapa, może to być prawa lub lewa łapka, w zależności od lokalnej tradycji lub wierzeń, i często nosi ozdobną obrożę lub naszyjnik z dzwonkiem” – informuje 2PPL. „Kolor Maneki Neko ma również znaczenie symboliczne: biały kojarzy się z czystością i szczęściem, czarny chroni przed złem, złoty symbolizuje bogactwo i sukces, a czerwony kojarzy się z miłością i związkami”.

Chociaż nie jest całkowicie jasne, w jaki sposób Maneki Neko macha rękami, prawdopodobnie opiera się na mechanizmie podobnym do tego, który można znaleźć w oryginalnej figurce. Tradycyjny Maneki Neko wykorzystuje cewkę elektromagnetyczną i mechanizm wahadłowy zasilany baterią – nie jest wykluczone, że ten z klocków LEGO robi to podobnie, choć wykonanie mechanizmu z klocków LEGO może być pewnym wyzwaniem.

Jednak mając ponad 2300 zwolenników, Maneki Neko z pewnością radzi sobie dobrze na forum LEGO Ideas, gdzie inni konstruktorzy i entuzjaści LEGO zbierają się, aby głosować na swoje ulubione dzieła stworzone przez fanów.

Jeśli dzieło osiągnie pożądany próg 10.000 głosów, zostanie wysłane do wewnętrznego zespołu LEGO w celu sprawdzenia, po czym może zostać zamieniony w zestaw do kupienia. Przed Maneki Neko LEGO Ideas jeszcze daleka droga, ale jeśli masz ochotę na wiecznie machającego kota LEGO, wejdź na stronę projektu w serwisie LEGO Ideas i zagłosuj na ten projekt!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO Ideas | Yanko Design