To mechaniczne serce z LEGO bije jak prawdziwe!

To bijące serce, skonstruowane z klocków LEGO Technics to replika prawdziwego ludzkiego narządu godne zestawu.

Mechaniczne bijące serce z klocków LEGO

Prawdziwe serce bije średnio z częstotliwością od 60 do 100 uderzeń na minutę… „Zmotoryzowane bijące serce” konstruktora LEGO Anatomical_Brick wytwarza 55 uderzeń na minutę, co zapewnia niemal idealną replikę wyglądu rzeczywistego bijącego serca. A co najfajniejsze, całość wykonana jest z klocków LEGO i zasilana jest zestawem wymiennych baterii.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Naukowcy przedstawiają nowe „serce na czipie”

Sercem modelu jest rama LEGO Technic wyposażona w dwa blokujące się mechanizmy suwakowe i element nożycowy. Ta pomysłowa konstrukcja pozwala na dynamiczne dostosowywanie szerokości i wysokości centralnej konstrukcji. Elastyczna skorupa zewnętrzna, wykonana jest z połączonych ze sobą segmentów połączonych gumkami i otacza ramę rdzenia.

Konstrukcja ta tworzy urzekającą iluzję ruchu w miarę rozszerzania się i kurczenia konstrukcji. Cały model ma mniej więcej trzykrotną skalę (aby serce poruszało się bez wysiłku) i jest zasilany silnikiem połączonym z akumulatorem, który go ożywia.

Początkowo chciałem zrobić serce dla Brickvention ze względu na moją fascynację organami, ale nigdy nie widziałem, żeby ktoś zrobił to z klocków LEGO. Kiedy opowiadałem innym o tym projekcie, często pojawiały się opinie, że powinien się on zmaterializować. Mieli absolutną rację! Po wielu miesiącach prób i błędów w końcu jestem zadowolony z wyników, podobnie jak ludzie w Brickvention.

— informuje Anatomical_Brick

Efektem końcowym jest cud technologii i biologii. Jasne, klocki LEGO pozwalają uzyskać tylko tyle realistycznych szczegółów, ale obserwowanie bicia serca jest po prostu fascynujące. Przedsionki i komory serca rozszerzają się i kurczą, symulując efekt pompowania krwi przez narząd. Czerwona część serca wskazuje, gdzie natleniona krew przechodzi przez narząd, podczas gdy niebieska część pokazuje przepływ odtlenionej krwi.

Mechaniczne bijące serce z klocków LEGO
od Anatomical_Brick

MOC (My Own Creation) firmy Anatomical_Brick, zgłoszony obecnie na forum LEGO Ideas, cieszy się poparciem szerszej społeczności LEGO. Mając na koncie ponad 700 głosów, zgłoszenie jest na dobrej drodze do osiągnięcia pożądanej liczby 10.000 głosów, po czym wewnętrzny zespół LEGO sprawdzi je, zanim zamieni je w zestaw do kupienia!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design