Nowy błąd macOS Sonoma 14.4 psuje wersje plików na iCloud Drive

Lista problemów pod systemem macOS Sonoma 14.4 stale rośnie, a najnowszy błąd usuwa zapisane wersje plików przechowywanych na iCloud Drive.

Apple szybko musi naprawić błędy pod MacOS Sonoma 14.4
Apple szybko musi naprawić błędy pod MacOS Sonoma 14.4

Wiele aplikacji oferuje możliwość zapisywania wcześniejszych wersji plików, co pozwala użytkownikom przywrócić dokument do poprzedniego stanu. W przypadku użytkowników, którzy zapisują swoje dokumenty na iCloud Drive, wydaje się, że macOS Sonoma 14.4 może powodować problemy dla tej funkcji.

➔ ZOBACZ TEŻ: Aktualizacja iOS 17.4.1 dla iPhone’a zbliża się nieuchronnie

W poniedziałkowym wpisie firma Eclectic Light Company ostrzega, że szczególnie narażeni na ten błąd są użytkownicy systemu macOS Sonoma 14.4, którzy zapisują pliki na iCloud Drive i mają włączoną opcję Optymalizuj pamięć Mac.

Zwykle, jeśli plik zostanie usunięty z lokalnej wersji iCloud Drive za pomocą opcji „Usuń pobrane” w menu kontekstowym, plik zostanie usunięty lokalnie, ale zapisane wersje zostaną zachowane. Kiedy plik zostanie ponownie pobrany z iCloud Drive, wersje zapisane na tym komputerze Mac będą nadal dostępne.

Nie dzieje się tak od czasu aktualizacji systemu macOS 14.4, ponieważ wersje są usuwane wraz z plikiem głównym i nie można ich odzyskać po ponownym pobraniu z iCloud Drive, jak poprzednio.

W przypadku użytkowników komputerów Mac z systemem w wersji 14.4 zaleca się wyłączenie Optymalizuj pamięć masową Mac, aby dokumenty przechowywane na lokalnym dysku iCloud nie były automatycznie usuwane, powodując wystąpienie błędu. Błąd został już zgłoszony firmie Apple. Czas pokaże, kiedy pojawi się poprawka.

Inne problemy pod systemem macOS 14.4

To nie jedyny błąd wykryty w macOS 14.4 od czasu jego wprowadzenia. 12 marca odkryto, że koncentratory USB wbudowane w monitory nie działają już z systemem macOS Sonoma 14.4. Dwa dni później, 14 marca 2024 roku, odkryto problemy z drukarkami, w tym uszkodzenie sterowników.

Oracle z kolei 16 marca doradziło użytkownikom, którzy muszą uruchamiać Javę, aby unikali aktualizacji do systemu macOS Sonoma 14.4, ponieważ powoduje to nieoczekiwane zakończenie działania Javy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider