LAMAX Tones1 dla nielubiących słuchawek z gumowymi wkładkami!

Jak działają bezprzewodowe słuchawki douszne LAMAX Tones1 i dla kogo to będzie najlepszy wybór?

Słuchawki bezprzewodowe LAMAX Tones1

Pod koniec zeszłego roku zadebiutowały nowe słuchawki douszne LAMAX Tones1, które wyróżnia długi czas działania na jednym ładowaniu, uniwersalny design i niska cena. Słuchawki posiadają wysokiej jakości mikrofony, które zapewniają krystalicznie czysty dźwięk podczas połączeń głosowych, rozmów wideo oraz sprawnie odbierają polecenia od ulubionego asystenta głosowego. Choć, ze względu na swoją budowę bez gumowych wkładek dousznych nie posiadają obsługi aktywnej redukcji szumów (ANC), to dostarczają bardzo dobre wrażenia dźwiękowe dzięki zaawansowanemu kodekowi AAC (Advanced Audio Coding), który znacznie poprawia jakość odtwarzanej muzyki.

➔ CZYTAJ TEż: LAMAX HighComfort ANC to wygodne i niedrogie słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów

Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym funkcjom słuchawek LAMAX Tones1, co potrafią i dla kogo będzie to najlepszy wybór?

Najważniejsze cechy słuchawek LAMAX Tones1

kodek AAC

LAMAX Tones1 wykorzystują zaawansowany kodek AAC (Advanced Audio Coding), który znacznie poprawia jakość odtwarzanej w słuchawkach muzyki.

40 godzin

Zapewniają do 8 godzin odtwarzania na jednym ładowaniu i przechowują kolejne 32 godziny w kompaktowym etui ładującym, a szybkie 60-minutowe ładowanie przywróci je do pełnej pojemności.

IPX4

Odporne na niewielką ilość wilgoci podczas treningu lub poty. LAMAX Tones1 posiadają stopień wodoodporności na delikatne zachlapania (nie dotyczy etui).

Bluetooth 5.3

Doskonały zasięg do 15 metrów i automatyczne parowanie, dzięki szybkiej i wydajnej najnowszej technologii Bluetooth 5.3.

Jak korzystać ze słuchawek LAMAX Tones1?

LAMAX Tones1 - opis elementów słuchawek
Opis elementów słuchawek LAMAX Tones1
włączanieprzytrzymaj przycisk wielofunkcyjny przez 3 sekundy
wyłączanieprzytrzymaj przycisk wielofunkcyjny przez 5 sekund
odtwarzanie/pauzastuknij przycisk wielofunkcyjny
zwiększenie głośnościdwukrotne dotknięcie przycisku wielofunkcyjnego na prawej słuchawce
zmniejszenie głośnościdwukrotne dotknięcie przycisku wielofunkcyjnego na lewej słuchawce
następny utwórprzytrzymaj przycisk wielofunkcyjny na prawej słuchawce przez 3 sekundy
poprzedni utwórprzytrzymaj przycisk wielofunkcyjny na lewej słuchawce przez 3 sekundy
odbieranie połączeńdotknij przycisku wielofunkcyjnego
zakończenie połączeniaprzytrzymaj przycisk wielofunkcyjny przez 1 sekundę
odrzucenie połączeniaprzytrzymaj przycisk wielofunkcyjny przez 2 sekundy
aktywowacja asystenta mobilnegonaciśnij trzykrotnie przycisk wielofunkcyjny na lewej słuchawce

Włączanie słuchawek

Słuchawki włączają się automatycznie po wyjęciu ze stacji ładującej. Aby włączyć je ręcznie, przytrzymaj przycisk wielofunkcyjny przez 3 sekundy. Po włączeniu rozlegnie się powiadomienie dźwiękowe.

Wyłączanie słuchawek

Słuchawki wyłączają się automatycznie po włożeniu do stacji ładującej. Aby wyłączyć je ręcznie, przytrzymaj przycisk wielofunkcyjny przez 5 sekund. Wyłączenie zostanie zasygnalizowane dźwiękiem.

Parowanie słuchawek

  1. Wyjmij słuchawki ze stacji ładujacej. Słuchawki automatycznie połączą się ze sobą. Jedna ze słuchawek będzie nadrzędna i gotowa do sparowania, co zostanie zasygnalizowane zielonym światłem.
  2. Włącz Bluetooth na swoim urządzeniu i wyszukaj LAMAX Tones1 na liście dostępnych urządzeń Bluetooth. Po pomyślnym sparowaniu rozlegnie się powiadomienie dźwiękowe, a dioda LED na jednej ze słuchawek zaświeci się na zielono, a po chwili zgaśnie.

W przypadku problemów z parowaniem usuń słuchawki z listy sparowanych urządzeń w telefonie. Włóż słuchawki do stacji ładującej, a następnie je wyjmij. Naciśnij jednocześnie 5 razy przycisk wielofunkcyjny na obu słuchawkach. Obie słuchawki migną 5 razy. Następnie sparuj je w sposób opisany w kroku 1.

Ładowanie słuchawek

Aby naładować stację ładującą, podłącz kabel do portu USB-C z tyłu stacji ładującej i podłącz drugi koniec kabla do zasilacza USB o maksymalnym napięciu wejściowym 5 V i natężeniu 2 A. Podczas ładowania dioda LED miga na czerwono. Po pełnym naładowaniu dioda LED będzie świecić na czerwono. Jeśli stacja ładująca jest rozładowana, dioda LED mignie 4 razy na biało.

Co dostajemy w zestawie?

Słuchawki LAMAX Tones1 kosztują obecnie około 160 zł, więc jest to bardzo atrakcyjna cena, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. Dzięki szybkiej łączności Bluetooth 5.3 i zasięgowi 15 metrów, na jednym ładowaniu możemy słuchać muzyki nawet przez 8 godzin. Z kolei etui pozwala na dodatkowe 32 godziny słuchania, a szybkie ładowanie pozwoli je naładować w ciągu zaledwie godziny.

Producent wykorzystał łączność w technologii Bluetooth 5.3, przez co parowanie jest szybkie i płynne, bez przerw i oczekiwania na połączenie słuchawek.

Cechy słuchawek :AMAX Tunes1
Cechy słuchawek :AMAX Tunes1

Dzięki kodekowi AAC LAMAX Tones1 zapewnia czysty dźwięk z bardzo akceptowalnym basem. Niezależnie od tego czy słuchamy muzyki, podcastów, audiobooków, czy prowadzimy rozmowy, poradzą sobie w każdej z tych sytuacji.

Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrze zbierający mikrofon, który zapewnia, że podczas połączeń telefonicznych nasi rozmówcy będą nas słyszeć wyraźnie i bez zniekształceń. Także Siri i Asystent Google usłyszą w każdych warunkach nasze komendy głosowe.

Słuchawkami można sterować dotykowo, a proste gesty czy stuknięcia szybko pozwolą nam odbierać rozmowy, zatrzymywać lub wznawiać odtwarzanie, a nawet poruszać się po playlistach i przywoływać inteligentnego asystenta głosowego.

LAMAX Tunes1 – słuchawki obok laptopa, smartfona i smartwatcha

Specyfikacja techniczna i parametry

Typ słuchawekBezprzewodowe słuchawki nauszne bluetooth 
SterowanieDotykowe
Technologia bezprzewodowaBluetooth 5.3
Obsługiwane kodekiAAC
Zasięg BluetoothDo 15 m
Zakres częstotliwości20 Hz – 20 kHz
Rozmiar przetwornika10 mm
Pojemność akumulatora stacji ładującej300 mAh
Pojemność baterii w słuchawce30 mAh
Czas odtwarzaniaGłośność 50 % – 8 godzin
Głośność 80 % – 7 godzin
Całkowity czas słuchania40 godzin
Czas ładowania słuchawek od 0% do 100%1 godzin
Czas ładowania stacji ładującej od 0% do 100%85 min
ŁącznośćUSB-C do ładowania
CechyObsługa asystenta głosowego (Siri, Asystent Google), sterowanie utworami (odtwarzanie/pauza, następny/poprzedni utwór), regulacja głośności, zintegrowany mikrofon (sterowanie połączeniami telefonicznymi – odbieranie/odrzucanie i kończenie połączeń), można używać tylko jednej słuchawki, wskaźnik LED, ergonomiczna konstrukcja, odporne na pot i wilgoć.
Waga3,4 g (pojedyncza słuchawka), 36 g (ze stacją ładującą)
Wymiary stacji ładującej52,55 × 25,8 × 49 mm
Koloryczarny i biały

W opakowaniu otrzymujemy:

  • słuchawki LAMAX Tones1
  • etui ładujące
  • kabel ładujący USB-C
  • instrukcja obsługi

Dla kogo LAMAX Tones1 to najlepszy wybór?

Ten model słuchawek spodoba się na pewno osobom, które nie lubią gumowych wkładek dousznych i nie zależy im na aktywnej redukcji szumów. Z kolei, dzięki temu, że nie posiadają ANC działają znacznie dłużej na jednym ładowaniu, więc z pewnością sprawdzą się w przypadku długich sesji z audiobookami, podróży, treningów czy wędrówek po górach.

Kolejną zaleta jest bardzo dobra jakość dźwięku, dzięki kodekowi AAC, którą firmuje swoją marką LAMAX. Oznacza to, że w całkiem niskiej cenie możemy liczyć na dobrej jakości produkt. Oczywiście nie są to zaawansowane słuchawki premium, więc nie należy ich porównywać z tymi z najwyższej półki. Ale nie każdy jest audiofilem z wrażliwym słuchem, dla którego ważne jest każde brzmienie.

Podsumowując LAMAX Tones1 zapewniają przede wszystkim czysty i zrównoważony dźwięk, przez co są dobrym wyborym w swoim przedziale cenowym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

opracowanie własne