LAMAX HighComfort ANC to wygodne i niedrogie słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów

Słuchawki nauszne LAMAX HighComfort ANC, charakteryzują się wygodą, posiadają redukcję szumów i dostępne są w przystępnej cenie!

Słuchawki nauszne LAMAX HighComfort ANC

Marka LAMAX wypuściła właśnie swoje najlepsze słuchawki na rynku LAMAX High Comfort ANC oraz LAMAX Heroes General1 stworzone z myślą o gamingu. W tym artykule skupimy się jednak na możliwościach tego pierwszego modelu – bezprzewodowych słuchawkach nausznych, które stworzono z myślą o użytkownikach ceniących sobie komfort. Powinny doskonale sprawdzić się w pracy, szkole, domu i w każdym innym miejscu. A dzięki dołączonemu etui podróżnemu można je złożyć do kompaktowych rozmiarów i zabrać do torby lub plecaka.

Marka LAMAX, której właścicielem jest firma elem6, istnieje na rynku wschodnioeuropejskim od 2012 roku i teraz wkracza do Polski. Obecnie firma specjalizuje się w elektronice użytkowej i produktach lifestylowych. Jest właścicielem także takich brandów jak TrueLife, Lauben oraz TrueCam. 

Jak LAMAX HighComfort ANC radzą sobie w praktyce? Miałem możliwość przetestować je podczas codziennego użytkowania, więc podzielę się z wami wrażeniami na temat tego produktu.

Najważniejsze cechy słuchawek LAMAX HighComfort ANC

redukcja szumów

Chip AMS analizuje hałas otoczenia i usuwa go za pomocą przeciwstawnych fal dźwiękowych. Dodatkowo, dzięki najnowszej technologii hybrydowej z 2 mikrofonami, słuchawki nie szumią nawet gdy nie grają. Tłumią otoczenie nawet do 30 dB.

kodek aptX HD

Dzięki kodekowi aptX HD Bluetooth przeniesiono jakość bezprzewodowego dźwięku na wyższy poziom. Dzięki wyższej prędkości transmisji słychać więcej szczegółowych dźwięków.

50 godzin

50 godzin słuchania na jednym ładowaniu – wystarczy na cały tydzień. Z włączonym ANC słuchawki wytrzymują o połowę mniej — 25 godzin.

Bluetooth i jack

Dzięki Bluetooth 5.1 można słuchać na słuchawkach na odległość do 10 metrów od źródła, lub można podłączyć kabel i korzystać ze standardowego jack 3,5 mm.

Design i wykonanie słuchawek

Po otwarciu pudełka zobaczymy od razu zapakowane w etui słuchawki wraz z całym zestawem niezbędnych elementów, czyli z kabelkami USB-C do ładowania i jack 3,5 mm do połączenia kablowego z urządzeniami audio, oraz instrukcjami i gwarancją.

Samo etui w kształcie owalu jest wykonane z bardzo przyjemnego w dotyku materiału z nadrukowanym na wieczku logo LAMAX. Etui jest zasuwane na suwak, więc z pewnością nie otworzy się w plecaku lub torbie.

Dzięki składanej konstrukcji słuchawki w złożonej formie zajmują mało miejsca i łatwo mieszczą się w kompaktowym etui. Dzięki obracanym nausznikom i regulowanemu, rozsuwanemu pałąkowi słuchawki powinny dobrze pasować na każdej głowie, zarówno tej mniejszej, jak i większej. Nauszniki posiadają także regulację góra-dół, aby można było idealnie dopasować docisk do uszu i głowy. Wszystko to sprawia, że ergonomia została tutaj dopracowana pod każdym kątem.

Złożone słuchawki LAMAX HighComfort ANC
Złożone słuchawki LAMAX HighComfort ANC

Nauszniki są wypełnione materiałem i wykończone miękką skóra, która nie „parzy”, co pozwala na dłuższe noszenie i korzystanie – no chyba, że jest bardzo upalny dzień, podczas którego noszenie jakichkolwiek słuchawek nausznych daje efekt taki jak noszenie zimowych noszenia nauszników latem. Pałąk słuchawek wypełniony jest gąbką, tak aby nie było czuć ewentualnego ucisku.

Na prawym nauszniku znajduje się mikrofon, gniazdo USB-C do ładowania wraz diodą sygnalizującą poziom naładowania, a także przyciski właczania/wyłaczania (dłuższe przytrzymanie aktywuje asystenta głosowego) oraz „+” i „-” — odpowiednio do podgłoszenia i wyciszenia dźwięku. Dłuższe przytrzymanie tych przycisków powoduje przejście do kolejnego utworu z odtwarzanej playlisty.

Przyciski, gniazda i wskaźniki LED słuchawek LAMAX HighComfort ANC
Przyciski, gniazda i wskaźniki LED słuchawek LAMAX HighComfort ANC

Na lewym nauszniku znajduje się przycisk ANC, dzięki któremu możemy włączyć aktywną redukcję szumów oraz gniazdo jack 3,5 mm, do którego dołączono także kabelek.

Jakość materiałów, z których zrobiono słuchawki LAMAX High Comfort ANC jest też bardzo dobra a tytanowe wykończenie sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z bardzo ładnym wyglądem słuchawek premium.

Możliwości i funkcje słuchawek LAMAX HighComfort ANC

Słuchawki LAMAX HighComfort ANC posiadają funkcję aktywnej redukcji szumów ANC oraz technologię aptX HD, która zapewnia wysoką jakość dźwięku. W praktyce dźwięk jest bardzo wyraźny i przyjemny w odbiorze, co w tej kategorii cenowej jest bardzo dużym plusem! Zrównoważony dźwięk i optymalne ustawienie basów z pewnością przypadnie do gustu większości użytkownikom, którzy potrzebują solidnych słuchawek do słuchania na co dzień. Oznacza, że można na nich słuchać każdego rodzaju muzykę, dźwięk z filmów, audiobooki, radio czy dźwięk z gier.

Same gąbki po dopasowaniu do uszu już pozwalają odciąć się na trochę od otoczenia a funkcja ANC z technologią hybrydową pozwala na bardzo dobre wygłuszenie dźwięków z zewnątrz bez przeszkadzających szumów w przypadku audiobooków czy cichszych dźwięków.

Budowa słuchawek LAMAX HighComfort ANC
Budowa słuchawek LAMAX HighComfort ANC

Dzięki uniwersalnemu USB-C możesz uzupełnić ładowanie w 2-3 godziny. Ale jeśli nie lubisz czekać, po 15 minutach ładowania będziesz mógł naładować słuchawki na 5 godzin słuchania. Pełne naładowanie baterii o pojemności 1050 mAh pozwala na 50 godzin ciągłej pracy przy wyłączonym ANC lub o połowę krócej gdy ta technologia jest włączona.

Mikrofon działa raczej przeciętnie, więc nie jest są to idealne słuchawki do ciągłych rozmów przez telefon, szczególnie w hałaśliwych i zatłumionych miejscach lub na ulicy. W cichym pomieszczeniu mikrofon zbiera znacznie lepiej i spokojnie wystarcza do rozmów.

Bluetooth 5.1 umożliwia na oddalenie się od smartfona lub komputera z którego słuchamy muzykę na nawet 10 metrów, bez większej straty i przerywania. Dołączony do zestawu kabelek jack 3,5 mm pozwala na połączenie kablowe słuchawek ze źródłem dźwięku.

Obsługa słuchawek LAMAX HighComfort ANC

Obsługa słuchawek LAMAX HighComfort ANC
Obsługa słuchawek LAMAX HighComfort ANC

Włączanie

Aby włączyć słuchawki przytrzymaj przycisk włączania przez 2 sekundy. Uruchomieniu towarzyszy powiadomienie dźwiękowe oraz świeci się niebieska dioda LED.

Parowanie

  1. Przy pierwszym uruchomieniu słuchawki automatycznie przełączą się w tryb parowania, o czym poinformuje dioda LED, świecąca na przemian światłem czerwonym i niebieskim.
  2. Uruchom w swoim urządzeniu opcję Bluetooth i wyszukaj na liście dostępnych urządzeń LAMAX HighComfort ANC. Gdy urządze- nie zostanie poprawnie sparowane, usłyszysz powiadomienie dźwiękowe i zacznie migać niebieska dioda LED.

W przypadku problemów z parowaniem usuń słuchawki z listy sparowanych urządzeń w telefonie. Wyłącz słuchawki a następnie przytrzymaj przycisk przez 4 sekund. Słuchawki wyłączą się i przejdą w tryb parowania – następnie możesz sparować słuchawki zgodnie z punktem 2.

Aktywna redukcja hałasu (ANC)

Aby włączyć funkcję ANC, należy przytrzymać przycisk przez 2 sekundy. Gdy funkcja ANC jest włączona – świeci się zielona dioda LED obok złącza audio. Funkcję ANC można wyłączyć, przytrzymując przycisk przez 2 sekundy.

  • Funkcja ANC nie może być aktywowana, jeśli podłączony jest kabel audio.
  • ANC tłumi głębsze częstotliwości, głos ludzki. Wyższe częstotli- wości są tłumione minimalnie.

Wyłączenie

Słuchawki mogą być wyłączone poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przez 4 sekund.

Ładowanie

Aby naładować urządzenie podłącz kabel USB-C do słuchawek, podłącz drugi koniec kabla do ładowarki USB o napięciu 5V. Podczas ładowania dioda LED świeci na czerwono. Z chwilą pełnego ładowania zmieni kolor na niebieski.

Specyfikacja techniczna

typ słuchawekSłuchawki na głowę, z aktywną redukcją szumu
technologia bezprzewodowaBluetooth 5.1
wspierane kodekiaptX, aptX HD, AAC, SBC
wspierane profileHFP 1.7, HSP 1.2, A2DP 1.3, AVRCP 1.6, SPP 1.2
Bluetooth i zasięgBluetooth 5.1 do 10 m
zakres częstotliwości20 Hz – 20 kHz
aktywna redukcja szumów (ANC)Redukcja 28-30dB, hybrydowa aktywna redukcja szumów, chip AMS
pojemność baterii1050 mAh
zzas odtwarzania50 h
z włączonym ANC – 25h
Czas ładowania2,5 godziny, za pierwszych 15 min do 5 h muzyki
łącznośćUSB-C, jack 3,5mm
zestaw głośnomówiącyZintegrowany mikrofon. Sterowanie zestawem głośnomówiącym za pomocą przycisków na słuchawkach. Można odebrać, zakończyć lub odrzucić połączenie.
funkcjeSterowanie utworami, sterowanie zestawem głośnomówiącym, regulacja głośności, aktywacja Asystenta Siri lub Google, aktywacja redukcji szumów
waga320 g

Podsumowanie

Słuchawki mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Oprócz tego, że oferują bardzo przyzwoity dźwięk i możliwości takie jak redukcja szumów, kodek aptX HD i bardzo długie działanie na jednym naładowaniu baterii, to wyróżniają się bardzo solidną jakością wykonania i co bardzo ważne estetyką.

Dołączone etui jest także bardzo miłym akcentem, pozwala na bezproblemowe schowanie złożonych słuchawek i zabrania w każde miejsce, bez martwienia się o to, że mogą uszkodzić się w plecaku.

Mężczyzna w słuchawkach LAMAX HighComfort ANC w podróży

Ten sprzęt sprawdzi się podczas codziennego słuchania muzyki, audiobooków, radia, grania w gry czy po prostu w pracy. Jest to też dobry kompan podczas podróży pociągami czy samolotami — ANC skutecznie odetnie was od zewnętrznych dźwięków i pozwoli zanurzyć się w odtwarzanych dźwiękach.

Dostępność i cena

Sprawdź, gdzie możesz kupić słuchawki LAMAX HighComfort ANC w najtaniej, porównując ceny na Ceneo (przycisk na dole).

Słuchawki nauszne LAMAX HighComfort ANC

LAMAX HighComfort ANC

od448

stan na 13 września 2023 r.

Jeśli skorzystasz z naszego linku powyżej, otrzymamy niewielką prowizję. Dziękujemy!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

opracowanie własne