Ncuti Gatwa spotyka dinozaury i podróżuje w czasie jako nowy Doktor Who

Obejrzyj najnowszy zwiastun nowej części serii „Doktor Who” z Ncuti Gatwą – serial zadebiutuje w Disney+ już 10 maja 2024 roku.

„Doktor Who” Ncuti Gatwa (Disney+, 2024)

Serwis streamingowy Disney+ udostępnił pierwszy zwiastun nowej odsłony klasycznego serialu przygodowego science fiction Doktor Who (tyt. oryg. Doctor Who), na którego czele stoi gwiazda Sex Education Ncuti Gatwa w roli tytułowego skoczka w czasie i Millie Gibson jako jego towarzyszka podróży Ruby Sunday. Premiera serialu została zaplanowana na 10 maja 20224 roku w Disney+ i jednocześnie będzie emitowana w tym samym czasie na całym świecie (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii). W Wielkiej Brytanii serial będzie miał premierę 11 maja 2024 roku o północy czasu GMT w BBC iPlayer.

Inni potwierdzeni członkowie obsady to Aneurin Barnard, Anita Dobson, Yasmin Finney, Michelle Greenidge, Jonathan Groff, Bonnie Langford, Genesis Lynea, Jemma Redgrave, Lenny Rush, Indira Varma i Angela Wynter.

W zwiastunie można zobaczyć 15. Doktora Who i Ruby wędrujących z dinozaurami, tańczących w sali balowej w wiktoriańskiej Anglii i walczących z obcymi stworzeniami w rozdartej wojną przyszłości. W szczytowym momencie, w klimatycznym zakończeniu, Ruby triumfalnie woła: „…by uświadomić sobie, co mam zrobić. Zamierzam ocalić świat.”

W rozmowie z Variety weteran serialu Russel T. Davies, który będzie showrunnerem, producentem wykonawczym i scenarzystą, wyraził swoje podekscytowanie powrotem do świata Doktora Who.

„W końcu mam wielką przyjemność rozpocząć wspólny sezon przygód Doktora i Ruby” – powiedział Davies. „Potwory! Pościgi! Złoczyńcy! Arkana! I przerażający sekret, który rozciąga się w czasie i przestrzeni od dziesięcioleci. Nie przegap ani chwili!”

Producentem Doktora Who jest Bad Wolf we współpracy z BBC Studios dla Disney Branded Television i BBC. Phil Collinson, Joel Collins, Julie Gardner i Jane Tranter są producentami wykonawczymi. W nowym sezonie znajdą się odcinki wyreżyserowane przez Bena Chessella, Jamiego Donoughue, Julie Anne Robinson i Dylana Holmesa Williamsa.

Obejrzyj zwiastun poniżej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ | Variety