„Doktor Who” z Ncuti Gatwą zadebiutuje w maju!

Witamy ponownie w Whoniverse – zbliża się premiera nowego sezonu „Doktora Who”, w którym Ncuti Gatwa wcieli się w rolę piętnastego doktora.

Doktor Who (Ncuti Gatwa) i Ruby Sunday (Millie Gibson)
Doktor Who (Ncuti Gatwa) i Ruby Sunday (Millie Gibson) | fot. James Pardon/Bad Wolf/BBC Studio

Nowa odsłona będzie pierwszą w historii, która pojawi się na Disney+ i zostanie wydana jednocześnie na całym świecie. Premierę zaplanowano na 10 maja 2024 roku o godzinie 19:00. ET w USA i na całym świecie (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii) ze specjalnym bożonarodzeniowym odcinkiem „The Church on Ruby Road” wyemitowanym przed dwoma zupełnie nowymi odcinkami. W Wielkiej Brytanii sezon będzie miał premierę 11 maja o północy czasu GMT w BBC iPlayer.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Gra „Doctor Who: An Unlikely Heist” dostępna w Apple Arcade

W nowej serii Millie Gibson występuje u boku Gatwy w roli jego towarzyszki Ruby Sunday. Według oficjalnego opisu „W tym sezonie Doktora Who Doktor i Ruby Sunday przeżyją nowe przygody w czasie i przestrzeni w TARDIS. Od epoki regencji w Anglii po rozdartą wojną przyszłość – duet staje w obronie sił dobra, napotykając niesamowitych przyjaciół i niebezpiecznych wrogów”. Nowy zwiastun sezonu zadebiutuje 22 marca.

Russell T Davies powraca w tym sezonie do „Doktora Who” jako showrunner, producent wykonawczy i scenarzysta. „W końcu z wielką radością mogę rozpocząć wspólnie zupełnie nowy sezon przygód Doktora i Ruby” – oznajmił w oświadczeniu. „Potwory! Pościgi! Złoczyńcy! Arkana! I przerażający sekret, który rozciąga się w czasie i przestrzeni od dziesięcioleci. Nie przegap ani chwili!”

Dodatkowo w obsadzie znaleźli się Aneurin Barnard, Anita Dobson, Yasmin Finney, Michelle Greenidge, Jonathan Groff, Bonnie Langford, Genesis Lynea, Jemma Redgrave, Lenny Rush, Indira Varma i Angela Wynter.

Producentem nowego sezonu Doktora Who jest Bad Wolf we współpracy z BBC Studios dla Disney Branded Television i BBC. Producentami wykonawczymi są Phil Collinson, Joel Collins, Julie Gardner i Jane Tranter. Nowy sezon obejmuje odcinki wyreżyserowane przez Bena Chessella, Jamiego Donoughue, Julie Anne Robinson i Dylana Holmesa Williamsa.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BBC Studios | The Variety