Zegarek kieszonkowy Citizen powraca z okazji swojego stulecia!

Ten zegarek kieszonkowy ze specjalnej limitowanej edycji jest odtworzeniem pierwszego zegarka kieszonkowego firmy Citizen, z okazji jego stulecia.

Citizen - limitowana edycja z okazji 100 lat modelu zegarka kieszonkowego
Citizen – limitowana edycja z okazji 100 lat modelu zegarka kieszonkowego

Marka Citizen, jak sama nazwa wskazuje, to firma zegarmistrzowska, która udoskonaliła sztukę tworzenia zegarków, które ludzie „kochają i których używają przez długi czas”. Ta podróż zaczęła się w pewnym sensie od pierwszego produktu – zegarka kieszonkowego nazwanego po prostu Citizen, od którego być może firma wzięła swoją nazwę. Minęło sto lat od 1924 roku, kiedy powstał ten zegarek kieszonkowy. A teraz, aby uczcić ten fakt, japoński producent zegarków odtworzył swój pierwszy zegarek kieszonkowy.

➔ CZYTAJ TEż: Futurystyczny Hublot MP-10, to jeszcze zegarek?

Wydanie z okazji 100. rocznicy pierwszego zegarka kieszonkowego Citizen, zwanego specjalną, limitowaną edycją zegarka kieszonkowego, może nas przenieść do czasów gdy były podstawą sprawdzania czasu, ale straciły popularność, gdy popularność zyskały zegarki naręczne. Pomimo, że urodzinowa edycja pozostaje wierna oryginałowi pod wieloma względami, to odtworzony, nowoczesny zegarek wprowadza subtelne zmiany na tarczy.

Biorąc pod uwagę, że nowy zegarek kieszonkowy nawiązuje do minionej epoki, uwzględnia także pewne współczesne niuanse zegarmistrzowskie, dzięki czemu ten model z edycji specjalnej stanowi znaczący pomost między przeszłością a teraźniejszością.

W tym celu zegarek kieszonkowy Citizen z limitowanej edycji specjalnej ma tytanową obudowę o średnicy 43,5 mm i szafirowe szkło z przodu i z tyłu. Zegarek ma 13,4 mm w najgrubszym miejscu i zgodnie z oryginałem ma cyfry arabskie, niebieskie wskazówki i małą tarczę odliczającą sekundy na godzinie 6, podobnie jak w oryginale.

Zbliżenie tarczy zegarka kieszonkowego Citizen (w edycji z okazji 100-lecia)
Zbliżenie tarczy zegarka kieszonkowego Citizen (w edycji z okazji 100-lecia)

Zasadniczo jest to biała, elektroformowana tarcza, która uwidacznia tę zmianę. Wykończona przezroczystą powłoką i wypolerowana tarcza ma unikalny wzór, który według Citizen „przywołuje na myśl gromadzący się śnieg podczas opadów, co sugeruje nagromadzenie minionego czasu”.

Pomiar czasu nowego zegarka kieszonkowego z limitowanej edycji specjalnej zapewnia ręcznie nakręcany mechanizm z kołem balansowym o swobodnej sprężynie, co dodaje mu nuty nowoczesności.

Zegarek kieszonkowy Citizen na sznurku w kolorze indygo – edycja z okazji 100-lecia
Zegarek kieszonkowy Citizen na sznurku w kolorze indygo – edycja z okazji 100-lecia

Mechanizm zapewnia 55-godzinną rezerwę chodu i notowaną dokładność -3/+5 sekund/dzień. Idealny zegarek kieszonkowy na miarę XXI wieku, Citizen w edycji z okazji swojego stulecia, jest połączony z jedwabnym plecionym sznurkiem w kolorze indygo, który pasuje do wskazówek na tarczy. Zegarek limitowany do 100 egzemplarzy będzie dostępny w sprzedaży detalicznej z wygrawerowanym numerem edycji i certyfikatem kontroli w cenie 9000 dolarów (ok. 36 tys. zł) za sztukę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Citizen | Yanko Design