Futurystyczny Hublot MP-10, to jeszcze zegarek?

Bardzo limitowana wersja zegarka Hublot MP-10 Tourbillion Weight Energy System Titanium to bardzo wysublimowany czasomierz z pionowym wyświetlaczem.

Zegarek Hublot MP-10 Tourbillon Weight Energy System Titanium

W haute horlogerie jest kilka marek, które produkują futurystyczne, niezwykle niekonwencjonalne zegarki, takie jak MB&F. LVMH Watch Week to miejsce prezentacji najlepszych zegarmistrzów i to tutaj możemy zobaczyć, jak wychodzą poza konwencjonalne ramy. Hublot na rok 2024 postąpił naprawdę niekonwencjonalnie dzięki nowatorskiemu zegarkowi MP-10 Tourbillon Weight Energy System Titanium, który zachwyca wyświetlaczem i działaniem.

Z biegiem lat urządzenia do pomiaru czasu z wyższej półki ewoluowały od analogowych i cyfrowych do innych wariantów czasomierzy. Przykładem takich futurystycznych zegarków jest nowy Hublot, który ma owinięte wokół tarczy szafirowe szkiełko, odsłaniające wszystkie elementy szkieletowego mechanizmu. Dzięki temu ciekawemu układowi nawet niekonwencjonalne wskazywanie czasu jest wyjątkowo czytelne.

Ciekawy układ zegarka MP-10 Tourbillon Weight Energy System Titanium został zaprojektowany w taki sposób, że zegarek z jego płynnym, naturalnym ruchem należy czytać od góry do dołu. Pionowy wyświetlacz czasu to pierwszy tego typu model szwajcarskiego luksusowego zegarmistrza, uzupełniony powiększoną kopertą z mikropiaskowanego tytanu, która wyróżnia się innowacyjnością.

Obudowa ma 41,5 mm szerokości i 54,1 mm od sprzeczki do sprzączki. Zegarek ma zintegrowaną konstrukcję i dużą koronkę na godzinie 12. Obudowa MP-10 Tourbillon Weight Energy System Titanium nie jest tematem do dyskusji. Cechą wyróżniającą jest najbardziej skomplikowany technicznie kryształ owinięty wokół boków zegarka. Z jednej strony widać tourbillon o godzinie 6, natomiast widoczny ruch pionowy przebiega od godziny 12 do 6.

W górnej części tarczy zegarka znajduje się obrotowa skala godzin, a tuż obok obracający się wyświetlacz minut. Fascynujący jest jednak wskaźnik rezerwy chodu znajdujący się tuż poniżej, który ma czerwone i zielone wskazania dla mechanizmu i sekund. Tytanowy system energetyczny MP-10 Tourbillon Weight Energy System jest równie fascynujący tam, gdzie główną rolę odgrywa wewnętrzny, automatyczny mechanizm tourbillon marki HUB9013. Składający się z 592 elementów nowatorski mechanizm oferuje 48-godzinną rezerwę chodu i bije z częstotliwością 21.600 uderzeń na godzinę.

Tył Hublota Tourbillon wydaje się jednak bardziej kuszący niż przód. Prosty, przezroczysty dekiel ma boczne wycięcie, w którym mieści się koronka i tourbillon, i zapewnia ładny widok na szczotkowane i piaskowane na matowo mostki szkieletowe.

Zegarek Hublot MP-10 Tourbillon Weight Energy System Titanium

Zegarek MP-10 Tourbillon Weight Energy System Titanium w połączeniu ze zintegrowanym czarnym gumowym paskiem jest wodoodporny tylko do 30 metrów — jeśli nie stanowi to większego problemu, możesz kupić jeden z 50 ekskluzywnych zegarków za 250.000 CHF lub 290.000 dolarów każdy (ok. 1,16 mln zł).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko DesignHublot