Fossil Group i Citizen wspólnie będą rozwijać hybrydowe smartwatche

Fossil Group i CITIZEN Watch Company, Ltd. ogłosiły właśnie, że nawiązały strategiczne partnerstwo licencyjne, którego celem jest powiększenie ogólnoświatowego rynku hybrydowych smartwatchy.

Hybrydowe smartwatche od Fossil i Citizen

Prognozy ekspertów Juniper Research przewidują bowiem znaczny wzrost sprzedaży inteligentnych zegarków do roku 2022.

— Nasze partnerstwo z CITIZEN, największym światowym producentem zegarków i mechanizmów zegarkowych, pozwoli nam zwiększyć świadomość korzystania ze smartwatchy hybrydowych – mówi Kosta Kartsotis, dyrektor generalny Fossil Group. – Współpraca jest wynikiem naszych inwestycji w technologię i pokazuje wypracowane przez nas możliwości w segmencie wearables i w całej branży. W połączeniu z CITIZEN zyskamy nową siłę rozwoju technologii i zwiększymy udział w rynku smartwatchy hybrydowych, wprowadzając nowe innowacyjnei wyjątkowe produkty oraz optymalizując koszty produkcji.

Fossil Group już od 2016 roku definiuje w swoim portfolio kategorię smartwatchy hybrydowych jako zegarków, które przy zachowaniu klasycznej estetyki zegarka analogowego, oferują jednocześnie wiele technologicznychrozwiązań, m.in. dyskretne powiadomienia i funkcje monitorowania, bez konieczności ładowania urządzenia.

Przeczytaj także: TOP 5 producentów smartwatchów w 2017 roku

CITIZEN, uznany na całym świecie ekspert od mechanizmów zegarkowych, od wielu lat zajmuje się nowymitechnologiami, a w 2006 roku wprowadził na rynek pierwszy w świecie zegarek z systemem komunikacji Bluetooth. Sześć lat później firma stworzyła pierwszy zegarek z Bluetoothem zasilany baterią słoneczną – EcoDrive, który nie wymaga wymiany baterii.

W 2016 roku marka rozwinęła swoją dystrybucję na całym świecie i dodała nowe produkty do swojego portfolio. Jeszcze w tym roku CITIZEN planuje debiut najmniejszego i najcieńszego zegarka w świecie – EcoDrive Bluetooth. Firma ma też wśród swoich produktów dedykowany zegarek analogowy ze wskazówkami zasilanymi energią słoneczną.

— CITIZEN zamierza zdecydowanie wejść na szybko rozwijający się rynek zegarków inteligentnych – mówi ToshioTokura, prezes i dyrektor generalny CITIZEN. – Wchodzimy w to partnerstwo i w ten segment rynku z dużą determinacją. My, CITIZEN i Fossil Group łączymy nasze siły, aby stać się liderami w kategorii smartwatchy.

W ramach umowy o współpracy obie firmy będą kooperować przy opracowywaniu innowacji w kategorii smartwatchy. Ponadto CITIZEN:

  • otrzyma dostęp do technologii smartwatchy hybrydowych Fossil Group,
  • będzie produkować mechanizmy do smartwatchy hybrydowych z wykorzystaniem technologii Fossil Group,
  • będzie sprzedawać mechanizmy do smartwachy hybrydowych oraz kompletne czasomierze na szerszym rynku zegarków.

źródło: informacja prasowa