Znika Plan 30 GB w Orange Flex, ale wkracza subskrypcja roczna!

Orange sprytnie podnosi cennik w Orange Flex mamiąc nas roczną subskrypcją, uproszczeniem planów i 5G dla dodatkowych numerów.

Orange Flex - mobilna usługa subskrypcyjna

No i przyszedł czas na podniesienie cen w Orange Flex, ale może być taniej niż wcześniej jeśli zdecydujesz się pozostać dłużej z Orange Flex. Operator zdecydował się nieco przebudować ofertę, aby podwyżka najniższym planie była rekompensowana przez inne korzyści. W Orange Flex będzie teraz mniej Planów – do wyboru będą trzy zamiast dotychczasowych czterech. Zniknie najkorzystniejszy Plan 30 GB, a w to miejsce pojawi się nowość – subskrypcja roczna, dzięki której użytkownicy zyskają 12 miesięcy usługi w cenie 10 miesięcy.

Ostatnie zmiany w cenniku Orange Flex wprowadziło w zeszłym roku likwidując najtańszy plan za 25 zł z 15 GB danych oraz liczbę Passów do wybrania.

➔ ZOBACZ TEŻ: Orange Flex wprowadza korzystniejsze pakiety raomingu

Ma być też więcej 5G. Roczna subskrypcja to opcja znana np. użytkownikom platform Disney+, Microsoft 365 czy Deezer. Na polskim rynku telekomunikacyjnym Orange Flex jest pierwszym operatorem, który proponuje takie rozwiązanie.

Dla tych, którzy lubią na stałe korzystać z jednego wybranego Planu, Orange Flex wprowadza więc swoją nowość – ofertę subskrypcji rocznej. Na razie będzie włączona tylko w Planie 45 GB, żeby sprawdzić, czy taka opcja spodoba się użytkownikom. Można będzie z niej skorzystać od 22 kwietnia 2024 roku.

Jak skorzystać z subskrypcji rocznej w Orange Flex?

  • Wybierasz Plan 45 GB na najbliższy rok.
  • Płacisz jednorazowo 350 zł i zyskujesz 12 miesięcy usługi w cenie 10.

Efektywnie miesiąc korzystania z Flexa kosztuje wówczas 29,17 zł, czyli jeszcze mniej niż we właśnie wycofywanym Planie 30 GB, a za to z większą paczką gigabajtów.

Plan 30 GB znika i nie będzie opcji pozostania w nim na dłużej

Od 22 kwietnia 2024 roku nie kupimy już Planu 30 GB za 30 zł. W ofercie Orange Flex pozostaną 3 Plany:

  • 45 GB za 35 zł
  • 45 GB za 29,17 zł przy jednorazowej płatności za rok w cenie 350 zł
  • 80 GB za 50 zł
  • 150 GB za 80 zł
Cennik Orange Flex z obowiązującym do 21.04.2024 roku planem 30 GB za 30 zł/mies.
Cennik Orange Flex z obowiązującym do 21.04.2024 roku planem 30 GB za 30 zł/mies.

Co z użytkownikami, którzy obecnie korzystają z Planu 30 GB lub aktywują go w najbliższym miesiącu?

Takie osoby otrzymają od operatora wiadomość e-mail z propozycją przejścia na Plan 45 GB, w którym za 5 zł więcej zyskają aż 15 GB. Żeby nikt nie czuł się zaskoczony, wszyscy użytkownicy zostaną poproszeni o wyrażenie na to zgody – wtedy zmiana odbędzie się automatycznie w dniu odnowienia Planu klienta następującym po 22 kwietnia 2024 roku.

Użytkownicy, którzy zgodzą się na zmianę Planu 30 GB na 45 GB, w pierwszym miesiącu zapłacą 30 zł tak jak dotychczas, a dodatkowe 15 GB dostaną w prezencie. Dopiero od kolejnego miesiąca zostanie pobrana nowa opłata 35 zł.

W razie niewyrażenia zgody na proponowaną zmianę Plan 30 GB zostanie zawieszony, natomiast co istotne – użytkownik nie traci swojego numeru. Przez kolejne 6 miesięcy będzie można wybrać dowolny  Plan z oferty i ponownie aktywować Orange Flex.

5G dla dodatkowych numerów

Przy okazji wiosennych zmian operator ulepsza też ofertę Orange Flex. Od teraz Plan 0 GB za 15 zł, który można kupić dla dodatkowych numerów w ramach Strefy kart SIM, tak jak wszystkie pozostałe Plany Flex, będzie działał z 5G. Jak skorzystać z internetu w tym Planie? Wystarczy, że inny użytkownik prześle na taki numer kilka GB w ramach usługi Transfer GB.

30 zł na start w Orange Flex

Skorzystaj z naszego kodu polecającego, a dostaniesz 30 zł, które wykorzystasz na Flexa lub zwrócisz sobie na kartę. Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod LUKASZ8U1K przed wyborem metody płatności i aktywuj Plan. Jeśli aktywujesz plan i zostaniesz w Orange Flex ponad miesiąc, to my również otrzymamy nagrodę zgodną z obecnie obowiązującym cennikiem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Orange