Schemat iPhone’a 16 Pro zdradza zmiany konstrukcyjne nowego modelu

W sieci pojawiły się nieoficjalne schematy iPhone 16 Pro, które przedstawiają potencjalne zmiany konstrukcyjne w stosunku do obecnego iPhone’a 15 Pro.

Schemat iPhone'a 16 Pro
Schemat iPhone’a 16 Pro | fot. 91mobiles

Według nieoficjalnych informacji wynika, że iPhone 16 Pro będzie miał w sumie pięć fizycznych przycisków. Teraz w sieci pojawiły się pierwsze schematy Apple iPhone 16 Pro. Chociaż iPhone 16 Pro pod pewnymi względami przypomina iPhone’a 15 Pro, wydaje się, że Apple wprowadzi kilka zasadniczych zmian w kilku obszarach.

Serwis 91mobiles opublikował schematy CAD dla jednego z kolejnych flagowców Apple’a. Według strony internetowej ujawnione schematy przedstawiają mniejszego iPhone’a 16 Pro. Jak sugerowały wcześniejsze plotki, Apple zastąpi iPhone’a 15 Pro nieco większym modelem. Niemniej jednak oczekuje się, że iPhone 16 Pro będzie mniejszy od konkurencyjnych smartfonów, takich jak Google Pixel 8 i jego następcy telefonu Pixel 9.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: iPhone 16 będzie miał nieco inny układ aparatów?

Nieoficjalnie mówi się, że iPhone 16 Pro będzie miał wymiary 149,6 x 71,4 x 8,4 mm. Dlatego też Apple zdecydowało się uczynić swój mniejszy iPhone 16 Pro o 3 mm wyższym i 0,8 mm szerszym niż obecny iPhone 15 Pro. Spowodowane może to być tym, że Apple chciało dodać szerszy o 0,2 cala wyświetlacz. W rezultacie iPhone 16 Pro może mieć przekątną 6,3 cala, co oznacza zmianę o 0,5 cala w ciągu pięciu lat w porównaniu z iPhone’em 11 Pro.

Ostatecznie iPhone 16 Pro będzie miało większość elementów konstrukcyjnych swojego poprzednika. Na przykład płaskie krawędzie, dynamiczną wyspę i konfigurację potrójnego aparatu pozostają bez zmian, podobnie jak czujnik LiDAR.

Szczegółowe schematy iPhone'a 16 Pro | fot. 91mobiles
Szczegółowe schematy iPhone’a 16 Pro | fot. 91mobiles

Jednak rendery od 91mobiles pokazują dodatkowy przycisk sprzętowy, obecnie uważany za „przycisk przechwytywania”. Podobno wrażliwy na dotyk przycisk będzie nie tylko służyć jako migawka aparatu, ale może także służyć jako swego rodzaju suwak zoomu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 91mobiles | NotebookCheck