TVP World ponownie zacznie nadawać od 11 marca 2024 r.

Od poniedziałku 11 marca TVP World – anglojęzyczny, całodobowy kanał informacyjny i portal wznawia nadawanie po blisko trzymiesięcznej przerwie.

TVP World (logo)

Kanał telewizyjny TVP World będzie dostępny w sieciach kablowych, na platformach cyfrowych (m.in. Sling TV w USA) oraz online na stronie tvpworld.com i w aplikacjach TVP. Wkrótce zostanie też ponownie uruchomiona transmisja naziemna na Litwie, w Estonii i Austrii, a także na MUX-6 w Polsce. TVP World wystartował w listopadzie 2021 roku i pojawił się także w telewizji naziemnej.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: TVP Polonia, Alfa TVP oraz Belsat TV znów w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-6

Misją kanału jest edukacja i popularyzacja tematyki wschodnioeuropejskiej – od newsów, przez historię, technologię, kulturę i biznes. Od 11 marca 2024 roku program będzie nadawany z nowego studia, na antenie będą pojawiać się też wiadomości kulturalne oraz wywiady i reportaże, a dziennikarze TVP World będą bezpośrednio relacjonować najważniejsze wydarzenia z regionu.

W planach jest również uruchomienie w najbliższej przyszłości serwisów informacyjnych w języku niemieckim, rosyjskim i ukraińskim. Od 11 marca wróci też portal tvpworld.com.

W ciągu najbliższych kilku dni program TVP World będzie ponownie dostępny również w aplikacjach TVP VOD, TVP GO, TVP World, na terenie Wielkiej Brytanii w ramach platformy Freeview oraz w sieciach kablowych i IPTV na terenie Litwy, Słowacji, Łotwy, Ukrainy, a także online w ramach platform OTT: Sweet.tv, Megogo, simpliTV, Yettel TV, Newsplayer+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Telewizja Polska