Kryminalne przedwiośnie w BBC First od 1 marca

Nowe sezony ulubionych seriali kryminalnych BBC: „Ojciec Brown”, „Morderstwa w Midsomer”, „Śmierć pod palmami” oraz „Harry Wild” już w marcu na BBC First!

„Kryminalne przedwiośnie” - miesiąc premier w BBC First (marzec 2024 r.)

Przedwiośnie to czas, kiedy dzień w końcu się nieco wydłuża, słońce częściej wygląda zza chmur a przyroda zaczyna budzić się do życia. To pora roku, która zwiastuje nadejście nowego i tak też będzie celebrowana na kanale BBC First –  nowymi sezonami lekkich seriali kryminalnych. Jak na ten okres przystało, czeka nas prawdziwy rozkwit … przestępczości.

Start „Kryminalnego przedwiośnia” już 1 marca 2024 roku o godz. 21:00, a w nim:

  • Harry Wild – sezon 2 w piątki o 21:00, od 1 marca 2024 roku
  • Śmierć pod palmami – sezon 13 w poniedziałki o 21:00, od 4 marca 2024 roku
  • Morderstwa w Midsomer – sezon 24 w środy o 21:00, od 13 marca 2024 roku
  • Ojciec Brown – sezon 11 w czwartki o 21:00, od 21 marca 2024 roku

Może Cię zaciekawić: „Planeta Ziemia III” na BBC Earth a w Radiu 357 specjalna audycja z okazji premiery!

„Harry Wild” sezon 2.

Emerytowana profesor literatury Harriet „Harry” Wild odkrywa swój talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Czerpiąc niemałą satysfakcję z nowej pasji, nie może powstrzymać się od ingerowania w sprawy przydzielone jej synowi, detektywowi policji.

Harry Wild (2. sezon) BBC First

W drugim sezonie Harry i towarzyszący jej w śledztwach Fergus mają już dobrze prosperującą agencję detektywistyczną oraz nowe eleganckie biuro. Nie narzekają też na brak zleceń. Zostają zatrudnieni do odnalezienia zaginionej kobiety oraz rozwiązania sprawy otrucia druhny na wieczorze panieńskim. Harriet postanawia też znaleźć zabójcę bliskiej sobie osoby.

„Śmierć pod palmami” sezon 13.

13. sezon serialu o perypetiach detektywa tropiącego morderców na skąpanej w słońcu karaibskiej wyspie Saint Marie. W tych rajskich okolicznościach inspektor Neville Parker i towarzyszący mu zespół śledczych mają do rozwikłania kolejne zagadkowe sprawy kryminalne.

Śmierć pod palmami (13. sezon) BBC First

W 100. odcinku Selwyn świętuje 50-lecie służby w policji. Wkrótce jednak nieoczekiwanie staje twarzą w twarz z wrogiem i jest zmuszony walczyć o życie. W tym sezonie rozgrywa się także śmiertelna gra w bingo, dochodzi do zatrucia podczas konkursu kulinarnego oraz tajemniczego morderstwa w windzie. Naomi puszcza wodze fantazji, a stary przyjaciel Catherine zostaje podejrzany o morderstwo. Czy w natłoku skomplikowanych spraw Neville będzie w stanie otworzyć się na miłość?

„Morderstwa w Midsomer” sezon 24.

Witajcie w najbardziej morderczym hrabstwie Anglii. Inspektor John Barnaby (Neil Dudgeon) i sierżant Jamie Winter (Nick Hendrix) powracają, by badać sprawy morderstw oraz okrutnych zbrodni, do których dochodzi w malowniczych i na pozór spokojnych miasteczkach hrabstwa Midsomer. W tej okolicy nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Morderstwa w Midsomer (24. sezon) BBC First

W sezonie 24. śledczy rozwiązują zagadkę śmierci autora książki, która zapoczątkowała ogólnokrajowe poszukiwanie skarbów. Barnaby i Winter próbują zidentyfikować zabójcę w grupie oddanych poszukiwaczy. Zostają także wezwani do zbadania przyczyn śmierci patriarchy Shirewell oraz powstałego w jej wyniku zaciekłego sporu o spadek.

„Ojciec Brown” sezon 11.

Lata 50 XX w. Na obdarowanego talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych księdza z parafii Kembleford czekają kolejne wyzwania. Ojciec Brown każde śledztwo prowadzi na swój własny sposób. Jako spowiednik w pracy detektywistycznej wykorzystuje intuicję oraz wiedzę psychologiczną. Jego misją jest sprowadzenie każdego grzesznika na właściwą drogę.

Ojciec Brown (11. sezon) BBC First

W odcinku otwierającym najnowszy sezon duchowny rozpoczyna śledztwo, gdy rywalizacja sportowa w Kembleston Olimpicks nieoczekiwanie przybiera dramatyczny wymiar . Tymczasem relacje miedzy inspektorem Sullivanem i panią Devine stają się coraz bardziej zażyłe, co także nie umyka czujnej uwadze ojca Browna.

Obejrzyj oficjalny zwiastun premier w ramach Kryminalnego przedwiośnia w BBC First:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BBC Polska