„Planeta Ziemia III” na BBC Earth a w Radiu 357 specjalna audycja z okazji premiery!

W czwartek 1 lutego 2024 roku będzie można wysłuchać spektakl audiowizualny „Usłysz Planetę”, który zostanie wyemitowany z okazji polskiej premiery serii „Planeta Ziemia III”.

„Planeta Ziemia III” BBC Earth (2024)

W czwartek 1 lutego 2024 roku między godziną 19:00 a 21:00 na antenie Radia 357 przeniesiemy się do Muzeum Historii Polski, aby wysłuchać specjalnego spektaklu audiowizualnego zatytułowanego Usłysz Planetę, który uświetnia polską premierę przyrodniczego serialu dokumentalnego Planeta Ziemia III (tyt. oryg. Planet Earth III) od BBC Earth. Polscy widzowie będą mogli oglądać nowy sezon serialu od niedzieli 4 lutego 2024 roku o godzinie 11:00 na kanale BBC Earth.

Zobacz też: Minecraft ✕ Planet Earth III to najmniej ofensywna współpraca roku

Podobnie jak poprzednie części, sir David Attenborough przedstawia najnowszą serię przyrodniczą Planeta Ziemia III, która w ośmiu pioniersko zrealizowanych technologicznie odcinkach zabierze nas w podróż po najdalszych zakątkach globu.

Widzowie odkryją jedne z najbardziej fascynujących gatunków na świecie, których historie bywają dramatyczne, ekscytujące, zabawne, czasem łamiące serce, ale zawsze pełne nadziei. Planeta Ziemia III to monumentalna opowieść o woli przetrwania i niezwykłych zdolnościach adaptacyjnych przyrody.

Po prawie dwóch dekadach od emisji oryginalnej serii Planeta Ziemia i po siedmiu latach od wyróżnionej nagrodami Emmy i BAFTA kontynuacji, powraca wyczekiwany program przyrodniczy wyprodukowany przez legendarny już oddział BBC Studios Natural History Unit. Tym razem jeszcze mocniej twórcy i twórczynie serii akcentują fakt, że w historii Ziemi osiągnęliśmy punkt krytyczny, a świat przyrody uległ większym przeobrażeniom na przestrzeni ostatnich kilku dekad niż kiedykolwiek wcześniej.

Zmiany te są odczuwalne w każdym ekosystemie i dotykają niezliczonej liczby stworzeń, z którymi dzielimy planetę. Seria ukazuje rosnącą potrzebę ochrony i odbudowy przyrody. W ostatnim odcinku widzowie poznają inspirujące osoby będące twarzą zmiany i ratunku dla Ziemi. To ludzie z różnych zakątków świata, którzy z zaangażowaniem narażają swoje życie, aby chronić Planetę.

Specjalna audycja USŁYSZ PLANETĘ w Radiu 357!

Niemal 100 patronów Radia 357 weźmie udział w tym wydarzeniu na miejscu, dzięki biletom wygranym w konkursie. A wszyscy słuchacze są zaproszeni do słuchania jedynej transmisji ze spektaklu audiowizualnego w Radiu 357.

„Usłysz Planetę” - specjalna audycja w Radiu 357 z okazji premiery serialu „Planeta Ziemia III”
„Usłysz Planetę” – specjalna audycja w Radiu 357 z okazji premiery serialu „Planeta Ziemia III”

Podczas spektaklu wystąpią znakomite polskie artystki i artyści, m.in: Natalia Przybysz, Błażej Król, Zalia oraz Anita Lipnicka. Producent i kompozytor Wojtek Urbański (twórca m.in. oprawy dźwiękowej do serialu „Rojst ’97”), przy wsparciu sound designera Michała Zygmunta, przearanżował znane polskie utwory, tworząc kolaż piosenek rezonujących ze światem przyrody.

W studiu na Słowackiego przywita nas, jak zwykle o tej porze, Piotr Stelmach, ale także, jak zwykle tam, gdzie w 357 mówi się o tym, co na wizji – Katarzyna Borowiecka.

Opisy i daty transmisji odcinków serialu „Planeta Ziemia III”

Planeta Ziemia 3 (BBC Earth) odcinki

Odcinek 1. (premiera 4 lutego 2024 r. godz. 11:00)
Sir David Attenborough przygląda się wybrzeżom świata – niebezpiecznym pograniczom rządzonym przez potężne siły, gdzie zwierzęta walczą o przetrwanie wśród nieustannych zmian.

Odcinek 2. (premiera 11 lutego 2024 r. godz. 11:00)
Ocean pokrywa dwie trzecie naszej planety i jest domem dla 80% całej jej fauny, ale znaczna część tego środowiska pozostaje niezbadana. W tym odcinku dołączamy do Sir Davida Attenborough w podróży przez bezkresny i wciąż zmieniający się ocean, aby odkryć niezwykłe zachowania i zaskakujące adaptacje – niezbędne, aby życie mogło tu przetrwać.

Odcinek 3. (premiera 18 lutego 2024 r. godz. 11:00)
Po eksploracji oceanicznych głębin Sir David Attenborough bada najdziksze ekosystemy na Ziemi – pustynie i łąki. Zajmują one ponad połowę powierzchni naszej planety i są domem dla wielu nietuzinkowych gatunków, które muszą dostosować się do wyjątkowo szybko zmieniających się warunków życia.

Odcinek 4. (premiera 25 lutego 2024 r. godz. 11:00)
Słodka woda jest niezbędna do życia, ale ludzkość szybko zapomniała, że jej zasoby są ograniczone – tylko 2,5% wód na Ziemi jest słodkich, a mniej niż 1% dostępnych do użytkowania. Obecnie 2/3 największych rzek naszego świata nie dociera już do morza, a w ciągu ostatnich 50 lat liczebność gatunków słodkowodnych zmniejszyła się o 83%. W tej trudnej rzeczywistości rozgrywają się niezwykłe dramaty w życiu zwierząt.

Odcinek 5. (premiera 3 marca 2024 r. godz. 11:00)
Lasy to tajemnicze, ukryte światy, w których losy zwierząt splatają się w najbardziej nieoczekiwany sposób. Lasy umiarkowane są domem dla dzikich gwiżdżących psów, które ze sobą współpracują, z kolei w gęstych tropikalnych lasach deszczowych skoczki walczą z robakami-zabójcami, a dzioborożce orientalne dokładają wszelkich starań, aby chronić swoje młode.

Odcinek 6. (premiera 10 marca 2024 r. godz. 11:00)
Zwierzęta walczą o przetrwanie w świecie skrajności. Od szczytów górskich po palące pustynie, od polarnej tundry po miejsca ukryte głęboko pod ziemią. Okazuje się, że właśnie te odległe tereny nierzadko należą do najbardziej odpornych i specjalnie przystosowanych do przetrwania.

Odcinek 7. (premiera 17 marca 2024 r. godz. 11:00)
Świat ludzi rozprzestrzenił się w niemal każdym zakątku globu. Dzika przyroda musi teraz dostosować się do znacznie zmienionego krajobrazu. Czasem z nim walczy, a czasem w zaskakujący sposób adaptuje do nowych realiów.

Odcinek 8. (premiera 24 marca 2024 r. godz. 11:00)
Na całym świecie na pierwszej linii frontu walczą bohaterki i bohaterowie, którzy ryzykują własne życie, aby ocalić dziką przyrodę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BBC Earth | Radio 357