Wyszukiwanie w WhatsAppie po dacie, teraz też pod Androidem

WhatsApp wprowadza nowy filtr wyszukiwania na urządzeniach z Androidem – wyszukiwanie według daty dostępne jest na innych platformach już od jakiegoś czasu.

Wyszukiwanie wg daty na WhatsAppie

Wiele aplikacji ma problem z równoczesnym wprowadzaniem funkcji na wszystkich platformach w tym samym czasie, a WhatsApp nie jest wyjątkiem od tej niepisanej reguły. Ale Meta pracuje nad zapewnieniem wszystkim użytkownikom tego samego doświadczenia, niezależnie od platformy, z której korzystają. Dzisiaj komunikator społecznościowy WhatsApp zrobił kolejny krok w tym kierunku, udostępniając pod Androidem funkcję, która od dłuższego czasu jest dostępna na innych platformach, w tym na iPhone’ach (iOS), komputerach Mac i WhatsApp Web.

Sprawdź też: WhatsApp dodaje obsługę kluczy dostępu w aplikacji na iPhone’a

Mark Zuckerberg właśnie potwierdził na swoim kanale na WhatsAppie, że użytkownicy Androida mają teraz możliwość „wyszukiwania według daty” zarówno w czatach indywidualnych, jak i grupowych. Aby skorzystać z nowej funkcji, po prostu przejdź do szczegółów czatu indywidualnego lub grupowego, dotknij przycisku wyszukiwania, a następnie wybierz ikonę kalendarza, aby wybrać przedział czasowy.

WhatsApp pracuje nad jeszcze większą liczbą funkcji wyszukiwania, w tym filtrami: Wszystko, Kontakty, Grupy, Ulubione i Nieprzeczytane. Chociaż nie znamy daty wdrożenia żadnej z tych funkcji, nad którymi obecnie trwają prace, można śmiało powiedzieć, że WhatsApp doda je po zakończeniu testów.

Tymczasem w zeszłym tygodniu WhatsApp udostępnił nowe funkcje formatowania tekstu, w tym nowe opcje, takie jak listy punktowane i numerowane, kod wbudowany i cytaty blokowe dla czatów indywidualnych, grupowych i kanałów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp | Phone Arena