Oprogramowanie Kindle Software 5.16.7 z poprawkami błędów

Amazon udostępnił uaktualnienie Kindle Software 5.16.7, które wprowadza jedynie poprawki wydajności i eliminację drobnych błędów.

Kindle Firmware Update 5.16.7 (luty 2024)
Kindle Firmware Update 5.16.7 (luty 2024)

Nowa aktualizacja firmware’u dla czytników e-booków Kindle firmy Amazon w wersji 5.16.7, to drobna iteracja, która praktycznie nie wprowadza żadnych widocznych zmian, ale zalecana jest dla wszystkich posiadaczy tych urządzeń ze względu na poprawki błędów i wydajności.

W oficjalnym opisie aktualizacji Kindle Firmware 5.16.7 czytamy, że to uaktualnienie wprowadza ulepszenia wydajności, poprawki błędów oraz ine ulepszenia.

Poprzednia wersja 5.16.6 została wydana na początku stycznia tego roku, czyli nieco ponad miesiąc temu. Kindle Firmware 5.16.7 można zainstalować na wybranych czytnikach 10. i 11. generacji (wydanych po 2018 roku), należą do nich: podstawowa wersja czytnika Kindle 10 i 11, Kindle Paperwhite 4 i Paperwhite 5, Kindle Oasis 3 oraz Kindle Scribe.

Jak zaktualizować czytnik do Kindle Firmware 5.16.7?

Wraz z uaktualnieniem oprogramowania 5.16.6 wprowadzono nową opcję pozwalająca sprawdzić informacje o aktualnej wersji firmware’u (Device SettingsSoftware Updates), ale nic nie wskazuje na to, aby za jej pomocą można było sprawdzić i wymusić aktualizację nowego oprogramowania bezpośrednio na czytniku. Należy pamiętać, że czytniki aktualizują się automatycznie lub można samemu zainstalować nową wersję ręcznie, według poniższej instrukcji.

Czytniki zaktualizują się automatycznie, gdy będą naładowane powyżej 50% i podłączone do sieci Wi-Fi. Jeśli nie chcesz czekać na automatyczną aktualizację oprogramowania systemowego dla swojego czytnika, to najnowszą wersję oprogramowania można zainstalować ręcznie, wykonując następujące kroki:

  1. Pobierz plik z aktualizacją dla swojego czytnika ze strony Kindle E-Reader Software Updates.
  2. Podłącz czytnik do komputera za pomocą kabla USB.
  3. Wgraj odpowiedni dla czytnika plik do katalogu głównego na czytniku. Nazwa pliku odpowiada nazwie i generacji urządzenia, update_kindle_[nazwa_modelu_XX]_5.16.7.bin, na przykład nazwa pliku dla Kindle Paperwhite 5 wygląda następująco:
    • dla Kindle Paperwhite 5 (11. gen.) wygląda następująco: update_kindle_all_new_paperwhite_11th_5.16.7.bin
    • dla Kindle (11 gen.) wygląda następująco: update_kindle_11th_5.16.7.bin
  4. Odłącz czytnik od komputera.
  5. Wybierz na czytniku Menu ( trzy kropki ⋮ w prawym górnym roku) ➔ Settings ➔ Menu ➔ Update Your Kindle.

Pliki z oprogramowaniem zajmują do ok. 350 MB, w zależności od wersji na konkretny czytnik.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon Kindle Software Update