Koniec swobodnego śpiewania? Spotify może ukryć teksty, chyba że zapłacisz!

Serwis strumieniowego przesyłania muzyki Spotify może wprowadzić zmianę, która nie spodoba się bezpłatnym użytkownikom.

Testy piosenek w Spotify Free za paywallem
Testy piosenek w Spotify Free za paywallem | fot. javonce (Reddit)

We wrześniu ubiegłego roku Spotify w ramach testu zaczęło ograniczać dostęp do funkcji wyświetlania tekstów utworów dla niektórych bezpłatnych użytkowników. Teraz, po miesiącach prób, wygląda na to, że firma kontynuuje tę zmianę. Nie płacisz? Przepraszamy, nie ma tekstu dla Ciebie!

Niektórzy użytkownicy Reddita rozmawiali o tym, jak Spotify ukrywa teraz teksty, chyba że wykupisz subskrypcję premium. Tak, jeśli chcesz zobaczyć teksty podczas jammowania, to wygląda na to, że będziesz musiał zapłacić za plan Spotify Premium.

Wygląda jednak na to, że Spotify wykonuje ten sam ruch, co w przypadku innych funkcji w bezpłatnej wersji. Teraz również dodaje ograniczenie dostępu do tekstów. Dlatego za każdym razem, gdy sprawdzasz tekst, będzie on wliczany do Twojego limitu. Mam jednak nadzieję, że po pewnym czasie wszystko się zresetuje.

Zablokowanie tekstów za paywallem może wydawać się mądrym posunięciem z punktu widzenia zysków Spotify, ale korzystanie z darmowej wersji zaczyna być coraz mniej ciekawe. Kiedy nawarstwiają się te wszystkie ograniczenia, można odnieść wrażenie, że darmowy poziom zmienia się w chwalebną stację radiową – brak kontroli i mnóstwo frustracji, zwłaszcza w związku z obecnością reklam.

Jednak w ostatnim kwartale 2023 roku Spotify odnotował duży wzrost liczby aktywnych użytkowników miesięcznie, osiągając 602 miliony, czyli o 23% więcej niż w roku poprzednim, a nawet przekroczył oczekiwania o dobry milion. Subskrypcje premium również odnotowały solidny wzrost o 15%, osiągając 236 milionów i przekraczając prognozy o kolejny milion.

Teraz, w 2024 roku, Spotify stawia sobie jeszcze wyższy cel, chcąc przyciągnąć jeszcze więcej abonentów Premium. Nic więc dziwnego, że szwedzka firma wypróbowuje zmiany, takie jak blokowanie tekstów za zaporą płatniczą. Chociaż ta zmiana nie jest jeszcze powszechna, miej oko – może wkrótce pojawić się na Twoim bezpłatnym profilu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify | PhoneArena