Czytnik Kindle Paperwhite 4 już dostępny w sprzedaży

Amazon wydał właśnie kolejną, czwartą już generację czytnika e-booków Kindle Paperwhite 4, który dostał sporo usprawnień z wodoodpornością włącznie.

Kindle Paperwhite 4 (wodoodporny)

Nowy Kindle Paperwhite 4. generacji kosztuje w Stanach Zjednoczonych 130 USD (ok. 480 zł) i jest dostępny z sześciomiesięcznym nieograniczonym dostępem do subskrypcji Kindle Unlimited.

Nowy e-czytnik Amazon Kindle Paperwhite został wydany w najbardziej odpowiednim momencie. Pogoda staje się coraz chłodniejsza i prawdopodobnie coraz więcej osób spędza czas w domu, przy kominku lub pod kocem – aż się prosi, aby poczytać coś ciekawego, na nie mniej ciekawym urządzeniu.

Paperwhite to najbardziej udane urządzenie Kindle od Amazonu, i jak mówi stare powiedzenie … jeśli tak jest to nie ma sensu tego psuć. Nowa wersja ma wszystkie najlepsze cechy poprzedniej generacji z lekkimi modyfikacjami.

Przeczytaj także: Aplikacja mobilna Kindle została całkowicie przeprojektowana

Co nowego w czytniku Kindle Paperwhite 4?

Kindle Paperwhite 4 jest cieńszy, lżejszy i ma gładki wyświetlacz – Amazon dodało dodatkową diodę LED do wbudowanego światła, co daje w sumie 5 diod. Dodatkowo, czytnik jest wodoodporny, więc nie musisz się martwić o czytanie przy basenie lub przypadkowe upuszczenie go w wannie. Stary Paperwhite miał tylko 4 GB pamięci, a w nowym pojemność zaczyna się od 8 GB z opcją aktualizacji do 32 GB, jeśli chcesz zapłacić trochę więcej. Dwie rzeczy, które pozostają takie same, to rozmiar i rozdzielczość 6-calowego ekranu 300 ppi.

Kindle Paperwhite 4 (wymiary)
Kindle Paperwhite 4 (wymiary)

Amazon dodał także Bluetootha do Paperwhite’a, więc można teraz używać Audible do słuchania ulubionych audiobooków. Możesz uzyskać dostęp do sklepu Audible bezpośrednio z Paperwhite, podłączyć urządzenie do głośnika Bluetooth lub słuchawek i zacząć korzystać z audiobooków. Amazon nieustannie poprawia Audible, a ostatnio dodał Audible Originals jako sposób na zwiększenie wartości swojej subskrypcji.

Wisienką na torcie jest sześciomiesięczna subskrypcja na Kindle Unlimited o wartości 30 USD. Kindle Unlimited daje dostęp do miliona książek całkowicie za darmo. Z nowym Paperwhite’em użytkownicy nie będą musieli płacić za czytanie przez pierwsze pół roku. Po zakończeniu okresu próbnego, utrzymanie usługi będzie kosztować 9,99 USD, ale w ciągu sześciu miesięcy można zdecydować, czy chcemy kontynuować subskrypcję.

Kindle Paperwhite 4 (wodoodporny)

Amazon zaktualizował również ekran główny Paperwhite i dodał ustawienia personalizacji w najnowszej wersji oprogramowania systemowego. Będzie można uzyskać szybki dostęp do bezpłatnych książek, takich jak te dostępne w ramach pierwszego programu Amazon Prime, uzyskać sugestie na podstawie historii czytania, zobaczyć interesujące statystyki, np. ile przeczytałeś w poprzednim miesiącu, i dodać ustawienia Kindle’a takie jak czcionka, poziom pogrubienia i inne. Jest to bezpłatna aktualizacja, która będzie działała ze wszystkimi wersjami czytnika Paperwhite. Obecna wersja Kindle Firmware 5.9.7 nie zawiera jeszcze tych udoskonaleń.

Urządzenie dostępne jest obecnie w przedsprzedaży i trafi do pierwszych użytkowników 7 listopada 2018 roku. Jeśli mieszkasz  w Wielkiej Brytanii, możesz również zamówić nowe urządzenie w cenie 119,99 GBP. Początkowa cena w Kanadzie wynosi 139,99 USD.

Więcej o czytniku przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej urządzenia.

źródło: Amazon via Android Central