Kindle Paperwhite 5 z 6,8″ wyświetlaczem już w polskim Amazonie

Najnowsza generacja Kindle Paperwhite 5 z 6,8-calowym wyświetlaczem, cieńszymi krawędziami oraz regulowanym podświetleniem w ciepłym kolorze dostępny jest już polskim sklepie Amazon.

Kindle Paperwhite 5 z 2021 roku

Od środy 27 października 2021 roku można już zamawiać najnowszy model czytnika Kindle Paperwhite 5 (11. generacji) w polskim sklepie Amazon. Cena nowego modelu z 8 GB pamięci wynosi 689,99 zł, a Kindle Paperwhite Signature Edition z 32 GB pamięci 869,99 zł, ale tego drugiego wciąż jeszcze nie można zamawiać – będzie dostępny od dnia premiery, czyli 10 listopada.

Dostawa urządzenia z polskiego Amazonu jest bezpłatna i trwa obecnie około 2 dni roboczych. Zamówienie można opłacić kartą, przelewem lub najwygodniej za pomocą BLIKA. Urządzenie dostarczane jest kurierem pod wskazany adres, wybranego Paczkomatu lub punktu odbioru (w tym do Żabek).

Osoby, które nie mogą się już doczekać, aby mieć najnowszy czytnik powinny wybrać zamówienie z polskiej strony, ze względu na wyższy kurs euro, przez co zamówienie z niemieckiego sklepu jest mniej opłacalne. Warto też poczekać na jesienne wyprzedaże, w tym Black Friday – być może Amazon zaproponuje jakąś zniżkę także na nowe modele?

W polskim Amazonie dostępne są 3 modele czytników Kinlde w wersji tylko bez reklam: podstawowa wersja Kindle (10. generacji), Kindle Paperwhite 5 (11. generacji) oraz Kindle Paperwhite Signature Edition (od 10 listopada). Poniżej możesz sprawdzić porównanie najważniejszych cech wszystkich trzech czytników.

Najważniejsze cechy Kindle Paperwhite 5 i Kindle Paperwhite Signature Edition (2021)

 • Kindle Papewhite 5 ma antyrefleksyjny wyświetlacz 6,8″ z cieńszymi krawędziami, o rozdzielczości 300 ppi (umożliwia czytanie jak z prawdziwego papieru),
 • regulowane podświetlenie w ciepłym kolorze, pozwala zmienić odcień ekranu z białego na bursztynowy.
 • do 10 tygodni pracy na baterii,
 • o 20% szybsze przewracanie stron w porównaniu do poprzedniej generacji.
 • Zaprojektowany z myślą o czytaniu – ekran zespolony z ramką i antyrefleksyjny wyświetlacz o rozdzielczości 300 ppi umożliwia czytanie jak z prawdziwego papieru.
 • pojemność 8 GB pozwalająca przechowywać tysiące książek i czasopism,
 • wodoodporny (IPX8), powinien wytrzymać przypadkowe zanurzenie w wodzie.
 • Kindle Paperwhite Signature Edition ma pojemność 32 GB, aby pomieścić jeszcze więcej książek, czasopism i komiksów.
 • jedno ładowanie przez USB-C lub kompatybilną ładowarkę bezprzewodową Qi (sprzedawaną oddzielnie) wystarcza nawet na 10 tygodni,
 • automatycznie dopasowujące się przednie podświetlenie.
Porównanie modeli czytników Kindle, dostępnych w Polsce
Porównanie modeli czytników Kindle, dostępnych w Polsce (październik 2021)

W sprzedaży są już również nowe okładki (etui) przeznaczone dla nowych czytników Kindle Paperwhite 5 (oznaczone, jako dostępne dla 11. generacji). Należy pamiętać, że te okładki nie będą one pasowały na starsze wersje czytników.

 • Etui materiałowe w cenie 139,99 zł (wodoodporne), dostępne w kolorach: czarnym, fioletowym i granatowym.
 • Etui skórzane w cenie 209,99 zł, dostępne w kolorach: czerwonym, czarnym, fioletowym i granatowy.
 • Etui korkowe premium w cenie 249,99 zł, dostępne w odcieniach: ciemnym i jasnym.
Etui materiałowe dla Kindle Paperwhite 11. generacji
Etui materiałowe dla Kindle Paperwhite 11. generacji

Pełna specyfikacja techniczna Kindle Paperwhite 5 (11. generacji) z 2021 roku

WyświetlaczTechnologia wyświetlacza 6,8” Paperwhite firmy Amazon z wbudowanym podświetleniem, 300 ppi, zoptymalizowana technologia frontowa, 16-stopniowa skala szarości.
Wymiary174 x 125 x 8,1 mm
Waga205 g Rzeczywisty rozmiar i waga mogą się różnić w zależności od procesu produkcyjnego.
Wymagania systemoweBrak: w pełni bezprzewodowy i nie wymaga komputera do pobierania zawartości.
Pamięć masowa w urządzeniu8 GB; mieści tysiące książek.
Przechowywanie w chmurzeBezpłatne przechowywanie w chmurze wszystkich treści z serwisu Amazon.
Żywotność bateriiPojedyncze ładowanie wystarcza na 10 tygodni pracy, przy czytaniu pół godziny dziennie z wyłączoną łącznością bezprzewodową i podświetleniem ustawionym na poziomie 13. Żywotność baterii zależy od ustawień oświetlenia i wykorzystania sieci bezprzewodowej.
Czas ładowaniaPełne ładowanie w około 5 godzin z komputera za pomocą kabla USB; pełne ładowanie w mniej niż 2,5 godziny za pomocą zasilacza USB 9 W.
Łączność Wi-FiObsługuje sieci 2,4 GHz i 5,0 GHz z obsługą zabezpieczeń WEP, WPA i WPA2 przy użyciu uwierzytelniania hasłem lub funkcji Wi-Fi Protected Setup (WPS). Nie obsługuje łączenia się z sieciami Wi-Fi typu ad-hoc (lub peer-to-peer).
Obsługiwane formaty wideoKindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, niezabezpieczony MOBI, PRC natywnie; HTML DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, PMP poprzez konwersję.
DokumentacjaWięcej o urządzeniach Kindle dowiesz się ze z Podręcznika szybkiej instalacji i Instrukcji Obsługi czytnika Kindle.
Gwarancja i serwisKindle Paperwhite jest sprzedawany z roczną ograniczoną gwarancją producenta. Jeśli jesteś konsumentem, ograniczona gwarancja stanowi uzupełnienie Twoich praw konsumenckich i w żaden sposób ich nie ogranicza. Oznacza to, że nawet po wygaśnięciu ograniczonej gwarancji mogą przysługiwać Ci nadal dodatkowe prawa (aby uzyskać więcej informacji na temat praw konsumenta, kliknij tutaj). Korzystanie z Kindle podlega warunkom, które znajdziesz tutaj.
W zestawieKindle Paperwhite, kabel ładujący USB-C i Skrócona Instrukcja Obsługi.
WodoodpornośćWodoodporny (IPX8), przetestowany, aby wytrzymać zanurzenie w wodzie słodkiej na głębokość 2 metrów przez 60 minut. Dowiedz się więcej o wodoodpornym Kindle Paperwhite.
Dostępne koloryCzarny
GeneracjaKindle Paperwhite (11. generacja) – model z 2021 roku.
Kindle Paperwhite 5 (8 GB) 11. gen.

Kindle Paperwhite 5 (8GB)

689,99 zł

stan na 1 grudnia 2021 r.

Sprawdź

Jeśli kupisz to urządzenie za pośrednictwem powyższego linku, otrzymamy niewielką prowizję.

Kindle 10 (8 GB) z 2019 r.

Kindle 10 (8GB)

399,99 zł

stan na 1 grudnia 2021 r.

Jeśli kupisz to urządzenie za pośrednictwem powyższego linku, otrzymamy niewielką prowizję.

źródło: Amazon Polska