Kindle Scribe, Echo Dot 5 i inne nowości od Amazona

Podczas dzisiejszego wydarzenia produktowego Amazonu firma zaprezentowała nowy tablet Kindle Scribe z rysikiem, odświeżoną linię inteligentnych głośników Echo Dot, sprzęt do monitorowania snu i wiele innych.

Amazon Kindle Scribe z rysikiem

Nowe aktualizacje produktów firmy Amazon obejmują między innymi nowy inteligentny głośnik Echo Dot 5. generacji z zegarem oraz Kindle Scribe z rysikiem. Oferta ma konkurować z iPadem i HomePodem mini firmy Apple, ale z konstrukcją i sprzętem w wersji budżetowej. Poza nowym Kindle Scribe, nowe produkty skupiają się na domu i rozrywce.

Kindle Scribe firmy to pierwszy w historii Kindle z rysikiem. Posiada 10,2-calowy wyświetlacz Paperwhite o rozdzielczości 300 pikseli na cal. Rysik premium jest dołączony do urządzenia. Rysik posiada specjalną „gumkę” oraz przycisk skrótu. Przymocowuje się magnetycznie do boku Kindle’a, gdy nie jest używany.

Amazon twierdzi, że Kindle Scribe otrzyma wsparcie dla aplikacji, w tym pakietu Microsoft Office w 2023 roku. Użytkownicy będą mogli na przykład oznaczać dokumenty Worda. Kindle Scribe zostanie wydany pod koniec 2022 roku – „na czas świąt” w cenie 339,99 USD.

Obejrzyj Kindle Scribe na poniższym wideo:

Amazon ogłosił także Halo Rise – inteligentny monitor snu z lampką i budzikiem. Nie ma żadnych kamer ani mikrofonów, ale śledzi wzorce snu za pomocą wbudowanych czujników. Dane z Halo Rise są kompatybilne z Alexą, więc użytkownicy mogą wywołać swoje raporty dotyczące snu na wyświetlaczach Alexy.

Amazon Halo Rise
Amazon Halo Rise

Halo Rise wymaga subskrypcji, ale pierwsze 6 miesięcy użytkownicy dostaną w pakiecie. Halo Rise kosztuje 139,99 USD i będzie dostępny w 2022 roku.

Zobacz Amazon Rise na poniższym wideo:

Nowy głośnik Echo Dot (5. generacji) jest dostępny w kolorze czarnym, beżowym i ciemnoniebieskim. Udoskonalono dźwięk, aby uzyskać wyraźniejsze wokale i bogate brzmienie. Amazon twierdzi, że ma nawet dwa razy mocniejszy bas. Nowy Echo Dot jest dostępny w wersji z zegarem wyświetlanym na głośniku. Prześwituje przez siatkę za pomocą białych diod LED. Echo Dot działają również jako przedłużacze Eero Wi-Fi. Każdy głośnik może zwiększyć zasięg sieci do 1000 stóp kwadratowych.

Edycja dla dzieci Echo Dot również otrzymuje aktualizację 5. generacji. Nowe skórki to sowa i smok. Nowy Echo Dot można zamówić za 50 USD lub edycję dla dzieci za 60 USD. Wersja Kids Edition jest dołączona do rocznej usługi Amazon Kids Plus.

Echo Dot 5. generacji
Echo Dot 5. generacji

Amazon ogłosił również nowe Echo Studio z lepszą klarownością basów i średnich tonów. Jest w kolorze lodowcowo białym i kosztuje 199,99 USD, a zamówienia będą wysyłane w październiku.

Amazon ogłosił zaktualizowany Echo Auto z większą inteligencją związaną z odtwarzaniem i przekazywaniem multimediów. Na przykład muzyka rozpoczęta w domu może wznowić się tam, gdzie została przerwana w samochodzie. Echo Auto może również ostrzegać użytkowników, jeśli drzwi wejściowe zostały odblokowane, gdy nikogo nie było w domu. Następnie zaproponuje zamknięcie drzwi, jeśli używany jest zamek zgodny z Alexą. BMW pojawiło się również na wydarzeniu, aby ogłosić, że jego asystent samochodowy będzie oparty na Alexie.

Amazon zaprezentowało również trzecią generację Fire TV Cube. Poprzednia iteracja została po raz pierwszy wydana w 2018 roku, wprowadzając do telewizorów strumieniowanie 4K, HDR10 i Dolby Atmos. Fire TV Cube 2. generacji pojawił się około rok później i był jedyną dostępną kostką z obsługą Dolby Vision i ulepszonym procesorem sześciordzeniowym. Dzisiaj ogłoszono Fire TV Cube (3. generacji), zachowując w dużej mierze ten sam projekt, z kilkoma kluczowymi zmianami.

Amazon Fire TV Cube 3. gen.
Amazon Fire TV Cube 3. gen.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon | Apple Insider