HMD tworzy telefon z klapką Barbie oraz smartfon dla majsterkowiczów

HMD zdradziło swoje plany i przedstawiło, jak będzie wyglądała firma pod szyldem Human Mobile Devices.

HMD Barbie - partnerstwo

W ramach ewolucji, HMD chce tworzyć telefony, które są jednocześnie niedrogie, piękne, pożądane i naprawialne. Mówiąc krótko: chce spełnić wszystkie wymagania klientów, nie obciążając jego portfela. Firma chce tworzyć urządzenia pomagające radzić sobie z wyzwaniami technologicznymi, takimi jak e-odpady i cyfrowe zmęczenie i sprawiające, że życie staje się lepsze.  Krótko mówiąc, producent telefonów Nokia od 2016 roku, będzie tworzyć nowe oryginalne urządzenia HMD oraz kontynuować sprzedaż telefonów Nokia i współpracować globalnie z innymi partnerami. 

Urządzenia, które naprawisz w domu sam

E-odpady to jedna z najważniejszych spraw dla producentów i użytkowników technologii. HMD tworzy telefony, które nie tylko wyróżniają się designem, ale też są przyjazne dla środowiska i portfela. Tworzy urządzenia nadające się do naprawy (jak wspomina magazyn TIME), a do tego mają wytrzymałą baterię. HMD przesuwa granicę, by sprawić, że telefony, które możesz naprawić w domu, były dostępne dla każdego.

Przeczytaj też: Nokia 3310 z obsługą 5G i smartfony HMD

Czy wiesz, że średnio 66% osób w Wielkiej Brytanii korzysta z telefonów z rozbitym ekranem? W Europie urządzenia nadające się do naprawy stanowiły 1:4 sprzedaży smartfonów HMD w 2023 roku. W 2024 roku spodziewamy się, że stosunek wzrośnie do 3:4, a połowa sprzedawanych przez nas smartfonów będzie nadawała się do naprawy. 

Tego lata smartfony produkowane przez HMD i ich możliwość naprawy przejdzie na wyższy poziom, znacznie zmniejszając liczbę kroków potrzebnych do naprawy ekranu. Możesz pożegnać się z wyrzucaniem telefonu z powodu rozbitego ekranu i dołączyć do ruchu FIY (Fix It Yourself).

Przestrzeń dla wyobraźni

HMD stawia na innowacyjność. A to oznacza, że zwykle drogie narzędzia, stają się globalnie dostępne i przystępne cenowo. I to niezależnie od tego, czy chodzi o wprowadzanie nowych opcji płatności, czy też dodania mikrofinansowania do smartfonów. HMD ma już bogatą tradycję we wprowadzaniu innowacyjności i zamierza ją kontynuować. 

Przed premierą nowego smartfona HMD, producent wprowadza do użytku platformę HMD Fusion, która sprawia, że nowe zastosowania technologii są bardziej dostępne dla każdego.

HMD Fusion Development Toolkit v1.0
HMD Fusion Development Toolkit v1.0

Dziś opublikowano pierwszą wersję zestawu narzędzi do programowania, który pozwala każdemu projektować i wprowadzać innowacje w zakresie sprzętu i oprogramowania wokół HMD Fusion. Wszystkie narzędzia będą udostępnione na stronie internetowej, by nasi klienci mogli tworzyć własną platformę, dopasowaną do ich potrzeb. Otwieramy się na innowacje wprowadzane przez klientów, bo wierzymy, że to oni potrafią tak zwiększyć funkcje telefonu, by ten był idealnie dopasowany do ich potrzeb. 

HMD chce wspierać kreatywność, bo wierzy, że to, co możemy zrobić razem, wykracza ponad to, co możemy osiągnąć w pojedynkę. Potencjał jest nieskończony i chce go uwolnić. Możesz z telefonem HMD zrobić wszystko. Zaczynając od przedłużenia działania baterii, przez przekształcenie telefonu w terminal płatniczy, aż po kodowanie kolorami powiadomień, by wyeliminować stres. Jak widać, opcji jest naprawdę wiele.

Multi-brand, który tworzy rzeczy, jakich oczekujesz i o jakich nawet nie myślałeś

Jako Human Mobile Devices, HMD dąży do przedefiniowania korzystania z telefonu. Chce by jego urządzenia były naprawialne, wytrzymałe, a do tego by w ramach naszej pracy nawiązywać współprace, które będą nas łączyły ze znanymi markami. 

Zapowiedź smartfonów HMD (lato 2024)

To nie znaczy, że odchodzi od marki Nokia. Tego lata na rynek wróci kultowy model, a dodatkowo producent dorzuci do tego znakomite produkty z logo HMD.

Nasze zaangażowanie w innowacje i skoncentrowanie się na potrzebach człowieka, pobudziło naszą ekspansję, odblokowując nowe perspektywy dla nas i naszych współpracowników, co z kolei doprowadziło do wielu ekscytujących współprac. Dlatego cieszymy się, że możemy dalej się rozwijać i ogłosić nawiązanie partnerstwa z takimi markami jak Mattel. Barbie i HMD wierzą, że nowy telefon z klapką, który pojawi się tego lata, wstrząśnie rynkiem.

– przekonuje Lars Silberbauer, CMO HMD

Witaj, Barbie!

Nawiązując nowe współprace, HMD będzie kierować się swoimi podstawowymi wartościami, szukając takich, które współgrają z jego misją. W związku z tym, ogłoszono przełomowe partnerstwo HMD i Barbie. Razem chcemy dać jasny przekaz, że potrzebujemy wzmocnić relacje między nami i to w dobie cyfrowego hałasu i zakłóceń.

HMD x Mattel i Barbie - partnerstwo
HMD x Mattel i Barbie – partnerstwo

Telefon z klapką Barbie pojawi się latem 2024 roku, dając użytkownikom to, czego potrzebują: styl, nostalgię i cyfrowy detoks. To telefon w stylu retro, który odciągnie uwagę od smartfonów i stanie się najbardziej pożądanym akcesorium tego lata.

Barbie ma ogromny wpływ na dziewczynki od pokoleń i nasza współpraca też niesie ze sobą jasny przekaz. W Mattel lubimy spotkać się z naszymi klientami tak, gdzie się znajdują, a teraz jest to świat, który również pragnie połączenia, zarówno online, jak i offline.

– uważa Ruth Henriquez, Head of Consumer Products Mattel EMEA

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: HMD Polska