Adobe wprowadza AI Assistant dla plików PDF

Adobe AI Assistant może odpowiadać na pytania na podstawie informacji zawartych w dokumencie PDF.

Adobe AI Assistant dla plików PDF

Pliki PDF są z pewnością jedną z najgorszych rzeczy podczas korzystania z internetu w dzisiejszych czasach. Nie możemy od nich uciec i nie czujemy się bez nich komfortowo. Ale teraz, gdy dostępne są produkty generujące sztuczną inteligencję, takie jak ChatGPT, Microsoft Copilot i Google Gemini, możemy używać sztucznej inteligencji, aby pomóc nam przeglądać dokumenty PDF — zwłaszcza te dłuższe, z którymi nieuchronnie mamy do czynienia.

Na szczęście Adobe stworzyło Asystenta AI, którego jedynym zadaniem jest obsługa plików PDF. Może to być narzędzie generatywnej sztucznej inteligencji, na które wszyscy czekaliśmy. W związku z tym Adobe twierdzi, że na świecie może istnieć około 3 bilionów plików PDF. To wystarczająco, aby uzasadnić wykorzystanie sztucznej inteligencji do zarządzania wszystkimi tymi danymi.

Wolałbym używać wbudowanego narzędzia, takiego jak nowo ogłoszony Asystent AI, do przeglądania dużych plików PDF, zamiast importować je do ChatGPT lub gdziekolwiek indziej. Przynajmniej w teorii.

Byłoby jeszcze lepiej, gdyby ten wbudowany chatbot mógł być dostosowany specjalnie do obsługi danych w dokumentach cyfrowych. Taki właśnie może być nowy Adobe AI Assistant i wkrótce będziemy mogli go przetestować.

Adobe twierdzi, że klienci programów Reader i Acrobat będą mieli dostęp do „pełnego zakresu możliwości AI Assistant w ramach nowego dodatkowego planu subskrypcji, gdy AI Assistant wyjdzie z wersji beta”. Ten chatbot AI dla PDF-ów będzie Cię dodatkowo kosztować, ale być może warto zapłacić za subskrypcję.

Będziesz jednak miał czas na podjęcie decyzji. Wersja beta AI Assistant jest już dostępna bezpłatnie dla klientów programów Acrobat Individual, Pro i Teams. Wersje próbne programu Acrobat Pro będą obejmować także dostęp do wersji beta AI Assistant.

Adobe AI Assistant dla plików PDF
Adobe AI Assistant dla plików PDF

Obecny Asystent AI obsługuje tylko język angielski, a wkrótce pojawią się także inne języki. Jeśli chodzi o Asystenta AI w Readerze, będzie on dostępny w ciągu najbliższych tygodni. Nie jest jednak jasne, jak długo potrwają testy beta AI Assistant. Lub ile będzie kosztować Asystent AI później.

AI Assistant może służyć do podsumowywania plików PDF, udostępniania cytatów i wyszukiwania informacji. AI Assistant będzie także mógł eksportować informacje z dokumentów PDF i przygotowywać je do wiadomości e-mail lub prezentacji.

Adobe AI Assistant dla plików PDF
Adobe AI Assistant dla plików PDF

Ponadto Adobe twierdzi, że AI Assistant nie będzie przechowywać ani wykorzystywać treści PDF do szkolenia chatbota, chyba że klienci wyrażą zgodę na gromadzenie danych. Może to być kolejny powód, aby używać Asystenta AI Adobe zamiast ChatGPT lub innych alternatyw.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Adobe | BGR