Nokia 3310 z obsługą 5G i smartfony HMD

HMD Global porzuca markę Nokia na rzecz smartfonów HMD i jednocześnie zapowiada aktualizacją 5G dla kultowej Nokii 3310.

HMD: Nokia 3310 z 5G
HMD: Nokia 3310 z obsługą sieci 5G

Firma HMD Global, czyli Human Mobile Devices, zdecydowało się rozpocząć sprzedaż smartfonów marki HMD. Wskazuje to, że producent decyduje się na porzucenie marki Nokia w nadchodzących smartfonach. Fińska firma zapowiedziała także zaktualizowaną wersję kultowego telefonu komórkowego Nokia 3310 z obsługą sieci 5G.

Zobacz też: Nowa Nokia 8110 4G trafi do sprzedaży w maju!

Choć może to być bardzo nieoczekiwane, wydaje się, że smartfony Nokia wymierają. HMD Global poinformowało, że rozpocznie sprzedaż smartfonów pod własną nazwą. Mieliśmy także przecieki dotyczące pierwszego smartfona marki HMD z aparatem OIS 108 MP. Urządzenie to ma zadebiutować na targach MWC Barcelona 2024, zaplanowanych w dniach 26–29 lutego 2024 roku.

Co więcej, na oficjalnej stronie internetowej większość obecnych smartfonów i tabletów marki Nokia jest objęta dużymi przecenami, które będą obowiązywać do wyczerpania zapasów. Wszystko to oznacza, że HMD Global będzie odświeżać swoją ofertę produktową. Wyjaśnia to najnowsze wideo przesłane przez fińską firmę na YouTube’a.

Ten film krótko wyjaśnia, czym jest marka Human Mobile Devices i przedstawia nowe smartfony, bezprzewodowe słuchawki douszne i tablety. Co ciekawe, w filmie zaprezentowano zaktualizowany telefon Nokia 3310 z obsługą 5G.

Na oficjalnej stronie internetowej producenta nadal widnieje w nagłówku informacja „Jesteśmy producentami telefonów Nokia”, co oznacza, że HMD Global będzie w dalszym ciągu oferować telefony z funkcjami marki Nokia. Więcej o planach firmy na przyszłość można dowiedzieć się z powyższego filmu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: HMD Global | NotebookCheck