Birddy to inteligentny karmnik dla ptaków z AI

W Birddy nasi ptasi sąsiedzi mogą zakładać gniazda i wychowywać młode – korzystając z przywilejów nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji.

Birddy Smart Bird House

Wykonany z ekologicznego litego drewna sosnowego przez firmę Reli Technologies inteligentny karmnik Birddy Smart Birdhouse to bezpieczne schronienie dla naszych ptasich sąsiadów. Ten domek dla ptaków, dostępny jest teraz na Indiegogo i zapewnia schronienie różnym gatunkom ptaków, umożliwiając im zakładanie gniazd i wychowywanie młodych. Dzięki licznym otworom wentylacyjnym i wbudowanym rowkom wewnętrznym konstrukcja zapewnia optymalne warunki życia.

Sprawdź też: Karmnik ELVI daje drugie życie zużytemu linoleum

Dzięki pięciu różnym rozmiarom wlotów pomaga odstraszyć drapieżniki i większe ptaki, a kompleksowy system odwadniający utrzymuje suche wnętrze nawet po deszczowych dniach. Birddy jest wyposażony w technologię sztucznej inteligencji, która może identyfikować wiele gatunków ptaków, oferując edukacyjny wgląd w ich zachowania. Funkcja wykrywania ruchu rejestruje ruchy ptaków, a funkcje poklatkowe umożliwiają użytkownikom obserwację pełnego cyklu życia rodzin ptaków, od wylęgu po pierwsze loty.

Birddy firmy Reli (więcej informacji tutaj) wykorzystuje interfejs API ChatGPT do zapewniania wskazówek ornitologicznych w czasie rzeczywistym, pomagając użytkownikom w wygodnym zrozumieniu ptaków.

Birddy Smart Bird House

Dzięki całodobowej transmisji na żywo w Birddy Smart Birdhouse użytkownicy mogą obserwować zachowania ptaków w wyraźnej rozdzielczości 1080p. Dzięki dobrze zaprojektowanej antenie domek dla ptaków zapewnia stabilne połączenie Wi-Fi w promieniu do 100 m (328 stóp) od sieci domowej. Konfiguracja Birddy jest prosta – użytkownicy mogą zamontować go na ścianie, wbić w ziemię lub przymocować do drzewa.

Birddy Smart Bird House
Birddy Smart Bird House

Zasilany baterią 7800 mAh i panelem słonecznym, Birddy umożliwia ekologiczne obserwowanie ptaków bez przerw. Sprzątanie jest bezproblemowe – użytkownicy mogą po prostu wysunąć tackę, wyrzucić odpady, wytrzeć ją lub opłukać i wsunąć z powrotem. Nie ma potrzeby skomplikowanego montażu – użytkownicy muszą jedynie postępować zgodnie z zalecanymi wskazówkami dotyczącymi rozmieszczenia, aby przyciągnąć różne gatunki ptaków.

Birddy służy również jako narzędzie edukacyjne dla dzieci, umożliwiając im obserwację ptaków od niemowlęctwa do lotu, w tym budowę gniazda, okres inkubacji i naukę latania młodych ptaków.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Reli Technologies | designboom