„Worms Armageddon” z dużą aktualizacją 21 lat po premierze!

Kultowa gra wideo „Worms Armageddon” otrzymała właśnie spore uaktualnienie, które dodaje ulepszenia techniczne i rozgrywki.

Worms Armageddon patch 3.8 (17.07.2020)

Jeśli chodzi o większość społeczności gier wideo, to mają szczęście, jeśli ich ulubiony tytuł otrzyma kilka lat wsparcia programistów. W końcu nie każda gra może być tak wspierana jak Age of Empires II lub StarCraft: Brood War. Jednak grupa ludzi, która wciąż gra namiętnie w Worms Armageddon z 1999 roku, jest jedną z tych szczęśliwych grup fanów. W piątek twórca gry Team17 po cichu wypuścił dużą aktualizację tytułu. W sumie łatka zawiera 370 poprawek, 45 zmian i 61 nowych funkcji.

Niektóre z bardziej znaczących ulepszeń obejmują integrację RubberWorm, popularnego moda, którego gracze mogą zainstalować, aby zmienić fizykę gry. Aktualizacja dodaje również ponad 70 nowych ustawień, które można włączyć, aby zmienić sposób rozgrywania meczów. Na przykład, jedna premutacja pozwala ustawić ją tak, aby robale mogły strzelać więcej niż jedną bronią na turę. Team17 poprawił również silnik gry, aby umożliwić płynniejsze animacje.

Kolejnym ulepszeniem technicznym jest dodanie trybu okienkowego. Pomimo wszystkich nowych poprawek, studio twierdzi, że gra jest nadal kompatybilna z Windows 95 i innymi starymi systemami operacyjnymi.

Niespodziewana aktualizacja pojawia się w 25. rocznicę oryginalnej gry Worms. Jeszcze w tym roku Team17 planuje wydać Worms Rumble na PlayStation 4, PlayStation 5 i różne inne platformy. Tytuł będzie pierwszym z serii, który będzie oferował walkę w czasie rzeczywistym. Będzie zawierał także tryb Battle Royale.

źródło: Engadget